Jakie choroby dyskwalifikują do wykonania liposukcji?

Chociaż liposukcja jest zabiegiem bezpiecznym, dla niektórych pacjentów nie jest wskazaną metodą usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Jeśli rozważa się jego wykonanie, warto mieć świadomość, że pewne choroby lub przyjmowanie niektórych leków stanowi przeciwwskazanie do tej operacji plastycznej.

Autor
Data publikacji
Czas czytania
1 min.

Przede wszystkim, jeżeli pacjent oczekuje bardzo spektakularnych efektów zabiegu, jest on przeciwwskazany, ponieważ liposukcja to metoda konturowania ciała, a zatem - nie służy odchudzaniu. Dlatego jednym z głównych przeciwwskazań do zabiegu liposukcji jest znaczna otyłość. Wiotkość skóry, jak zaznacza College of Physicians and Surgeons of British Columbia, również może dyskwalifikować pacjenta, ponieważ efekt zabiegu nie zawsze będzie zadowalający. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Decydujący jest również ogólny stan zdrowia – w tym psychicznego. Ponadto, jako absolutne przeciwwskazanie do liposukcji, American Academy of Dermatology wylicza ciężką chorobę układu krążenia i serca, zaburzenia krzepliwości krwi oraz ciążę. Problemy z krzepnięciem mogą wiązać się z wystąpieniem krwawienia podczas zabiegu (w przypadku zmniejszonego krzepnięcia) lub zwiększonym ryzykiem zakrzepicy, które związane jest z ograniczeniem ruchu po zabiegu (trombofilia). Dodatkowo, kandydaci do liposukcji nie powinni zażywać leków obniżających krzepliwość krwi (jak aspiryna, klopidogrel). O przyjmowanych lekach  należy poinformować lekarza w trakcie konsultacji.

Źródła: Coleman, William P., et al. "Guidelines of care for liposuction." Journal of the American Academy of Dermatology 45.3 (2001): 438-447. College of Physicians and Surgeons of British Columbia  „Liposuction Guideline” (2007)

Dodaj komentarz

Wyszczuplenie brzucha techniką liposukcji

Wyszczuplenie brzucha techniką liposukcji

Liposukcja to uniwersalny zabieg, umożliwiający modelowania praktycznie całego ciała, od podbródka po kostki nóg. Z pomocą odsysania tłuszczu można wyszczuplić biodra, uda i pośladki, można także zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej na...

Liposukcja w liczbach

Liposukcja w liczbach

Odsysanie tłuszczu to stosunkowo prosta i szybka metoda, by wymodelować ciało i pozbyć się niechcianego tłuszczyku – zwłaszcza z tych miejsc, których w żaden sposób nie możemy odchudzić innymi metodami. A takich może być sporo:...