Jakie możliwości daje przeszczep włosów?

Jakie możliwości daje przeszczep włosów?

Jeżeli zabiegi transplantacji włosów wykonywane są przez wprawionych specjalistów, liczba przyjętych przeszczepów włosowych sięgać może nawet 95%. Skuteczność skutecznością, zanim jednak będzie można oszacować rezultaty transplantacji włosów, musi ona zostać wykonana. Tego typu zabiegi pomóc mogą chorym, borykającym się z problemami różnego rodzaju: wbrew pozorom nie tylko tym, u których braki w owłosieniu występują na głowie.

Prace nad zabiegami przeszczepiania włosów rozpoczęte zostały stosunkowo dawno. Pierwsze próby podejmowano już pod koniec XIX. wieku, metody podobne do współczesnych zaczęły powstawać w latach 30. XX. wieku. Obecnie dostępnych jest wiele technik leczenia łysienia, jednymi z popularniejszych są FUE, Body Hair Transplantation czy SAFER Neograft. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Utrata włosów to problem nie tylko estetyczny. U części pacjentów, obarczonych tą przypadłością, pojawia się obniżenie samooceny - w najbardziej drastycznych przypadkach skutkujące tym, że osoby te ograniczają kontakty społeczne. Coraz szerzej dostępne techniki przeszczepiania włosów pozwalają jednak powrócić do dawnego wyglądu - u kogo mogą one znajdować zastosowanie?

W jakich sytuacjach stosuje się przeszczep włosów?

Łysieniem najczęściej obarczeni są mężczyźni. W tej grupie chorych przyczyną tego zjawiska są androgeny - męskie hormony, które ogólnie pobudzają wzrost włosów w różnych okolicach ciała, ale w przypadku tych rosnących na głowie niestety pobudzają ich wypadanie. U kobiet, choć zjawisko to jest zdecydowanie rzadsze niż u płci przeciwnej, pojawienie się zbyt dużej ilości męskich hormonów również może powodować nadmierne wypadanie włosów. W przypadku obu wymienionych sytuacji, transplantacja włosów umożliwia przywrócenie pożądanej objętości fryzury.

Utrata włosów wynika nie tylko z przyczyn hormonalnych. Doznanie różnego rodzaju urazów może skutkować pojawieniem się na ciele blizn. W tych miejscach włosy zwykle nie odrastają - pojawiają się wtedy ubytki owłosienia, które są szczególnie widoczne wtedy, gdy zlokalizowane są w obrębie głowy. Podobna sytuacja dotyczy pacjentów, którzy doświadczyli oparzeń - pojawić się mogą u nich fragmenty skóry pozbawione wcześniej obecnych tam włosów. Przeszczepienie włosów w obrębie blizn czy miejsc, które uległy oparzeniu sprawi, że ewentualne niedoskonałości będą mogły zostać zlikwidowane.

Innym czynnikiem, który powodować może utratę włosów, jest stosowanie niektórych leków. Szczególne znaczenie ma leczenie schorzeń nowotworowych. Zarówno chemio-, jak i radioterapia mogą być powodem łysienia u pacjentów. Przeszczep włosów u takich chorych nie zawsze bywa konieczny, ponieważ czasami włosy po zakończeniu leczenia odrastają. Jeżeli jednak do tego nie dochodzi, techniki uzupełniające ubytki owłosienia mogą pozwolić uzyskać pacjentowi wygląd sprzed początków terapii.

Swego czasu popularne stało się posiadanie przez mężczyzn bujnej brody. U niektórych osób nabycie takowej to kwestia kilku dni przerwy od stosowania maszynki do golenia, u innych takie postępowanie nie pozwoli uzyskać wymarzonego wyglądu ze względu na naturalne, niezbyt gęste rozmieszczenie włosów w okolicy twarzy i brody. Wymienione sytuacje mogą skłaniać do wykonania transplantacji włosów, dzięki czemu owłosienie w wybranych miejscach stanie się bujniejsze i dokładnie takie, jakie pacjent chciałby mieć.

Przeszczepienie włosów może w zasadzie zostać wykonane w dowolnym miejscu - może to być rejon pach, okolica łonowa czy skóra klatki piersiowej, czasami jednostki włosowe umieszczane są w obrębie brwi czy rzęs. Powody takiego postępowania są rozmaite, jednym z nich są np. zabiegi zmiany płci, związane z późniejszym odtwarzaniem cech typowych dla danej seksualności.

Wachlarz możliwości transplantacji włosów jest niezwykle szeroki. Ze względu na niewielką ilość przeciwwskazań, jeżeli rozważamy takowy zabieg prawdopodobnie nie pozostaje nam nic innego, jak tylko wybrać interesującą nas technikę przeszczepu - a tych dostępnych jest co najmniej kilka.

Przeszczep włosów metodą SAFER u mężczyzn
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Opracowano na podstawie: www.emedicine.medscape.com; www.plasticsurgery.org

Dodaj komentarz

Jakie są techniki transplantacji włosów?

Jakie są techniki transplantacji włosów?

Łysienie to poważny problem i trudno powiedzieć, czy bardziej z powodu utraty włosów cierpią mężczyźni, czy kobiety – problem może się bowiem pojawić u obu płci. Choć wydawałoby się, że u panów łysienie to właściwie norma i nie... więcej »

Ile trwa zabieg przeszczepu włosów metodą SAFER?

Ile trwa zabieg przeszczepu włosów metodą SAFER?

Jednym z dostępnych sposobów transplantacji włosów są zabiegi, wykonywane metodą SAFER. Zautomatyzowanie procesu pobierania oraz wprowadzania przeszczepianych włosów pozwala, w porównaniu do innych technik, znacząco skrócić czas procedury. Ile... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.