Jakie są efekty chirurgicznej plastyki powiek górnych

Jakie są efekty chirurgicznej plastyki powiek górnych

Skóra na powiekach i wokół oczu jest niezwykle delikatna, wrażliwa oraz cienka, dlatego też wygląd tych okolic bardzo szybko zostaje naznaczony przez upływający czas. Jednym z najlepszych sposobów na przywrócenie blasku i młodzieńczego wyglądu twarzy jest chirurgiczna plastyka powiek.

Z roku na rok, zabiegi związane z korektą okolic oczu, w tym chirurgiczna plastyka powiek, cieszą się coraz większą popularnością. Zgodnie ze statystykami Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej (ang. International Society of Aesthetic Plastic Surgery – ISAPS), w 2015 roku na całym świecie wykonano prawie 1,3 miliona takich zabiegów. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Skóra okolic oczu, ze względu na swą delikatną strukturę, jest niezwykle podatna na utratę elastyczności, napięcia oraz jędrności. W wyniku procesu starzenia się skóry, który rozpoczyna się już około 30 roku życia, wokół oczu pojawiają się zmarszczki, tzw. „kurze łapki”, a pozbawiona elastyczności i napięcia skóra na powiekach tworzy efekt opadających powiek. Wszystko to sprawia, że nasza twarz wygląda na zmęczoną i starszą niż jest w rzeczywistości.

Plastyka powiek górnych – na jakie efekty możemy liczyć?

Medycyna estetyczna oferuje dziś cały szereg rozwiązań, korygujących wygląd okolic oczu. Można wśród nich wymienić zabiegi laserowe, zabiegi z użyciem nici liftingujących, czy mezoterapię igłową. Jednak najbardziej skuteczną metodą na odzyskanie świeżego i młodzieńczego spojrzenia jest wciąż chirurgiczna plastyka powiek górnych.

Najczęstszymi problemami w obrębie powiek górnych, związanymi z procesem starzenia się, jest nadmiar luźnej skóry. Skóra z biegiem czasu traci odpowiednie napięcie i elastyczność, przez co staje się wiotka i opada, czasami ograniczając nawet pole widzenia. Dodatkowo w obrębie powieki górnej mogą odkładać się tzw. przepukliny tłuszczowe, będące uwypuklającym się przez powiekę tłuszczem okołogałkowym. Wszystko to powoduje, że nasze oczy wydają się zmęczone i pozbawione energii. Chirurgiczna plastyka powiek górnych polega zatem na usunięciu nadmiaru skóry powiek i w razie występowania – również przepuklin tłuszczowych. Cięcie wykonywane jest zazwyczaj w fałdzie powieki górnej, dzięki czemu po zabiegu nie ma właściwie śladu, a blizny są niewidoczne. Plastyka powiek górnych może być wykonywana jako samodzielny zabieg lub, w zależności od nasilenia problemu, łącznie z korektą powiek dolnych.

Efektem chirurgicznej plastyki powiek górnych jest odmłodzenie powiek, a także świeży i wypoczęty wyraz twarzy. Jeżeli z powodu nadmiaru luźnej skóry, pacjent miał ograniczone pole widzenia – problem ten również zostaje zniwelowany. Skóra powiek, dzięki usunięciu jej nadmiaru, staje się napięta i gładka, a zmarszczki wokół oczu stają się mniej widoczne. Jeżeli przed zabiegiem naszym problemem były przepukliny tłuszczowe, po ich usunięciu, nasze oczy odzyskują głębię spojrzenia oraz świeżość. Z ostatecznych efektów zabiegu chirurgicznej plastyki powiek górnych możemy się cieszyć po kilku tygodniach, po całkowitym zniknięciu opuchlizny. Co bardzo istotne - efekty te utrzymują się najczęściej kilkanaście lat, a w niektórych przypadkach mają charakter trwały.

Ze względu na to, iż oczy znajdują się w centralnej części twarzy i w dużej mierze ich wygląd decyduje o tym jak jesteśmy postrzegani przez społeczeństwo, wykonanie plastyki powiek górnych gwarantuje bardzo dużą zmianę wyglądu. Dodatkowo, skuteczność oraz długotrwałe utrzymywanie się efektów zabiegu, czynią go coraz bardziej popularnym.

Plastyka chirurgiczna powiek górnych
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródła: www.isaps.org; Podstawy Medycyny Estetycznej. Podręcznik dla studentów kosmetologii pod redakcją Andrzeja Przylipiaka. Białystok, 2014; Subramanian: Blepharoplasty. Indian J Plast Surg Supplement, 2008, vol 41, s 88-92.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska