Jakie są zalety powiększania piersi preparatem Macrolane?

Pragnienie posiadania odpowiedniej wielkości piersi jest marzeniem wielu kobiet. Małe piersi stać się mogą w niektórych przypadkach przyczyną niskiej samooceny kobiety i nieśmiałości w relacjach damsko-męskich. Rozwój medycyny sprawił, że istnieje obecnie wiele możliwości, które pozwalają uzyskać poprawę wyglądu i zwiększenie rozmiaru biustu w coraz mniej inwazyjny sposób. Jedną z takich metod jest przeprowadzenie powiększenia piersi za pomocą preparatu Macrolane.

Zabiegi powiększenia piersi są jednymi z najczęściej przeprowadzanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Według danych American Society for Aesthetic Plastic Surgery (ASAPS), w samym roku 2015 przeprowadzono prawie 306 tysięcy zabiegów tego typu, co stawia tę procedurę na drugim miejscu wśród najpopularniejszych zabiegów, zaraz po zabiegach liposukcji. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać operację
Sprawdź ofertę »

Warto jednak wiedzieć, że - oprócz chirurgicznych metod powiększania piersi - istnieją także metody małoinwazyjne, które nie wymagają aż tak znacznej ingerencji w ustój kobiety. Jedną z technik, która pozwala na osiągnięcie kształtnego biustu bez potrzeby przeprowadzania rozległego zabiegu chirurgicznego jest zabieg powiększenia piersi za pomocą preparatu Macrolane.

Powiększanie piersi preparatem Macrolane - zalety zabiegu

Zabieg powiększenia piersi za pomocą preparatu Macrolane można przeprowadzić u kobiet, które nie chcą poddać się zabiegowi chirurgicznemu lub się go obawiają. Preparaty Macrolane są substancjami na bazie kwasu hialuronowego, który jest związkiem chemicznym, naturalnie występującym w ludzkim organizmie. Występuje on w znacznych ilościach w przestrzeni międzykomórkowej i odpowiada m.in. za sprężystość tkanek, w tym skóry. Wraz z wiekiem dochodzi do stopniowego zmniejszania się ilości kwasu hialuronowego, co sprawia, że pojawiają się zmarszczki, a sam skóra powoli wiotczeje. 

W związku z tym, że kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w znacznych ilościach w naszym ciele, zabieg powiększenie preparatem Macrolane charakteryzuje się małym ryzykiem powikłań i rzadkim występowaniem działań niepożądanych. Do zalet powiększenia piersi preparatem Macrolane należy także wysokie bezpieczeństwo procedury. Aplikacja preparatu odbywa się z użyciem specjalnej kaniuli, a całość odbywa się najczęściej z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, w odróżnieniu od chirurgicznego powiększenia piersi, które wymaga znieczulenia ogólnego.

Wprowadzony pod gruczoł piersiowy preparat Macrolone umożliwia uzyskanie natychmiastowego efektu kosmetycznego. Zaaplikowany kwas hialuronowy poprawia m.in. jędrność i sprężystość skóry piersi, co pozwala na uzyskanie naturalnego wyglądu piersi. Zastosowanie związków kwasu hialuronowego pozwala dodatkowo na wyrównanie ewentualnej asymetrii w wielkości gruczołów piersiowych pacjentki dzięki możliwości użycia ściśle określonych ilości preparatu.

Kolejną zaletą powiększania piersi preparatem Macrolane jest niska inwazyjność zabiegu. Zabiegi chirurgicznego powiększenie piersi związane są z powstaniem blizn w miejscach przeprowadzonych cięć. Tymczasem korekcja wyglądu piersi za pomocą związków kwasu hialuronowego wymaga jedynie przeprowadzenia kilku niewielkich nacięć celem wprowadzenia kaniuli, przez która podany zostanie preparat Macrolane. Sprawia to, że wymagana jest jedynie niewielka ingerencja, a ryzyko powikłań jest minimalne.

Do zalet powiększania piersi preparatem Macrolane należy zaliczyć fakt, że związki kwasu hialuronowe nie wpływają negatywnie na diagnostykę i ocenę piersi w mammografii. Stosowane w chirurgicznym powiększeniu piersi implanty charakteryzują się różną przeziernością dla promieni rentgenowskich, a zatem utrudniają obrazowanie piersi. Uzyskany za pomocą preparatu Macrolane efekt kosmetyczny nie jest trwały i utrzymuje się przez około 2 lata. Zabieg tego typu może stanowić dla pacjentki wskazówkę i pierwszy krok w podjęciu decyzji o permanentnym powiększeniu biustu.

W porównaniu z klasycznymi zabiegami powiększenia piersi, zastosowanie związków kwasu hialuronowego związane jest z krótszym czasem rekonwalescencji pacjentki i jej szybszym powrotem do codziennej aktywności. Po przeprowadzonym zabiegu pojawić się mogą obrzęk i zaczerwienienie piersi, jednak objawy te najczęściej ustępują w przeciągu paru dni.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Bibliografia: www.surgery.org/media/statistics

Autor:

Dodaj komentarz

O ile rozmiarów można powiększyć biust preparatem Macrolane?

O ile rozmiarów można powiększyć biust preparatem Macrolane?

Macrolane jest nowoczesnym wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego, powszechnie wykorzystywanym w medycynie estetycznej do korekty rozmiaru i wyglądu różnych części ciała. Coraz chętniej bywa wykorzystywany jako bezpieczniejsza i odwracalna...

Powiększanie piersi Macrolane a badania mammograficzne

Powiększanie piersi Macrolane a badania mammograficzne

Zabiegi, związane z korektą biustu, należą do najpopularniejszych procedur w medycynie estetycznej. Jeszcze do niedawna jedną z najchętniej wykorzystywanych metod było powiększenie piersi za pomocą żelu Macrolane. Niestety, problem z...