Jakie zabiegi medyczne są najczęściej opłacane na raty

Systemy ratalne znane są od dawna: pozwalają one nabywać dobra, mające cenę wyższą od zawartości portfela danego człowieka. Choć prawdopodobnie nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, to rozłożenie płatności w czasie możliwe jest również w przypadku pokrywania kosztów zabiegów medycznych. Jeżeli już korzystamy z rat, to jakie zabiegi wtedy najczęściej wykonujemy?

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Polacy leczą się w placówkach prywatnych z różnych powodów. Czasami są nimi odległe terminy oczekiwania na leczenie w ramach opłacanej składki na ubezpieczenie zdrowotne, inną przyczyną bywa to, że dana procedura po prostu nie znajduje się na liście świadczeń refundowanych. Niezależnie od powodu pewne jest jedno: opieka medyczna (zwłaszcza oferowana przez wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy) kosztuje zazwyczaj dość dużo.

Do całkiem niedawna na raty można było kupić głównie różnego rodzaju sprzęty do mieszkania czy też artykuły elektroniczne. Od jakiegoś czasu w Polsce coraz bardziej popularne staje się finansowanie ratalne różnego rodzaju zabiegów medycznych. Takie rozwiązanie sprawia, że procedury lecznicze stają się dostępne dla znacznie większego grona pacjentów.

Leczenie na raty: jakie procedury są najczęściej opłacane w ten sposób?

Pacjenci wymagający endoprotezy stawu biodrowego niejednokrotnie zmagają się z bólem i utrudnionym poruszaniem się. Chorujący na zaćmę doświadczają upośledzania pracy, tak bardzo potrzebnego do prawidłowego funkcjonowania, narządu wzroku. Wbrew pozorom to jednak nie na tego typu zabiegi - wykonywane z potrzeb zdrowotnych - pacjenci pożyczają pieniądze.

W przypadku leczenia na raty, najczęściej w ten sposób opłacane są procedury z zakresu medycyny estetycznej. Bez wskazań, które sugerowałyby konieczność przeprowadzenia tego typu zabiegów dla poprawy lub ratowania zdrowia, nie mogą być one finansowane ze środków NFZ: to zapewne ten właśnie fakt sprawia, że pacjenci najczęściej korzystają z opcji kredytowania właśnie tych, a nie innych zabiegów.

Powiększanie piersi i zabiegi stomatologiczne: te właśnie procedury są tymi, które wiodą prym wśród wszystkich płatności za leczenie w ratach. Wpływ na to z pewnością mają koszty wyżej wymienionych: zmiana rozmiaru biustu wiąże się bowiem z wydaniem około 10-15 tysięcy złotych, z kolei w przypadku implantów cena jednego odtwórczego korzenia zębowego oscyluje wokół 3000 złotych. Podane kwoty są dość wysokie i wydaje się zrozumiałe, że osoby nieposiadające zgromadzonych oszczędności mogły do tej pory rezygnować ze swoich pragnień odnośnie poprawy własnego wyglądu - systemy ratalne zmieniają ten stan rzeczy.

Ustalić, że za zabieg medyczny zapłacimy w regularnych ratach, można czasami bezpośrednio w gabinecie lekarskim. Istnieją jednak platformy, które posiadają własne systemy płatności rozłożonej w czasie. Na tego typu portalach wybierać można spośród dużej bazy placówek prywatnych, oferujących konkretne zabiegi. Kolejne atutem jest możliwość porównania cen pomiędzy klinikami zlokalizowanych w obrębie jednego oraz różnych miast - czasami okazuje się bowiem, że różnica w cenie danego zabiegu jest tak znacząca, że warto pokonać dystans dzielący miejsce naszego zamieszkania od placówki oferującej korzystniejsze ceny.

Zapłacić w ratach można za dowolny zabieg. Jeżeli więc bardzo zależy nam szybkiej poprawie stanu zdrowia czy po prostu chcemy poprawić swoją urodę, a nie mamy w danym momencie całej sumy potrzebnej na opłacenie kosztów terapii, wystarczy po prostu poszukać placówki bądź portalu oferującego rozłożenie płatności w czasie. Finalizacja formalności zajmuje zwykle niewiele czasu, potem wystarczy już po prostu oczekiwać na swój zabieg.


Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Nie opuszczaj
nas jeszcze!
Sprawdź, jak zdobyć smartwatcha dzięki akcji Krokodyl!
Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…