Kiedy widoczne są ostateczne efekty zabiegu powiększania piersi własną tkanką tłuszczową?

Powiększanie piersi własną tkanka tłuszczową, czyli lipomodeling, to bezpieczny zabieg, który daje doskonałe rezultaty – efekt augmentacji biustu tą techniką wygląda bardzo naturalnie, a do tego unika się umieszczania w piersiach ciała obcego w postaci protezy silikonowej. W ten sposób można jednorazowo powiększyć biust o jeden rozmiar, jednak ostateczne efekty procedury nie są widoczne od razu.

Autor
Data publikacji
Czas czytania
1 min.
Powiększanie piersi własna tkanką tłuszczową, przeprowadzone przez doświadczonego chirurga, najczęściej daje bardzo satysfakcjonujące efekty. Zwiększa się nie tylko rozmiar piersi, ale także poprawia się ich kontur. Biust staje się również bardziej jędrny, a dodatkowo można zlikwidować także ewentualną asymetrię piersi. Jednak to nie jedyne zalety lipomodelingu. Dużą zaletą jest także usunięcie tłuszczu z obszaru wykonania liposukcji (np. brzuch, uda, biodra) i jego wymodelowanie. 
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać operację
Sprawdź ofertę »


Nie cały tłuszcz, jaki zostanie wszczepiony, pozostanie jednak w piersiach pacjentki. Najczęściej 25% przeszczepionej tkanki jest stopniowo wchłaniane w ciągu kilku miesięcy. Ostateczne efekt lipomodelingu jest widoczne najwcześniej po 90 dniach od zabiegu, ale przeważnie pacjentka musi czekać na to nawet 6 miesięcy. Również najwcześniej pół roku po zabiegu, jeśli zachodzi taka potrzeba, można powtórzyć wszczepienie tłuszczu w tkankę piersi.

Dodaj komentarz

Modelowanie ciała własnym tłuszczem

Modelowanie ciała własnym tłuszczem

Modelowanie ciała możliwe jest z zastosowaniem różnych technik zabiegowych. Do kształtowania piersi, pośladków czy łydek wykorzystuje się specjalne silikonowe implanty, coraz częściej jednak sztuczne wkładki zastępowane są materiałem,...