Leczenie żylaków falami radiowymi EVRF - ceny w Polsce i na świecie

Leczenie żylaków falami radiowymi EVRF - ceny w Polsce i na świecie

Turystyka medyczna na dobre zadomowiła się w mentalności Europejczyków. Swoboda przemieszczania się między krajami stworzyła możliwości leczenia poza granicami ojczyzny. Większa konkurencja wymogła znaczny wzrost jakości usług medycznych w Polsce. Nasze kliniki przeżywają prawdziwe oblężenie, czego potwierdzeniem jest chociażby moda na leczenie żylaków nad Wisłą.

Metoda EVRF leczenia przewlekłej niewydolności żylnej to jednodniowa, innowacyjna technika leczenia przewlekłej niewydolności żylnej, z którą zmaga się 5-30% dorosłej populacji. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Zabiegi leczenia żylaków nóg falami radiowymi w Polsce należą do najtańszych w Europie i na świecie. Niższa cena nie oznacza jednak gorszej jakości. Wyposażenie sal zabiegowych i gabinetów, wiedza i doświadczenie rodzimych specjalistów dorównuje krajom Europy Zachodniej. W efekcie klinika w Warszawie śmiało może konkurować z gabinetami w Londynie czy Berlinie. Względy finansowe stają się więc elementem decydującym przy wyborze placówki, w której pacjent skorzysta z leczenia żylaków, a polskie ośrodki medyczne są coraz częściej wybierane przez obcokrajowców. Wychodząc naprzeciw nowym rynkom popytu, polscy specjaliści promują się poza granicami kraju, organizują opiekę na najwyższym poziomie i zapewniają łatwą komunikację, niwelując bariery językowe.

Leczenie żylaków falami radiowymi EVRF w Polsce sposobem na zaoszczędzenie sporej sumy pieniędzy

Ceny leczenia żylaków falami radiowymi EVRF różnią się w zależności od stopnia nasilenia zmian i zajęcia procesem chorobowym pojedynczej żyły lub większej ich liczby. Cenniki mogą także wykazywać znaczne różnice w poszczególnych miastach. Już za niewiele ponad 200 zł można usunąć drobne pajączki. Jednakże za zabieg na jednej kończynie dolnej w Gdańsku trzeba zapłacić około 4 500 zł. W każdym przypadku do ceny należy doliczyć koszt pierwszej wizyty oraz wykonanie USG naczyń, co podnosi kwotę o dodatkowe 450 zł. W Warszawie taka sama procedura wymaga nakładu 3 000 zł. W okolicach Tarnowa zamknięcie żylaków jednej kończyny z zastosowaniem fal radiowych wyniesie 2 800 zł.

Niestety żylaki to problem nie tylko kosmetyczny. Z obolałymi, obrzękniętymi nogami zmaga się coraz więcej ludzi. Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje zabiegów EVRF. W zamian oferuje bezpłatne usuwanie patologicznie poszerzonych naczyń tradycyjną metodą chirurgiczną, która cechuje się znacznie większą inwazyjnością. Okazuje się również, że w warunkach polskiej służby zdrowia od momentu kwalifikacji do operacji mija nawet kilka lat.

Cenniki nierefundowanych zabiegów usuwania żylaków z zastosowaniem fal radiowych EVRF poza granicami Polski, z punktu widzenia polskiego pacjenta, kształtują się często o wiele gorzej niż nasze. Zabieg znajdziemy w ofercie jednego z gabinetów w Londynie za 10-15 tys. zł. Cena nie obejmuje jednak kosztów pierwszej wizyty - 600 zł, i USG, które kosztuje tak w przeliczeniu 1 500 zł. Bardzo podobnie sytuacja wygląda w Szkocji i Irlandii. Z kolei prywatna klinika w Hanowerze zapewnia swoim pacjentom EVRF jednej kończyny ze znieczuleniem za 10 tys. zł. Dla kontrastu, w renomowanym gabinecie w Budapeszcie 3000 zł wystarczy na badanie USG oraz wykonanie pełnej procedury leczenia. Duży australijski przegląd informuje, że innowacyjna metoda terapii falami radiowymi jest dostępna w tym kraju za 7-12 tys. zł. Nieco taniej można odbyć zabieg po drugiej stronie Atlantyku. EVRF jednej kończyny w Waszyngtonie kosztuje w przeliczeniu 6 300 zł w znieczuleniu miejscowym, a 14 000 zł trzeba zapłacić za zabieg obu kończyn w znieczuleniu ogólnym.

Stosunek cen do jakości świadczonych usług przemawia na korzyść gabinetów z kraju nad Wisłą. Doskonałym tego odzwierciedleniem jest rosnące zainteresowanie usuwaniem żylaków za pomocą fal radiowych EVRF w Polsce przez Brytyjczyków, Niemców czy Holendrów. Wszystko wskazuje na duży potencjał tej dziedziny turystyki medycznej.

Leczenie żylaków kończyn dolnych falami radiowymi EVRF
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Referencje: Eberhardt RT, Raffetto JD. Chronic Venous Insufficiency. Contemporary Reviews in Cardiovascular Medicine. 2016; 130:333-346.

Dodaj komentarz

Fale radiowe w leczeniu żylaków nóg

Fale radiowe w leczeniu żylaków nóg

Leczenie żylaków kończyn dolnych to dziś nie tylko operacja: obecnie dostępnych jest wiele małoinwazyjnych metod terapii, umożliwiających skuteczną likwidację problemu żylaków, a przy tym osiągnięcie bardzo dobrych efektów estetycznych –... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska