Leczenie żylaków nóg SVS - czy jest bolesne?

Leczenie żylaków nóg SVS - czy jest bolesne?

Żylaki kończyn dolnych to bardzo rozpowszechniona dolegliwość: szacuje się, że cierpi na nie nawet 50% kobiet i około 15% mężczyzn. Na szczęście obecnie możliwe jest ich skuteczne leczenie, które – co szczególnie istotne – może przebiegać w coraz bardziej małoinazyjny i bezbolesny sposób. Jedną z takich nowoczesnych technik leczenia żylaków nóg są zabigi z zastosowaniem pary wodnej.

Leczenie żylaków parą wodną (SVS – ang. Steam Vein Sclerosis) zyskuje coraz większą popularność wśród pacjentów przede wszystkim ze względu na niską inwazyjność zabiegu przy jednoczesnej wysokiej skuteczności. Procedura polega na zamykaniu niedrożnych naczyń krwionośnych poprzez wprowadzenie do ich wnętrza pary wodnej o wysokiej temperaturze (110-120°C). Do przeprowadzenia zabiegu niezbędne jest wykonanie jedynie niewielkiego nakłucia żyły, a dodatkową zaletą tej metody jest fakt, że podczas zabiegu SVS możliwe jest jednoczasowe wyleczenie żylaków różnej wielkości

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Przygotowując się do zabiegowego leczenia żylaków i poszukując najbardziej odpowiedniej metody pacjenci analizują różne aspekty zabiegów. Najczęściej pytają lekarza o skuteczność danego zabiegu, przebieg okresu rekonwalescencji czy samego zabiegu, a także o o, jak się do niego przygotować. Wśród najczęściej zadawanych pytań, dotyczących różnych technik leczenia żylaków kończyn dolnych, znajduje się także to dotyczące bolesności zabiegu. Jak więc spawy mają się z bólem w trakcie i po zabiegu leczenia żylaków z zastosowaniem pary wodnej?

Czy leczenie żylaków nóg parą wodną boli?

Zabieg leczenia żylaków kończyn dolnych z zastosowaniem ablacji parą wodną uważany jest za stosunkowo bezbolesny. Przeprowadza się go w warunkach ambulatoryjnych przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. W charakterze środka znieczulającego najczęściej stosowany jest roztwór lidokainy, podawany precyzyjnie w okolicę planowanego wkłucia pod kontrolą ultrasonograficzną. Dzięki zastosowaniu aparatury USG możliwe jest indywidualne dobranie ilości preparatu przeciwbólowego, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko wystąpienia działań niepożądanych, mogących pojawiać się ze strony takich substancji. Dodatkowo, przed przystąpieniem do zabiegu lekarz zaleca pacjentowi przyjęcie środka przeciwbólowego, co w połączeniu z zastosowanym znieczuleniem miejscowym sprawia, że przebieg procedury leczenia żylaków parą wodną jest dla pacjenta praktycznie bezbolesny.

Na niewielką bolesność zabiegu ma wpływ także fakt, że do jego przeprowadzenia nie jest wymagane wykonywanie żadnych nacięć na skórze – cewnik do ablacji wprowadza się poprzez niewielkie nakłucie, najczęściej igłą o średnicy zaledwie 1,5 – 1,6 mm. Zmniejsza to nie tylko inwazyjność zabiegu, ale także dolegliwości bólowe, a dodatkowo nie ma ryzyka powstawania blizn. Nakłucie wykonywane jest pod kontrolą ultrasonograficzną, dzięki czemu jest precyzyjne i bezpieczne. Nie ma także możliwości wystąpienia oparzeń w trakcie leczenia żylaków nóg tą techniką: w trakcie zabiegu lekarz przez cały czas kontroluje temperaturę wprowadzanej do naczynia pary wodnej, a w przypadku leczenia rozległych żylaków stosuje regularne przerwy pomiędzy aplikacją kolejnych porcji pary, dzięki czemu możliwy jest spadek temperatury wewnątrznaczyniowej do bezpiecznego poziomu.

W przypadku leczenia żylaków nóg parą wodną także bolesność w okresie pozabiegowym, wynikająca z termicznego uszkodzenia tkanek, określana jest jako niska. Ze względu na małoinwazyjny charakter techniki oraz niewielki uraz okołozabiegowy, nie ma konieczności przyjmowania silnych środków przeciwbólowych, a mogący się pojawiać niewielki ból dobrze reaguje na ogólnodostępne preparaty przeciwbólowe. Z badań, przeprowadzanych nad tą metodą leczenia żylaków nóg, wynika, że dolegliwości bólowe po zabiegu występowały jedynie u 9,3% pacjentów.

Usuwanie żylaków parą wodną SVS
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Cena leczenia żylaków nóg parą wodną SVS różni się w zależności od miasta i placówki, jednak w większości polskich miast zabieg można wykonać za 2 800 – 4 000 zł cena usuwania żylaków z jednej nogi).

Dodaj komentarz

Zastosowanie pary wodnej w leczeniu żylaków nóg

Zastosowanie pary wodnej w leczeniu żylaków nóg

Obecność i rozwój nieestetycznie wyglądających zmian żylnych jest zmorą wielu osób. Do powstawania żylaków kończyn dolnych dochodzi częściej u kobiet, niż u mężczyzn, a ich zazwyczaj postępujący przebieg sprawia, że coraz więcej osób... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska