Licówki stomatologiczne w systemie IPS e.max

Licówki stomatologiczne w systemie IPS e.max

Wygląd zębów ma wpływ na odbiór całej twarzy. Tak jak równe, białe zęby mogą ją rozświetlić i sprawić, że będzie oceniana jako ładniejsza, tak nieestetyczne uzębienie może mieć bardzo niekorzystny wpływ na wizerunek. Dlatego coraz więcej osób rozumie potrzebę nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale także coraz chętniej korzysta z zabiegów, wpływających na wygląd i kształt zębów, co jest możliwe m.in. z zastosowaniem licówek stomatologicznych.

Licówki stomatologiczne to metoda korekcji zębów, pozwalająca na skuteczne ukrycie ich defektów estetycznych. Po oszlifowaniu powierzchni wargowej naturalnych zębów pacjenta, mocuje się do nich licówki, dzięki którym można zmienić kształt i wielkość zębów, można też zamaskować przebarwienia na ich powierzchni czy zbyt szerokie przestrzenie międzyzębowe. Te cienkie płatki porcelany pozwalają uzyskać piękny uśmiech bez długotrwałego stosowania aparatów korekcyjnych czy innych inwazyjnych technik. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Wśród systemów pełnoceramicznych, stosowanych w uzupełnieniach protetycznych, coraz większą popularność zdobywają licówki IPS e.max. Czemu zawdzięczają swoją wyjątkowość i czym wyróżniają się na tle innych licówek pełnoceramicznych?

Licówki pełnoceramiczne w systemie IPS e.max: co je wyróżnia?

Licówki IPS e.max tworzone są na bazie systemu pełnoceramicznego, produkowanego przez międzynarodową firmę stomatologiczną Ivoclar Vivadent z siedzibą w Księstwie Lichtenstein. System oparty jest na ceramice dwukrzemowo-litowej, a zastosowane podczas produkcji technologie umożliwiają uzyskanie licówek wysoce estetycznych, a przy tym bardzo trwałych. Według danych, zamieszczonych na stronie producenta, ceramika dwukrzemowo-litowa – w porównaniu do innych rodzajów ceramiki szklanej – charakteryzuje się nawet trzykrotnie wyższą wytrzymałością mechaniczną (360-400 MPa). Ze względu na tak znaczną wytrzymałość system IPS e.max daje możliwość wykonania licówek cienkich (0,3 mm), a przy tym bardzo trwałych i odpornych na uszkodzenia.

Nowoczesne licówki stomatologiczne, wykonane w systemie IPS e.max cechują się również wysokim poziomem estetyki, a ze względu na zdolność do przepuszczania światła w taki sposób, jak ma to miejsce w przypadku naturalnych zębów, licówki e.max bardzo precyzyjnie imitują ich kolor. Tego typu uzupełnienia doskonale sprawdzają się w korekcie kształtu, koloru czy wielkości zębów u tych pacjentów, u których na uzębieniu dobrze widoczne są charakterystyczne cechy osobnicze, takie jak faktura zęba czy specyficznie ukształtowana linia brzegów siecznych. Dzięki szerokim możliwościom personalizacji licówek w systemie IPS e.max, stomatolog może bardzo precyzyjne dostosować nakładki do pozostałych zębów pacjenta, przez co licówki są praktycznie nie do odróżnienia od naturalnych zębów. Zaletą licówek IPS e.max jest również fakt, że posiadają one stopień ścieralności i twardości zbliżony do naturalnego szkliwa zębów.

Dzięki stomatologicznym licówkom w systemie IPS e.max możliwa jest estetyczna przebudowa uśmiechu i poprawa wyglądu zębów, a co za tym idzie – całej twarzy. Umożliwiają wydłużenie i poszerzenie zęba oraz zmianę jego koloru, w tym zamaskowanie nawet takich przebarwień na powierzchni zębów, które są trudne do usunięcia z zastosowaniem innych metod, w tym wybielania. Licówki skutecznie zastępują zęby ukruszone lub nadłamane, mogą też poprawić wygląd zębów nieprawidłowo ustawionych w łuku, np. lekko wychylonych lub zrotowanych, co umożliwia uzyskanie estetycznego uśmiechu bez konieczności leczenia ortodontycznego.

Licówka pełnoceramiczna w systemie E-MAX
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Licówki to tylko jedna z możliwości, jakie w odbudowie protetycznej oferuje system IPS e.max: przy pomocy tego systemu wykonywać można również inne uzupełnienia pojedynczych zębów (inlay, onlay), nadbudowy implantologiczne oraz krótkie, trzypunktowe mosty.

Dodaj komentarz

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Tomografia zatok

Tomografia zatok

Tomografia zatok jest jednym z najczęściej zlecanych przez lekarzy badań przy diagnostyce chorób zatok przynosowych. Zaliczana do badań obrazowych, uważana jest za najbardziej precyzyjną metodę diagnostyki schorzeń zatok, szczególnie gdy mówimy... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska