Liposukcja: najpopularniejszy zabieg chirurgii plastycznej w 2016 roku

Szczupła, zgrabna sylwetka to marzenie wielu mężczyzn i kobiet na świecie - dla niej gotowi jesteśmy na wiele wyrzeczeń. Niestety, dieta i ćwiczenia to nierzadko za mało, by pozbyć się tkanki tłuszczowej, zwłaszcza z tych miejsc, które są szczególnie oporne na działanie takich metod, na przykład z brzucha, ramion czy podbródka. Wówczas z pomocą może przyjść liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu – najpopularniejszy zabieg chirurgii plastycznej w 2016 roku, jak wynika ze statystyk ASAPS.

Z roku na rok systematycznie zwiększa się liczba osób, decydujących się na zabiegowe usunięcie tkanki tłuszczowej. Potwierdzają to światowe statystyki, w tym dane, zebrane przez American Society for Aesthetic Plastic Surgery (ASAPS): według tej organizacji, w 2016 roku w USA wykonano aż 414 335 zabiegów odsysania tłuszczu, stawiając ten zabieg na pierwszym miejscu wśród najczęściej wybieranych operacji plastycznych już po raz czwarty z rzędu. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Liposukcja to metoda zabiegowego modelowania sylwetki, pozwalająca skutecznie usunąć miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej i wyszczuplić ciało. Ma zastosowanie zarówno do likwidacji komórek tłuszczowych z brzucha, talii czy bioder, ale też do modelowania mniejszych partii ciała, również opornych na działanie diety i ćwiczeń: popularna jest np. liposukcja podbródka, „chomików”, kolan czy łydek.

Liposukcja w czołówce zabiegów estetycznych

Liposukcja ma wiele zalet: umożliwia skuteczne i trwałe usunięcie komórek tłuszczowych, a do tego ma zastosowanie w modelowaniu różnych partii ciała, od podbródka i szyi po kostki nóg. Choć w dalszym ciągu najpopularniejsza jest liposukcja brzucha i talii, zabieg jest też wykorzystywany do wyszczuplania pośladków, pleców i ud. Wraz z postępem medycyny pacjenci mają do wyboru coraz mniej inwazyjne techniki liposukcji: obok klasycznej liposukcji ssącej w ofercie klinik chirurgii plastycznej znajduje się dziś łagodna i precyzyjna liposukcja wodna Body Jet, umożliwiająca „rzeźbienie” ciała liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo HD czy liposukcja laserowa, która dodatkowo wpływa korzystnie na napięcie i elastyczność skóry poprzez jej podgrzanie.

Zalety liposukcji rokrocznie doceniają setki tysięcy osób na całym świecie. Według przytaczanych statystyk, to właśnie liposukcja była w ubiegłym roku najpopularniejszym zabiegiem chirurgii plastycznej w USA, także w innych krajach nieodmiennie od lat znajduje się w czołówce najczęściej wykonywanych procedur estetycznych. Według International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS), w skali świata wykonano w ubiegłym roku niemal półtora miliona liposukcji. Według tej organizacji, odsysanie tłuszczu stanowiło w 2016 roku 14% wszystkich przeprowadzonych na świecie operacji plastycznych, a więc niemal co siódma procedura estetyczna dotyczyła właśnie modelowania ciała metodą liposukcji.

Jak wynika z danych, zgromadzonych przez ASAPS, liposukcja była w zeszłym roku najpopularniejszym zabiegiem zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn, którzy stanowili niemal 11% wszystkich pacjentów, korzystających z tej procedury (panowie zdecydowali się na odsysanie tłuszczu ponad 45 000 razy). W 2016 roku w USA wykonano o 4,6% więcej zabiegów odsysania tłuszczu, niż w roku wcześniejszym, jednak szczególnie imponujący jest wzrost popularności liposukcji na przestrzeni 20 lat, kiedy prowadzone są statystyki tej organizacji: przez ten czasu liczba wykonywanych zabiegów wzrosła aż o 143%.

Liposukcja jest popularna wśród osób praktycznie w każdym wieku, jednakże najczęściej na zabieg decydują się pacjenci w przedziale wiekowym 35-50 lat: według ASAPS aż 47,4% pacjentów, korzystających w 2016 roku z zabiegowego odsysania tłuszczu, znajdowało się w tej kategorii wiekowej. Liposukcji poddało się w ubiegłym roku niemal 196 500 pacjentów w wieku 35-50 lat dodatkowo właśnie odsysanie tłuszczu było najpopularniejszym zabiegiem w tym przedziale wiekowym. 26,2% pacjentów było w wieku 19-34 lata (u nich zabieg wykonano niemal 108 500 razy i była to druga najpopularniejsza procedura estetyczna w tej grupie wiekowej, po powiększaniu piersi), niewiele mniej osób, decydujących się na odsysanie tłuszczu (21,3%), znajdowało się w przedziale wiekowym 51-64 lata – u tych pacjentów liposukcję wykonano ponad 88 000 razy i w tej grupie wiekowej także był to w ubiegłym roku najpopularniejszy zabieg.

Liposukcja brzucha i talii
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródła: www.isaps.org; www.surgery.org

Autor:

Dodaj komentarz

Liposukcja klasyczna brzucha i talii

Liposukcja klasyczna brzucha i talii

Marzenia o idealnej sylwetce oraz chęć zachwycenia talią osy w pięknym bikini dotyczą zapewne niemal każdej kobiety. Współczesny tryb życia często utrudnia jednak realizację tych marzeń - brak aktywności fizycznej, dieta pozbawiona zdrowych... więcej »

Pajączki na nogach - przyczyny, od czego są?

Pajączki na nogach - przyczyny, od czego są?

Pękające naczynka na nogach to sygnał, że krew w kończynach dolnych nie krąży prawidłowo. Wyglądające niewinnie tak zwane pajączki z czasem mogą zamienić się w żylaki, które będą wymagały specjalistycznego leczenia. Jakie są przyczyny... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska