Liposukcja: najpopularniejszy zabieg chirurgii plastycznej w 2016 roku

Liposukcja: najpopularniejszy zabieg chirurgii plastycznej w 2016 roku

Szczupła, zgrabna sylwetka to marzenie wielu mężczyzn i kobiet na świecie - dla niej gotowi jesteśmy na wiele wyrzeczeń. Niestety, dieta i ćwiczenia to nierzadko za mało, by pozbyć się tkanki tłuszczowej, zwłaszcza z tych miejsc, które są szczególnie oporne na działanie takich metod, na przykład z brzucha, ramion czy podbródka. Wówczas z pomocą może przyjść liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu – najpopularniejszy zabieg chirurgii plastycznej w 2016 roku, jak wynika ze statystyk ASAPS.

Z roku na rok systematycznie zwiększa się liczba osób, decydujących się na zabiegowe usunięcie tkanki tłuszczowej. Potwierdzają to światowe statystyki, w tym dane, zebrane przez American Society for Aesthetic Plastic Surgery (ASAPS): według tej organizacji, w 2016 roku w USA wykonano aż 414 335 zabiegów odsysania tłuszczu, stawiając ten zabieg na pierwszym miejscu wśród najczęściej wybieranych operacji plastycznych już po raz czwarty z rzędu. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Liposukcja to metoda zabiegowego modelowania sylwetki, pozwalająca skutecznie usunąć miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej i wyszczuplić ciało. Ma zastosowanie zarówno do likwidacji komórek tłuszczowych z brzucha, talii czy bioder, ale też do modelowania mniejszych partii ciała, również opornych na działanie diety i ćwiczeń: popularna jest np. liposukcja podbródka, „chomików”, kolan czy łydek.

Liposukcja w czołówce zabiegów estetycznych

Liposukcja ma wiele zalet: umożliwia skuteczne i trwałe usunięcie komórek tłuszczowych, a do tego ma zastosowanie w modelowaniu różnych partii ciała, od podbródka i szyi po kostki nóg. Choć w dalszym ciągu najpopularniejsza jest liposukcja brzucha i talii, zabieg jest też wykorzystywany do wyszczuplania pośladków, pleców i ud. Wraz z postępem medycyny pacjenci mają do wyboru coraz mniej inwazyjne techniki liposukcji: obok klasycznej liposukcji ssącej w ofercie klinik chirurgii plastycznej znajduje się dziś łagodna i precyzyjna liposukcja wodna Body Jet, umożliwiająca „rzeźbienie” ciała liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo HD czy liposukcja laserowa, która dodatkowo wpływa korzystnie na napięcie i elastyczność skóry poprzez jej podgrzanie.

Zalety liposukcji rokrocznie doceniają setki tysięcy osób na całym świecie. Według przytaczanych statystyk, to właśnie liposukcja była w ubiegłym roku najpopularniejszym zabiegiem chirurgii plastycznej w USA, także w innych krajach nieodmiennie od lat znajduje się w czołówce najczęściej wykonywanych procedur estetycznych. Według International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS), w skali świata wykonano w ubiegłym roku niemal półtora miliona liposukcji. Według tej organizacji, odsysanie tłuszczu stanowiło w 2016 roku 14% wszystkich przeprowadzonych na świecie operacji plastycznych, a więc niemal co siódma procedura estetyczna dotyczyła właśnie modelowania ciała metodą liposukcji.

Jak wynika z danych, zgromadzonych przez ASAPS, liposukcja była w zeszłym roku najpopularniejszym zabiegiem zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn, którzy stanowili niemal 11% wszystkich pacjentów, korzystających z tej procedury (panowie zdecydowali się na odsysanie tłuszczu ponad 45 000 razy). W 2016 roku w USA wykonano o 4,6% więcej zabiegów odsysania tłuszczu, niż w roku wcześniejszym, jednak szczególnie imponujący jest wzrost popularności liposukcji na przestrzeni 20 lat, kiedy prowadzone są statystyki tej organizacji: przez ten czasu liczba wykonywanych zabiegów wzrosła aż o 143%.

Liposukcja jest popularna wśród osób praktycznie w każdym wieku, jednakże najczęściej na zabieg decydują się pacjenci w przedziale wiekowym 35-50 lat: według ASAPS aż 47,4% pacjentów, korzystających w 2016 roku z zabiegowego odsysania tłuszczu, znajdowało się w tej kategorii wiekowej. Liposukcji poddało się w ubiegłym roku niemal 196 500 pacjentów w wieku 35-50 lat dodatkowo właśnie odsysanie tłuszczu było najpopularniejszym zabiegiem w tym przedziale wiekowym. 26,2% pacjentów było w wieku 19-34 lata (u nich zabieg wykonano niemal 108 500 razy i była to druga najpopularniejsza procedura estetyczna w tej grupie wiekowej, po powiększaniu piersi), niewiele mniej osób, decydujących się na odsysanie tłuszczu (21,3%), znajdowało się w przedziale wiekowym 51-64 lata – u tych pacjentów liposukcję wykonano ponad 88 000 razy i w tej grupie wiekowej także był to w ubiegłym roku najpopularniejszy zabieg.

Liposukcja brzucha i talii
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródła: www.isaps.org; www.surgery.org

Dodaj komentarz

Liposukcja klasyczna brzucha i talii

Liposukcja klasyczna brzucha i talii

Marzenia o idealnej sylwetce oraz chęć zachwycenia talią osy w pięknym bikini dotyczą zapewne niemal każdej kobiety. Współczesny tryb życia często utrudnia jednak realizację tych marzeń - brak aktywności fizycznej, dieta pozbawiona zdrowych... więcej »

Nowoczesna rehabilitacja - jakie daje możliwości?

Nowoczesna rehabilitacja - jakie daje możliwości?

Współcześnie istnieje coraz więcej technik rehabilitacji umożliwiających chorym stosunkowo szybki powrót do sprawności po wypadku komunikacyjnym, urazie czy udarze. Każdorazowo terapię dostosowuje się indywidualnie do konkretnego przypadku –... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.