Medycyna estetyczna - informacje i aktualności

Informacje medyczne z kategorii medycyna estetyczna oraz o lekarzach ze specjalizacją: lekarz medycyny estetycznej, kosmetolog

Jakie działanie mają peelingi medyczne?

Współczesna dermatologia, kosmetologia i medycyna estetyczna dają wiele możliwości poprawy stanu i wyglądu skóry, zarówno dotkniętej różnymi niedoskonałościami typu trądzik, blizny czy przebarwienia, tracącej jędrność i blask w wyniku procesów starzenia. Jednym z popularnych i skutecznych zabiegów jest peeling medyczny. Ważne, aby był wykonywany przez profesjonalistę, w oparciu o sprawdzone, atestowane produkty. Na czym polega peeling medyczny, kiedy warto go wykonać i jakie przynosi efekty? więcej »

Platforma laserowa xLase Plus

Przed nowoczesnymi urządzeniami, wykorzystywanymi w gabinetach medycyny estetycznej, stawianych jest coraz więcej wymagań. Bezpieczeństwo i skuteczność to absolutna podstawa, dobrze też, jeśli urządzenie jest wielofunkcyjne i umożliwia wykonywanie różnych typów zabiegów. Dodatkowym atutem są certyfikaty, potwierdzające jakość wykonywanych z jego pomocą procedur. Wszystkie te warunki spełnia nowoczesna platforma laserowa xLase Plus. więcej »

Czym jest radiofrekwencja igłowa RF

Odmładzanie skóry i poprawa jej kondycji znajduje się w ofercie praktycznie każdego gabinetu medycyny estetycznej, a ilość technik, umożliwiających osiągnięcie takich efektów, przyprawia o zawrót głowy. Jedną z metod, zyskującą coraz większą popularność zarówno wśród lekarzy, jak i pacjentów, jest radiofrekwencja igłowa RF, umożliwiające osiągnięcie bardzo dobrych efektów estetycznych przy niewielkiej inwazyjności zabiegu. Co warto wiedzieć o tym zabiegu? więcej »

Poprawa wyglądu skóry urządzeniem Cellactor

Cellactor jest urządzeniem, wykorzystującym działanie fal ultradźwiękowych. Dzięki temu aparatowi, w sposób całkowicie nieinwazyjny, możliwe jest zlikwidowanie szeregu różnych problemów skórnych, począwszy od zmarszczek, a skończywszy na cellulicie. więcej »

Korzyści zabiegu modelowania ciała Bella Contour

Jedną z metod modelowania sylwetki są zabiegi Bella Contour. Procedura cieszy się coraz większym zainteresowaniem, a pacjenci wybierają właśnie ten zabieg ze względu na jego precyzyjność, bezpieczeństwo i uzyskiwane efekty. Wymienione czynniki stanowią główne korzyści modelowania ciała techniką Bella Contour, zalet tej procedury jest jednak zdecydowanie więcej. więcej »

Lifting Thermage - jak to działa?

Lifting przeprowadzony może być zarówno operacyjnie, jak i metodami całkowicie niechirurgicznymi. Przedstawicielem drugiej z wymienionych kategorii jest zabieg z zastosowaniem urządzenia Thermage. Technologia wykorzystuje działanie fal o częstotliwości radiowej, za których pośrednictwem pobudzane są naturalne procesy regeneracyjne organizmu. więcej »

Lifting ciała Cellactor - jak to działa?

Lifting ciała przeprowadzić można zarówno przy użyciu skalpela, jak i korzystając z zabiegów nieinwazyjnych, wykonywanych przy pomocy nowoczesnych urządzeń. Jednym z nich jest Cellactor, czyli aparat, wykorzystujący możliwości fal akustycznych m.in. w usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. więcej »

Jakimi metodami można usunąć "kurze łapki"?

Kurze łapki, czyli promieniście układające się zmarszczki w okolicy zewnętrznego kącika oka sprawiają, że twarz wygląda na starszą i bardziej zmęczoną. Istnieje wiele metod, które pozwalają na wypełnienie zmarszczek oraz na odmłodzenie skóry wokół oczu, które należy indywidualnie dopasowywać do każdego pacjenta, w zależności od indywidualnych oczekiwań oraz stopnia nasilenia zmian. więcej »

Lipoliza iniekcyjna - jak to działa?

Obecnie dostępnych jest wiele sposobów usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej. Wystarczy wspomnieć o odmianach samej liposukcji, która może być wykonywana przy pomocy infradźwięków, strumienia wody czy nawet wibracji. Poza wspomnianą procedurą pacjenci zdecydować się mogą na usuwanie tłuszczu mniej inwazyjną techniką, przy pomocy zastrzyków - zabieg ten określa się mianem lipolizy iniekcyjnej. więcej »

Usuwanie tkanki tłuszczowej metodą lipolizy iniekcyjnej

Lipoliza iniekcyjna jest to zabieg, podczas którego - dzięki zastosowaniu iniekcji substancji, rozpuszczającej tłuszcz - uzyskuje się trwałe miejscowe usunięcie tkanki tłuszczowej. Stosuje się ją w celu zlikwidowania podwójnego podbródka, wyszczuplenia ud czy podkreślenia talii. więcej »