Medycyna regeneracyjna - informacje i aktualności

Informacje medyczne z kategorii medycyna regeneracyjna

Terapia czynnikami wzrostu w ortopedii

Urazy ortopedyczne, takie jak kontuzje, uszkodzenia mięśni czy zwichnięcia, przytrafić się mogą praktycznie każdemu, niezależnie od wieku. Ich leczenie w większości przypadków nie jest skomplikowane, zdarza się jednak, że terapia wymaga czasu, a efekty mogą nie być w pełni satysfakcjonujące dla pacjenta. Z tego względu wciąż trwają prace nad metodami, przyspieszającymi gojenie się tkanek miękkich i kości oraz poprawiające wyniki terapii – jedną z takich metod jest leczenie z zastosowaniem czynników wzrostu. więcej »

Dzięki komórkom macierzystym mężczyzna odzyskał sprawność w sparaliżowanej ręce

Komórki macierzyste są w stanie cofnąć konsekwencje uszkodzenia rdzenia kręgowego: tezę tą potwierdza m.in. przypadek 21-letniego Amerykanina. Dzięki nowoczesnej terapii mężczyzna, który nie był w stanie wykonać kończyną górną jakiegokolwiek ruchu, ponownie stał się zdolny do pisania czy samodzielnego jedzenia. więcej »

Odmładzanie skóry i usuwanie zmarszczek z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego

Wiele kobiet ma trudność z zaakceptowaniem starzenia się i próbuje tuszować jego objawy. Część z nich decyduje się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, aby znów wyglądać młodo i poczuć się atrakcyjnie. Najnowszą metodą poprawy kondycji i wyglądu skóry są zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego. więcej »

Podanie komórek macierzystych do stawu kolanowego - kiedy wykonuje się zabieg?

Komórki macierzyste przyszłością medycyny? Bardzo możliwe, znajdują one bowiem wykorzystanie w leczeniu coraz większej ilości schorzeń. Jednymi z nich są choroby stawu kolanowego, gdzie zastosowań komórek macierzystych wyróżnia się bardzo wiele - pomóc one mogą m.in. pacjentom ze zmianami zwyrodnieniowymi, ale i tym osobom, które przebyły uraz tej okolicy. więcej »

Jaki jest przebieg terapii Orthokine

W ostatnich latach Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) uznała chorobę zwyrodnieniową stawów za jedną z poważniejszych chorób cywilizacyjnych. Częstość występowania chorób, upośledzających funkcjonowanie narządu ruchu, w ciągu najbliższych lat będzie stale wzrastać, a więc zapotrzebowanie na nowatorskie i skuteczne metody leczenia tych schorzeń jest niezwykle duże. więcej »

Terapia Orthokine w leczeniu stawów

Za najczęstszą przyczynę dolegliwości bólowych, związanych z układem ruchu, uważa się chorobę zwyrodnieniową stawów. Badania pokazują, że zmiany histopatologiczne z nią związane występują u wszystkich osób po 55 roku życia, jednak tylko u 10-20% powoduje znaczne ograniczenie sprawności ruchowej. Jedną z metod terapii dolegliwości bólowych w obrębie stawów jest leczenie Orthokine. więcej »

Terapia komórkami macierzystymi Angel System - co to jest

By zyskać drugą młodość coraz rzadziej sięga się po metody, wymagające użycia skalpela. Angel System jest jedną z nowszych i jeszcze bardziej skutecznych metod pozyskiwania komórek macierzystych o niezwykłych właściwościach regenreacyjnych. Terapia Angel System pozwala pozbyć się zmarszczek i wygładzić skórę, ale także pozbyć się bólu, związanego z zachodzącą wraz z wiekiem degeneracją stawów i przebytymi urazami. więcej »

Leczenie ran i oparzeń z zastosowaniem komórek macierzystych - jak to działa

Choć organizm jest przygotowany do regeneracji pojawiających się w trakcie życia uszkodzeń powierzchni ciała, czasami nie jest w stanie sam temu podołać. Rozległe rany i oparzenia nie mogą zostać pozostawione same sobie i wymagają interwencji lekarskiej. Specjalistyczne opatrunki, wykorzystywanie podciśnienia - te sposoby terapii znane są już od dłuższego czasu. Obecnie do leczenia ran i oparzeń wkraczają komórki macierzyste. więcej »

Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego

Nici liftingujące, kwas hialuronowy, toksyna botulinowa... Wymienione stanowią jedynie kilka z wielu substancji, które są stosowane we współczesnej medycynie estetycznej. Poza nimi coraz popularniejsze staje się pewien środek, pochodzący bezpośrednio od pacjenta, poddawanego terapii. Osocze bogatopłytkowe - bo o nim mowa - wspomóc może walkę zarówno ze starzeniem się skóry, jak i łysieniem - a to tylko przykłady zastosowania tego środka w zabiegach poprawiających urodę. więcej »

Osocze bogatopłytkowe w zabiegach medycyny estetycznej

Popularność zabiegów medycyny estetycznej stale rośnie. W procedurach tego rodzaju wykorzystywane są różnorodne substancje, które mają za zadanie wygładzenie zmarszczek i odmłodzenie skóry, a także usunięcie jej niedoskonałości w sposób mniej inwazyjny niż ma to miejsce w przypadku zabiegów chirurgii plastycznej. W ostatnim czasie niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Czym ono jest i na czym polegają takie zabiegi? więcej »