Metody powiększania ust

Powiększanie ust może zupełnie odmienić wygląda naszej twarzy. Metody, które groziły jednak ryzykiem sztucznego rezultatu to na szczęście przeszłość. Dzisiaj specjalista medycyny estetycznej, niczym malarz, potrafi zupełnie zmienić ich rysunek, strukturę i kształt tak, aby nadać im wymarzony, kuszący wygląd.

Autor
Data publikacji
Czas czytania
3 min.

Bez względu na to, czy wraz z wiekiem usta straciły swój kształt, czy też nigdy nie były wystarczająco pełne, zabiegi powiększania ust cieszą się niesamowitą popularnością wśród kobiet. Mówi się, że Amerykanie wręcz oszaleli na punkcie tych technik. Według statystyk, co 20 minut jedna z Amerykanek poddaje się takiemu zabiegowi. Jednak coraz bardziej znaczącą część klientów salonów, oferujących takie usługi, stanowią również mężczyźni. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Obecne nowym trendem jest odchodzenie od implantów, wszczepianych w usta na stałe, na rzecz mniej inwazyjnych metod powiększania ust, jak iniekcje z kwasem hialurownowym czy modelowanie ust kolagenem. W 2015 roku wykonano aż 2,4 mln takich zabiegów w samym USA – to niemal 4 razy więcej niż w roku 2000.

Jakie są nieinwazyjne metody powiększania ust?

Mimo iż mniej inwazyjne metody powiększania ust nie gwarantują trwałego efektu, jednocześnie właśnie ten fakt stanowi o ich przewadze. Z czasem wstrzyknięty materiał wchłania się, więc jeśli zabieg nie jest ponawiany – po pewnym czasie nie pozostawia zwykle żadnych śladów. Wypełniacz przy użyciu cienkiej igły jest wprowadzany w taki sposób, który nie tylko powoduje zwiększenie objętości, ale również pozwala na korekcję pewnych defektów kształtu warg. Przeprowadzenie zabiegu w znieczuleniu miejscowym sprawia, że ból w trakcie procedury jest minimalny. Najbardziej popularnymi metodami niechirurgicznymi powiększania ust są:

  • powiększanie ust własnym tłuszczem – tkanka tłuszczowa pobierana jest w trakcie liposukcji, a następnie używana jako wypełniacz w celu powiększenia policzków, modelowania ciała czy właśnie – ust. Ta metoda powiększania ust gwarantuje bardzo naturalny efekt, ponieważ właśnie tkanka tłuszczowa nadaje wargom ich objętość. Rezultaty widoczne są latami, ponieważ tłuszcz z tej okolicy nie wchłania się całkowicie.
  • powiększanie ust kwasem hialuronowym – obecnie stosowane preparaty z kwasem hiarulorowym są bardzo zbliżone do włókien, naturalnie występujących w naszym organizmie. Ich modyfikacja pozwala jednak uzyskać dłuższą trwałość. Zwykle efekt takiego zabiegu widoczny jest przez 6 miesięcy, po czym konieczne jest dostrzyknięcie preparatu.
  • powiększanie ust hydroksyapatytem wapnia (Radiesse) – preparat zawiera substancję, która naturalnie występuje w kościach. Chociaż ta metoda powiększania ust jest bardziej bolesna, o jej popularności decyduje niezwykła trwałość rezultatów powiększania ust – od 2 do 5 lat. Powikłania, jak powstawanie wyczuwalnych guzków są bardzo rzadkie, i możliwe do usunięcia.
  • powiększanie ust kolagenem – ma trochę mniejszą trwałość od preparatów kwasu hialuronowego. Jest rzadziej używany, ponieważ może wywołać reakcję alergiczną.

Chirurgiczne metody powiększania ust

Chociaż dzisiaj wszczepianie implantów w celu powiększenia ust traci na znaczeniu, to jednak do dzisiaj implanty wybierane są przez klientki gabinetów estetycznych, które nie chcą poddawać się kolejnym zabiegom przy wykorzystaniu wypełniaczy. W Kanadzie wielu zwolenników mają implanty Advanta, wykonane z materiału Gore-Tex. Materiał jest bardzo miękki i plastyczny, doskonale imitując naturalną tkankę. Chirurdzy zalecają go tym osobom, które już próbowały mniej inwazyjnych procedur, i były zadowolone ze swojego wyglądu.

Cena zabiegu powiększania ust  za pomocą materiałów zwiększających objętość zaczyna się od 800 zł. Zastosowanie implantów jest znacznie droższe, a koszt takiego zabiegu sięga 5 000 zł.

Powiększanie ust własnym tłuszczem
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródła: Tzikas, Thomas L. "Evaluation of the Radiance FN soft tissue filler for facial soft tissue augmentation." Archives of facial plastic surgery 6.4 (2004): 234-239; www.solomonfacialplastic.com; www.plasticsurgery.org

Dodaj komentarz

Modelowanie ust własnym tłuszczem

Modelowanie ust własnym tłuszczem

Przez wielu usta uważane są za symbol kobiecości. Pełny kształt, perfekcyjna symetria i idealny kolor przyciągają wzrok i podnoszą atrakcyjność kobiety, więc wiele pań marzy o poprawie wyglądu swoich ust. Obecnie gabinety medycyny estetycznej...

Powiększanie ust własnym tłuszczem

Powiększanie ust własnym tłuszczem

Idealne usta są atrybutem kobiecej urody. Im są bardziej symetryczne i pełne, tym wyglądają bardziej powabnie, ale niestety nie każda kobieta może poszczycić się posiadaniem idealnych ust. I choć istnieje możliwość korekty urody za pomocą...

Aquafilling - powikłania po powiększaniu biustu

Aquafilling - powikłania po powiększaniu biustu

W listopadzie 2019 roku w emitowanym na kanale TVN24 magazynie "Superwizjer",pokazano reportaż Michała Fuji. Dziennikarz dotarł do kobiet, które zdecydowały się na powiększanie piersi żelem Aquafilling i cierpiały z powodu ciężkich powikłań...