Nici biowchłanialne w odmładzaniu twarzy

Nici biowchłanialne cieszą się powodzeniem zarówno ze względu na małoinwazyjny proces ich umieszczania w ciele, jak i uzyskiwane przy ich użyciu rezultaty. Ta metoda odmładzania twarzy pozwala zlikwidować wiele oznak starzenia. Na czym polega fenomen biowchłanialnych nici liftingujących?

Data aktualizacji
Czas czytania
2 min.

Upływ czasu jest bezwzględny i jego skutki prędzej czy później dopadają każdego. Na wygląd ciała wpływ mają jednak nie tylko mijające lata, ale i nasze nawyki, takie jak choćby stosowanie używek czy spożywanie niezdrowego jedzenia. W konsekwencji szybciej tracimy młodzieńczy wygląd, co szczególnie widoczne jest w obrębie twarzy. Pogłębienie bruzd wargowych, zmarszczki czy obniżenie się brwi stanowią tylko kilka defektów estetycznych, z którymi mogą stykać się pacjenci. Poprawić wygląd twarzy można dzięki wielu zabiegom medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej, np. dzięki zastosowaniu nici biowchłanialnych. Jak przebiega procedura z ich wykorzystaniem?

Odmładzanie twarzy za pomocą nici biowchłanialnych

Początki stosowania nici w medycynie estetycznej sięgają lat 50. XX. wieku. Zabiegi liftingu wykonywane z ich użyciem stopniowo ewoluowały, aż na rynku pojawiły się nici biowchłanialne. Stosuje się je do odmładzania różnych części ciała, w szczególności zaś twarzy. Zakres defektów, których można się dzięki nim pozbyć, jest dość szeroki. Wymienić można m.in.:

  • poziomo przebiegające zmarszczki na czole,
  • zmarszczki palacza,
  • linie marionetki,
  • obniżenie się brwi,
  • pogłębienie bruzd nosowo-wargowych,
  • wiotkość skóry pod powiekami czy w dolnej części twarzy,
  • obecność tzw. podwójnego podbródka,
  • lwie zmarszczki

Rodzaje nici biowchłanialnych

Nici biowchłanialne można podzielić na gładkie oraz te z wypustkami bądź haczykami. Do tych pierwszych zalicza się np. nici PDO First Lift, przedstawicielami drugiej kategorii są z kolei nici Silhouette Soft. Jeżeli zmarszczki w okolicy twarzy pojawiły się niedawno i są stosunkowo drobne, pacjentowi poleca się nici biowchłanialne gładkie. W sytuacji, gdy utrata jędrności skóry jest bardziej widoczna, lepsze rezultaty będzie można uzyskać przy wykorzystaniu nici z wypustkami.

Efekty uzyskiwane dzięki zastosowaniu nici biowchłanialnych są związane z kilkoma mechanizmami. Już samo wprowadzenie tych struktur pod skórę powoduje jej podniesienie. Oprócz tego, z nici podczas ich rozkładu uwalniane są różne substancje (np. związki kwasu mlekowego), dzięki którym dochodzi do pobudzenia czynności fibroblastów oraz syntezy kwasu hialuronowego i kolagenu. Dzięki tym zjawiskom, mimo faktu, iż nić biowchłanialna w końcu całkowicie się rozpuszcza, to efekty jej wprowadzenia są widoczne znacznie dłużej.

Nici biowchłanialne - cena

Ceny odmładzania nićmi biowchłanialnymi (dane z listopada 2020 r.) zależą zarówno od rodzaju i liczby zastosowanych nici, jak i od okolicy twarzy, która poddawana jest liftingowi. Przykładowo, za lifting czoła nićmi PDO zapłacimy średnio 800 zł. Poprawa wyglądu tego samego obszaru twarzy przy użyciu nici Silhouette Soft wiąże się z wydatkiem rzędu 2300 zł.

Źródła:

  • A. Kępa, G. Mercik, "Polidioksanowe nici liftingujące – nowość w medycynie estetycznej", Kosmetologia Estetyczna, 215-219, 2013

Inne przydatne linki


Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Hej,
zaczekaj!
Masz szansę wygrać rower!
Zadbaj o zdrowie. Dołącz do akcji Krokodyl!
Zabiegi nićmi liftingującymi

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…