Nowa aplikacja pomocna w leczeniu inkontynencji

Nowa aplikacja pomocna w leczeniu inkontynencji

Obecność w smartfonach aplikacji zliczających kroki czy pozwalających monitorować przebieg cyklu miesiączkowego nie jest dziś czymś rzadkim. Nowoczesne urządzenia pozwalają na coraz więcej - również i w medycynie. Wśród różnych aplikacji ,związanych ze zdrowiem, zainteresowanie - ze względu na uzyskiwane dzięki niej efekty - może budzić ta, która została zaprojektowana przez uczonych ze Szwecji i która może pomagać pacjentkom z nietrzymaniem moczu.

Szwedzka aplikacja po angielsku określana jest jako eContinence (w oryginale nazwano ją Tät®). Jej twórcami są uczeni ze szwedzkiego Uniwersytetu w Umeå. Program pozwala na generowanie statystyk, związanych z objawami nietrzymania moczu, oprócz tego znajdują się w nim porady, dotyczące wykonywania ćwiczeń łagodzących dolegliwości pacjentek oraz informacje o zalecanych zmianach stylu życia. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Aplikacja pomagać miałaby pacjentkom z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Przypomnienia, wskazówki, schematy ćwiczeń - wymienione funkcje programu mogą zainteresować pacjentki, jednakże czy równie interesujące są efekty korzystania z eContinence?

Aplikacja w smartfonie a objawy wysiłkowego nietrzymania moczu

Skuteczność korzystania z aplikacji oceniano w grupie 123 szwedzkich pacjentek z wysiłkowym NTM. Kobiety losowo przydzielano do dwóch grup: w jednej znajdowały się pacjentki korzystające z aplikacji, w drugiej natomiast te, które jej nie stosowały. Po trzech miesiącach okazało się, że w grupie kobiet, posługujących się eContinence (w porównaniu do grupy kontrolnej), m.in. znacząco poprawiła się jakość życia, a oprócz tego średnia ilość dobowych, niekontrolowanych wycieków moczu zmalała z trzech do jednego takiego epizodu.

Szwedzki pomysł wydaje się dość obiecujący chociażby ze względu na to, że część pacjentek wstydzi się porozmawiać z lekarzem o swoim problemie z nietrzymaniem moczu. Rezultaty korzystania z aplikacji również wydają się być dość dobre, przez co szwedzcy lekarze planują już kolejne prace nad stworzeniem programów, dzięki którym możliwa byłaby pomoc pacjentkom z innymi typami nietrzymania moczu.

Leczenie nietrzymania moczu (NTM)
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródło: www.medicalnewstoday.com

Dodaj komentarz

Nietrzymanie moczu? Można to leczyć!

Nietrzymanie moczu? Można to leczyć!

Według Światowej Organizacji Zdrowia (World Health Organization, WHO) nietrzymanie moczu, czyli niezależny od woli wyciek moczu przez cewkę moczową, uznawany jest za chorobę społeczną, czyli taką, na którą cierpi co najmniej 5% populacji. A... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska