Operacyjny lifting powiek górnych - ceny zabiegu w Polsce i na świecie

Operacyjny lifting powiek górnych - ceny zabiegu w Polsce i na świecie

Wydawać by się mogło, że określony zabieg powinien kosztować tyle samo w różnych miejscach na całym świecie. Okazuje się jednak, że ceny znacznie się różnią, w zależności od kliniki i jej umiejscowienia. Nie inaczej sprawa ma się z operacyjnym liftingiem powiek górnych - jedną z najpopularniejszych procedur chirurgicznych w obrębie twarzy.

Wraz z wiekiem skóra traci na elastyczności. Objawia się to pojawieniem się zmarszczek i bruzd, ale tym, co najbardziej rzuca się w oczy jest opadanie powiek. Zabieg korekcji powiek górnych, zwany także liftingiem powiek lub blepharoplastyką, umożliwia uzyskanie młodszego, świeżego wyglądu twarzy. U części osób taki zabieg ma charakter leczniczy, ponieważ opadające powieki mogą nawet ograniczać pole widzenia. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Jak wynika z danych Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, w 2015 roku na wykonanie plastyki powiek w Stanach Zjednoczonych zdecydowało się ponad 200 tysięcy osób. Zabieg cieszy się dużym powodzeniem, ponieważ jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a uzyskany efekt jest praktycznie natychmiastowy. Jaka jest cena blepharoplastyki w Polsce, a jaka na świecie?

Lifting powiek górnych - ile kosztuje zabieg w Polsce i na świecie?

Ceny korekcji powiek górnych w Polsce są bardzo zróżnicowane. Najtaniej zabieg wykonać można na śląsku (Katowice, Gliwice), gdzie koszt procedury wynosi około 1 500 zł. Nieco drożej, bo od 2 500 do 3 500 zł za plastykę trzeba zapłacić w Łodzi, Częstochowie i Gdyni. Wrocław i Rzeszów to miasta, w których korekcja powiek górnych kosztuje od 3 000 do 4 500 zł. Najbardziej zróżnicowanym miastem w Polsce pod względem cen zabiegu blepharoplastyki jest Warszawa, gdzie ceny zaczynają się od 1 500 zł, a kończą na 7 000 zł.

Jednak nawet warszawskie ceny są znacznie niższe od kosztów, jakie wiążą się z takim zabiegiem w klinikach brytyjskich. W Londyńskiej Harley Street Elite Clinic operacyjne korekcja powiek kosztuje od 5 000 - 7 000 £ (około 26 000 - 36 000 zł). W Nuffield Health Glasgow Fertility Services w Glasgow, ceny blepharoplastyki rozpoczynają się od 4 130 £ (około 24 500 zł). SurgiCare Medical Group w Liverpoolu z kolei oferuje plastykę powiek od 2 445£ (około 12 500 zł), a w Manchesterze, w Belgium Surgery Services, ceny korekcji powiek mieszczą się w przedziale od 1 128 do 1 992 £ (około 5 800 - 10 500 zł). Ceny zabiegu w Anglii są bardzo zróżnicowane w zależności od miasta, w którym znajduje się klinika. Okazuje się jednak, że nawet najtańsze kliniki przewyższają ceną ofertę polskich klinik.

W Niemczech koszt zabiegu korekcji powiek również jest zróżnicowany. W Berlinie w MedicalFly za zabieg trzeba zapłacić od 1 350 € (około 5 800 zł), a Institute of Plastic and Cosmetic Surgery w Monachium oferuje plastykę powiek górnych w cenie od 1 700 € (ok. 7 500 zł). Zabieg w niższej cenie, bo od 800 € (około 3 500 zł), oferuje Cutanis Skin Clinic, mieszcząca się w Fryburgu. Niemieckie kliniki oferują zabieg korekcji powiek górnych w niższych cenach niż szpitale angielskie. Często się jednak okazuje, że mieszkańcy Niemiec decydują się na wykonanie zabiegu w Polsce.

Chcąc wykonać zabieg w Stambule, będącym największym miastem Turcji, można się wybrać do kliniki Surgery Instanbul, gdzie ceny korekcji powiek mieszczą się w przedziale od 7 224 do 8 957 TL (około 9 500 - 11 500 zł). Klinika World Hair Trans, mieszcząca się w tym samym mieście, oferuje zabieg blepharoplastyki w cenie 12 208 - 14 243 TL (około 16 000 - 18 500 zł). Wydawać by się mogło, że Turcja, jako kraj w którym ważną rolę odgrywa turystyka medyczna, ma do zaoferowania szczególnie niskie ceny zabiegów chirurgii plastycznej. Jak widać na powyższym przykładzie, nie zawsze tak jest.

Ceny tego samego zabiegu znacznie się różnią, w zależności od miasta i kraju w którym są wykonywane. Polska jest krajem, w którym koszty operacji plastycznych są stosunkowo niskie, co jest przyczyną wybierania Polski na cel przez tak zwanych turystów medycznych.

Plastyka chirurgiczna powiek górnych
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródła: www.plasticsurgery.org; www.tourmedica.pl; www.whatclinic.com

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska