Palomar Slim Lipo 3D - urządzenie do liposukcji laserowej

Osoby, borykające się z nadmiarem zlokalizowanej miejscowo tkanki tłuszczowej, coraz częściej decydują się na jej usunięcie w trakcie zabiegu tzw. liposukcji laserowej – uznawanej obecnie na najbardziej nowatorską i skuteczną odmianę tej procedury medycznej. Jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie urządzeń do wykonywania zabiegów tego rodzaju jest laser frakcyjny Palomar Slim Lipo 3D.

Liposukcja laserowa to nowoczesna odmiana tradycyjnego zabiegu odsysania tłuszczu, uznawana aktualnie za najbezpieczniejszą i niosącą ze sobą znikome ryzyko powikłań. Jej istotą jest wprowadzenie w operowany obszar ciała cienkiego światłowodu, który - emitując promieniowanie laserowe - rozbija błony komórek tłuszczowych, doprowadzając do uwolnienia ich zawartości. Powstała emulsja jest w ciągu kilku kolejnych dni wchłaniana i wydalana przez organizm w drodze naturalnych procesów metabolicznych (w razie potrzeby istnieje również możliwość odessania płynnego tłuszczu strzykawką lub specjalnym urządzeniem). 

Liposukcja laserowa LAL od 2 500 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Jednym z najnowocześniejszych urządzeń stosowanych w zabiegach liposukcji laserowej jest laser frakcyjny Slim Lipo 3D firmy Palomar. Zabiegi z jego wykorzystaniem charakteryzują się dużą efektywnością, wysokim poziomem bezpieczeństwa potwierdzonym certyfikatem amerykańskiej agencji FDA oraz krótkim czasem gojenia (już po dwóch dniach pacjent może wrócić do swojej codziennej aktywności).

Palomar Slim Lipo 3D – laser do liposukcji

Urządzenie do liposukcji laserowej Slim Lipo 3D wykorzystuje w trakcie zabiegu dwie długości fal laserowych – o długości 924 nm oraz 975 nm:

  • fala 924nm – odpowiada za rozpuszczanie tłuszczu, który następnie usuwany jest za pomocą końcówki odsysającej.
  • fala 975nm - oddziałując bezpośrednio na tkankę skórną wzmacnia ją i odbudowuje włókna kolagenowe, dzięki czemu skóra staje się jędrna a kontury sylwetki wyraźniejsze.

Liposukcja laserowej Slim Lipo 3D - stan przed i po zabiegu

"Największą zaletą tej metody jest to, że nie tylko rozbijamy komórki tłuszczowe, umożliwiając następnie ich odessanie i tym samym likwidując miejscową otyłość, ale równocześnie ujędrniamy skórę. Po tradycyjnej liposukcji, zwłaszcza w przypadku rozległej korekcji, często pozostaje nadmiar wiotkiej, nieestetycznie wyglądającej skóry. U młodych osób ulega ona stopniowemu obkurczeniu, jednak u pacjentów powyżej 35. roku życia jest ono niepełne i często konieczna jest korekcja chirurgiczna. W przypadku liposukcji laserowej nie ma takiego problemu. Podczas zabiegu niwelowana jest tkanka tłuszczowa, a skóra pozostaje jędrna i elastyczna" – wyjaśnia dr Tomasz Rajs z Centrum Medycznego Laser-Med w Bydgoszczy.

Liposukcja laserowa LAL
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Zabieg liposukcji laserowej urządzeniem Palomar Slim Lipo 3D nie wymaga usypiania pacjenta, przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i zazwyczaj trwa nie dłużej niż dwie godziny. Procedura pozwala na jednorazowe odessanie od 3 do 5 litrów tkanki tłuszczowej a jej efekt można porównać do chirurgicznej plastyki brzucha. Zalety liposukcji laserowej urządzeniem Palomar Slim Lipo 3D szczególnie docenili pacjenci niemieckich klinik medycyny estetycznej: w ciągu ostatnich dwóch lat przeprowadzono tam ponad 2 tysiące zabiegów modelowania sylwetki tą metodą.

Autor:

Dodaj komentarz

Liposukcja: gdy dieta i ćwiczenia nie skutkują

Liposukcja: gdy dieta i ćwiczenia nie skutkują

Szczupła sylwetka to marzenie większości osób. Niestety, obecny styl życia jej nie sprzyjają: stres, częste uleganie żywieniowym pokusom i zbyt mało aktywności fizycznej szybko odbijają się na figurze. I nawet jeśli w porę się...

Liposukcja laserowa LAL

Liposukcja laserowa LAL

Liposukcja to zabieg z zakresu chirurgii plastycznej, który nieodmiennie cieszy się ogromnym zainteresowaniem pacjentów. I choć rozwój technik małoinwazyjnych umożliwia obecnie usuwanie tkanki tłuszczowej w sposób znacznie bardziej przyjazny dla...

Lasery stosowane w zabiegach liposukcji laserowej

Lasery stosowane w zabiegach liposukcji laserowej

Liposukcja laserowa, określana angielskim skrótem LAL (Laser Assisted Liposuction) to jedna z najchętniej wybieranych przez pacjentów metod likwidacji nagromadzonych lokalnie depozytów tłuszczowych. Jej istotą jest selektywne, termiczne uszkodzenie...

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska