Plastyka chirurgiczna powiek górnych - zabieg dla kobiet w każdym wieku?

Plastyka chirurgiczna powiek górnych - zabieg dla kobiet w każdym wieku?

Operacja plastyczna powiek górnych może przywrócić spojrzeniu świeży, młodzieńczy wygląd. Nie jest to procedura inwazyjna czy bardzo skomplikowana - w porównaniu do wielu innych operacji plastycznych - a potrafi przynieść naprawdę spektakularne efekty, odmładzając spojrzenie i całą twarz.

Opadające powieki to zmora wielu kobiet, i to nie tylko w starszym wieku. Sprawiają one, że twarz wydaje się być smutna i zmęczona. Dlatego też nie dziwi fakt, że zainteresowanie plastyką powiek wydaje się stale rosnąć - czy jednak każda kobieta powinna od razu decydować się właśnie na ten zabieg? 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Według danych statystycznych, opublikowanych przez the British Association of Aesthetic Plastic Surgeons, operacja plastyczna powiek to na Wyspach jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, który miejsca na podium ustąpił jedynie operacji powiększenia piersi. W samym roku 2013 takich procedur wykonano w Zjednoczonym Królestwie niemal 7 tys, co stanowiło liczbę o 14% większą w stosunku do roku poprzedniego. Oznacza to, że kobiety doceniają efekty, jakie można uzyskać dzięki plastyce powiek. 

Czy operację plastyczną powiek górnych można wykonać w każdym wieku?

Operacja plastyczna powiek może być wykonana zarówno w znieczuleniu miejscowym, jak i krótkotrwałym znieczuleniu dożylnym. Dzięki takiemu postępowaniu operacja plastyczna powiek może być przeprowadzona u kobiet bez względu na wiek. Specjaliści zgodnie twierdzą, że przeprowadzenie samego zabiegu czy jakość uzyskanych efektów nie różni się w zależności od wieku pacjentki, decydującej się na plastykę powiek. Warto zatem podkreślić, że nie istnieją ograniczenia wiekowe dla osób, pragnących poddać się tego typu zabiegowi i może go wykonać każdy pełnoletni ,cieszący się dobrym ogólnym stanem zdrowia, u którego jednocześnie nie występują przeciwwskazania do wykonania operacji. Do przeciwwskazań należy zaliczyć niewydolność układu krążenia i / lub oddychania, istotne zaburzenia krzepnięcia, źle kontrolowane nadciśnienie tętnicze oraz cukrzyca, ropna infekcja skóry i śluzówek, a także ciąża. Czy jednak zawsze właśnie operacja plastyczna powiek jest najlepszym rozwiązaniem w przypadku ich opadania? 

Otóż okazuje się, że przed podjęciem ostatecznej decyzji o wykonaniu plastyki powiek (zwanej również fachowo blepharoplastyką) więcej czasu na zastanowienie powinny sobie przeznaczyć panie w młodszym wieku. Istnieją bowiem metody mniej inwazyjne, które potrafią przynieść równie zadowalające efekty i warto je rozważyć zwłaszcza w przypadku, gdy opadanie powieki nie jest jeszcze znacznie nasilone.

Korekcja plastyczna opadającej powieki górnej wiąże się z koniecznością usunięcia nadmiarowego fałdu skórnego wraz z towarzyszącym nadmiarem tkanki tłuszczowej. W pewnym stopniu prowadzi to do lokalnego osłabienia tkanek tworzących powiekę - może się zatem okazać, że po pewnym czasie powieka zacznie ponownie opadać. Co prawda operację plastyczną powiek można powtórzyć, jednak warto zdać sobie sprawę, że każda tego typu re-operacja wiąże się z ryzykiem uzyskania mniej przewidywalnych efektów. Nie ma sztywnych reguł, przewidujących liczbę procedur, które można bezpiecznie wykonać - w każdym przypadku liczba ta jest indywidualna i zależy od lokalnego stanu skóry powiek oraz ich elastyczności. Z każdym zabiegiem usuwania nadmiaru opadającej skóry powieki stają się coraz mniej sprężyste. Obowiązkiem lekarza jest przed wykonaniem zabiegu samodzielnie ocenić stan skóry powiek oraz uświadomić pacjentkę o ewentualnym ryzyku, związanym z powtórzeniem blepharoplastyki.

Jeśli nie operacja plastyczna powiek, to co?

Operacja plastyczna powiek to zabieg bardzo popularny, ale młode kobiety powinny mieć świadomość istnienia także innych metod korekcji opadającej powieki górnej, Wśród nich warto wspomnieć o wykorzystaniu nici biowchłanialnych, dzięki którym można unieść powieki i uzyskać efekt podobny, jak w przypadku operacji plastycznej, ale z wykorzystaniem metody o wiele mniej inwazyjnej. Nowoczesne nici mają zdolność stymulowania fibroblastów, które wytwarzają włókna kolagenowe bezpośrednio odpowiedzialne za napięcie i sprężystość skóry. Podobnie jest w przypadku zastosowania laseroterapii - ogrzanie istniejących już włókien kolagenu powoduje ich obkurczenie i oczywisty wzrost napięcia a jednocześnie pobudza fibroblasty do produkcji nowych. 

Decydując się na operację plastyczną powiek warto więc kierować się ogólną zasadą, że metodę zabiegu dobiera się przede wszystkim stosowanie do nasilenia opadania powieki, a nie wieku.

Plastyka chirurgiczna powiek górnych
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Bibliografia: www.static.guim.co.uk

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska