Plastyka krocza i pochwy - wskazania do zabiegu

Obniżenie ścian pochwy i krocza może wywoływać dyskomfort u kobiety oraz być źródłem kompleksów i złego samopoczucia w sytuacjach intymnych. Zaburzenia położenia narządu rodnego nierzadko mają też wpływ na jakość odczuć kobiety w trakcie stosunków seksualnych, obniżając jej satysfakcję ze zbliżeń. Problem można jednak skutecznie leczyć, wykonując zabieg plastyki pochwy i krocza.

Plastyka pochwy i krocza to jeden z najpopularniejszych zabiegów ginekologii plastycznej, który wykonywany jest w celu przywrócenia tym partiom ciała właściwych stosunków anatomicznych oraz poprawy estetyki krocza. Istotą zabiegu jest zwężenie pochwy i przywrócenie jej odpowiedniego nawilżenia, a także korekta deformacji estetycznych w obrębie pochwy i krocza. Szczególnie ważne jest to, że uzyskany podczas zabiegu efekt jest trwały i nie wymaga powtarzania operacji w późniejszym czasie. 

Plastyka krocza i pochwy od 1 700 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać operację
Sprawdź ofertę »

Plastyczna korekcja pochwy i krocza przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym w warunkach sali operacyjnej i trwa zazwyczaj trwa 60-90 minut. W trakcie zabiegu stosowane są szwy wchłanialne, które nie wymagają późniejszego usuwania. Po zabiegu pacjentka powinna pamiętać o odpowiedniej higienie miejsc intymnych (codzienne, delikatne podmywanie i osuszanie papierowym ręcznikiem) i zrezygnować ze współżycia seksualnego przez okres minimum sześciu tygodni.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia plastyki pochwy i krocza?

Chirurgiczna plastyka pochwy i krocza to zabieg wskazany przede wszystkim u kobiet z poporodowym obniżeniem ścian pochwy. Poród siłami natury może skutkować osłabieniem lub uszkodzeniem mięśni, więzadeł lub powięzi, utrzymujących narządy rodne kobiety we właściwym położeniu, co prowadzi do zaburzeń ich statyki i funkcjonalności. Z kolei nieprawidłowo gojąca się blizna po szyciu pochwy i krocza może skutkować wystąpieniem defektu kosmetycznego i niezadowoleniem kobiety w wyglądu okolic intymnych. Wszystkie te problemy można zniwelować właśnie przy pomocy operacyjnej plastyki pochwy i krocza, która poprawia zarówno funkcje, jak i wygląd narządów płciowych kobiety.

Jednak poporodowe deformacje w obrębie pochwy i krocza to niejedyne wskazania do przeprowadzenia chirurgicznej korekty tych okolic. Obniżenie ścian pochwy i krocza, choć najczęściej rzeczywiście pojawia się u wieloródek i kobiet po ciężkich porodach siłami natury, może jednak pojawić się u kobiet, które nigdy nie rodziły, na skutek ich wrodzonych predyspozycji bądź wad anatomicznych. W takich przypadkach ból czy dyskomfort, związany z obniżeniem pochwy, również stanowi wskazanie do chirurgicznej korekty pochwy i krocza.

Zabiegi operacyjnej plastyki pochwy i krocza przeprowadzane są również u kobiet, u których zaburzenia statyki narządów rodnych są efektem m.in. pracy fizycznej, związanej z dźwiganiem ciężkich przedmiotów, czy przewlekłych chorób układu oddechowego w przebiegu których pojawia się uporczywy kaszel. Plastyka pochwy i krocza może być również wskazana u pacjentek, w przypadku których doszło do osłabienia tkanki łącznej krocza oraz zmniejszenia napięcia mięśniowego w wyniku zachodzących w organizmie procesów starzenia. Z zabiegów takich korzystają także kobiety, u których zmiany w obrębie pochwy pojawiły się w rezultacie stosowanej terapii hormonalnej lub onkologicznej.

Można więc przyjąć, że wskazaniem do operacyjnej plastyki pochwy i krocza są odczuwany przez kobietę dyskomfort, poczucie obniżenia jakości pożycia seksualnego oraz niezadowolenie w wyglądu zewnętrznych narządów płciowych. Zabieg taki może w istotny sposób wpłynąć na samopoczucie kobiety, a wiele pacjentek po operacji pochwy i krocza zauważa nie tylko poprawę jakości doznań seksualnych, ale również podniesienie samooceny. Nie ma górnej ani dolnej granicy wiekowej dla przeprowadzania plastyki pochwy i krocza, jednak najczęściej wykonuje się go u kobiet pomiędzy trzydziestym a sześćdziesiątym rokiem życia. Warto dodać, że zabieg powinien być wykonany dopiero wówczas, gdy kobieta nie planuje już kolejnych ciąż, ponieważ poród fizjologiczny po operacji może zniwelować jej efekty.

Plastyka krocza i pochwy
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Cena plastyki pochwy i krocza zależna może być od rozległości zabiegu, a także od miasta i kliniki, w której pacjenta chce wykonać zabieg- średni koszt wykonania takiej procedury to około 5 000 zł.

Autor:

Dodaj komentarz

Rak brodawkowaty tarczycy - objawy i leczenie

Rak brodawkowaty tarczycy - objawy i leczenie

Chorobami kwalifikującymi się do całkowitej operacji tarczycy (łac. strumectomia totalis bilateralis), są między innymi nowotwory gruczołu tarczowego, wśród nich rak brodawkowaty, pęcherzykowy i rdzeniasty tarczycy, a także rak...

Nowoczesne metody leczenia tarczycy

Nowoczesne metody leczenia tarczycy

Rozwój medycyny zabiegowej, zmierzający obecnie w kierunku jak najmniejszej ingerencji i inwazyjności, trwa już od pewnego czasu i przebiega w bardzo szybkim tempie. Dzieje się tak również w przypadku chirurgii endokrynologicznej, która jest w...