Plastyka krocza i pochwy - wskazania do zabiegu

Obniżenie ścian pochwy i krocza może wywoływać dyskomfort u kobiety oraz być źródłem kompleksów i złego samopoczucia w sytuacjach intymnych. Zaburzenia położenia narządu rodnego nierzadko mają też wpływ na jakość odczuć kobiety w trakcie stosunków seksualnych, obniżając jej satysfakcję ze zbliżeń. Problem można jednak skutecznie leczyć, wykonując zabieg plastyki pochwy i krocza.

Plastyka pochwy i krocza to jeden z najpopularniejszych zabiegów ginekologii plastycznej, który wykonywany jest w celu przywrócenia tym partiom ciała właściwych stosunków anatomicznych oraz poprawy estetyki krocza. Istotą zabiegu jest zwężenie pochwy i przywrócenie jej odpowiedniego nawilżenia, a także korekta deformacji estetycznych w obrębie pochwy i krocza. Szczególnie ważne jest to, że uzyskany podczas zabiegu efekt jest trwały i nie wymaga powtarzania operacji w późniejszym czasie. 

Plastyka krocza i pochwy od 1 700 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać operację
Sprawdź ofertę »

Plastyczna korekcja pochwy i krocza przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym w warunkach sali operacyjnej i trwa zazwyczaj trwa 60-90 minut. W trakcie zabiegu stosowane są szwy wchłanialne, które nie wymagają późniejszego usuwania. Po zabiegu pacjentka powinna pamiętać o odpowiedniej higienie miejsc intymnych (codzienne, delikatne podmywanie i osuszanie papierowym ręcznikiem) i zrezygnować ze współżycia seksualnego przez okres minimum sześciu tygodni.

Jakie są wskazania do przeprowadzenia plastyki pochwy i krocza?

Chirurgiczna plastyka pochwy i krocza to zabieg wskazany przede wszystkim u kobiet z poporodowym obniżeniem ścian pochwy. Poród siłami natury może skutkować osłabieniem lub uszkodzeniem mięśni, więzadeł lub powięzi, utrzymujących narządy rodne kobiety we właściwym położeniu, co prowadzi do zaburzeń ich statyki i funkcjonalności. Z kolei nieprawidłowo gojąca się blizna po szyciu pochwy i krocza może skutkować wystąpieniem defektu kosmetycznego i niezadowoleniem kobiety w wyglądu okolic intymnych. Wszystkie te problemy można zniwelować właśnie przy pomocy operacyjnej plastyki pochwy i krocza, która poprawia zarówno funkcje, jak i wygląd narządów płciowych kobiety.

Jednak poporodowe deformacje w obrębie pochwy i krocza to niejedyne wskazania do przeprowadzenia chirurgicznej korekty tych okolic. Obniżenie ścian pochwy i krocza, choć najczęściej rzeczywiście pojawia się u wieloródek i kobiet po ciężkich porodach siłami natury, może jednak pojawić się u kobiet, które nigdy nie rodziły, na skutek ich wrodzonych predyspozycji bądź wad anatomicznych. W takich przypadkach ból czy dyskomfort, związany z obniżeniem pochwy, również stanowi wskazanie do chirurgicznej korekty pochwy i krocza.

Zabiegi operacyjnej plastyki pochwy i krocza przeprowadzane są również u kobiet, u których zaburzenia statyki narządów rodnych są efektem m.in. pracy fizycznej, związanej z dźwiganiem ciężkich przedmiotów, czy przewlekłych chorób układu oddechowego w przebiegu których pojawia się uporczywy kaszel. Plastyka pochwy i krocza może być również wskazana u pacjentek, w przypadku których doszło do osłabienia tkanki łącznej krocza oraz zmniejszenia napięcia mięśniowego w wyniku zachodzących w organizmie procesów starzenia. Z zabiegów takich korzystają także kobiety, u których zmiany w obrębie pochwy pojawiły się w rezultacie stosowanej terapii hormonalnej lub onkologicznej.

Można więc przyjąć, że wskazaniem do operacyjnej plastyki pochwy i krocza są odczuwany przez kobietę dyskomfort, poczucie obniżenia jakości pożycia seksualnego oraz niezadowolenie w wyglądu zewnętrznych narządów płciowych. Zabieg taki może w istotny sposób wpłynąć na samopoczucie kobiety, a wiele pacjentek po operacji pochwy i krocza zauważa nie tylko poprawę jakości doznań seksualnych, ale również podniesienie samooceny. Nie ma górnej ani dolnej granicy wiekowej dla przeprowadzania plastyki pochwy i krocza, jednak najczęściej wykonuje się go u kobiet pomiędzy trzydziestym a sześćdziesiątym rokiem życia. Warto dodać, że zabieg powinien być wykonany dopiero wówczas, gdy kobieta nie planuje już kolejnych ciąż, ponieważ poród fizjologiczny po operacji może zniwelować jej efekty.

Plastyka krocza i pochwy
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Cena plastyki pochwy i krocza zależna może być od rozległości zabiegu, a także od miasta i kliniki, w której pacjenta chce wykonać zabieg- średni koszt wykonania takiej procedury to około 5 000 zł.

Autor:

Dodaj komentarz

Pajączki na nogach - przyczyny, od czego są?

Pajączki na nogach - przyczyny, od czego są?

Pękające naczynka na nogach to sygnał, że krew w kończynach dolnych nie krąży prawidłowo. Wyglądające niewinnie tak zwane pajączki z czasem mogą zamienić się w żylaki, które będą wymagały specjalistycznego leczenia. Jakie są przyczyny...

Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych

Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych

Podczas gdy jeszcze kilkanaście lat temu najpowszechniej stosowaną metodą usuwania żylaków był zabieg chirurgiczny, dziś istnieje znacznie więcej sposobów walki z tym schorzeniem. Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych mają to do...

Co Polacy sądzą o polskiej służbie zdrowia?

Co Polacy sądzą o polskiej służbie zdrowia?

Zaledwie 18% polskich pacjentów pozytywnie ocenia służbę zdrowia w kraju. Alarmujące wnioski znalazły się w raporcie Siemens Healthineers. Czego jeszcze możemy dowiedzieć się z tego badania? Czy naprawdę polska służba zdrowia sama potrzebuje...