SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Poprawa wyglądu skóry urządzeniem Cellactor

Poprawa wyglądu skóry urządzeniem Cellactor

Cellactor jest urządzeniem, wykorzystującym działanie fal ultradźwiękowych. Dzięki temu aparatowi, w sposób całkowicie nieinwazyjny, możliwe jest zlikwidowanie szeregu różnych problemów skórnych, począwszy od zmarszczek, a skończywszy na cellulicie.

Zmarszczki i inne niedoskonałości skóry to, wbrew pozorom, problem nie tylko starszych kobiet. Tak naprawdę pierwsze zmarszczki zaczynają się tworzyć już po przekroczeniu 25. roku życia. Poza już wymienionymi, na wygląd skóry mogą negatywnie wpływać również nadmierne depozyty tkanki tłuszczowej, a także nagromadzenia cellulitu w obrębie różnych rejonów ciała. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Pacjenci próbują różnych sposobów na poprawienie wyglądu skóry. Stosują rozmaite preparaty kosmetyczne, część z nich postanawia skorzystać z bardziej rozległych ingerencji i udaje się do gabinetów medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej. Obecnie możliwe jest skorzystanie z wielu zabiegów, korzystnie wpływających na stan skóry - wśród nich wymienić można chociażby iniekcje osocza bogatopłytkowego, chirurgiczne liftingi czy procedury z wykorzystaniem urządzenia Cellactor.

Jakie jest zastosowanie urządzenia Cellactor w poprawianiu wyglądu skóry?

Aparat Cellactor został zaprojektowany przez specjalistów z firmy Storz Medical. Technologia bazuje na wykorzystaniu fal ultradźwiękowych. W urządzeniu Cellactor zastosowano fale uderzeniowe - w przeszłości stosowane one były głównie do rozbijania kamieni nerkowych, obecnie dzięki nim i opisywanemu aparatowi możliwe jest także udoskonalanie wyglądu pacjentów.

Fale ultradźwiękowe podczas zabiegu Cellactor emitowane są ze specjalnych głowic. Zanim jednak emitery zostaną przyłożone do powierzchni ciała pacjenta, najpierw na skórę aplikowany jest żel, który wzmaga przechodzenie fal akustycznych w głąb tkanek. Podczas zabiegu nie jest wymagane stosowanie znieczulenia - procedura jest całkowicie nieinwazyjna, nie są dokonywane podczas niej żadne nacięcia skóry. Zabiegowi Cellactor nie towarzyszą również dolegliwości bólowe - pacjenci mogą co prawda odczuwać pewien dyskomfort związany z działaniem fali uderzeniowej na ich tkanki, aczkolwiek uczucia te nie osiągają znacznego natężenia.

Efektami działania fal ultradźwiękowych, emitowanych przez urządzenie Cellactor, na skórę są:

  • zmniejszenie wielkości komórek tkanki tłuszczowej (podczas zabiegu zwiększa się przepuszczalność ich błon komórkowych, dzięki czemu związki lipidowe wydostają się z ich wnętrza i komórki tłuszczowe ostatecznie obkurczają się),
  • stymulacja przepływu krwi w obrębie skóry (dzięki której wzrasta zarówno stopień odżywienia, jak i dotlenienia tkanek, a oprócz tego dzięki przyspieszonemu przepływowi krwi szybciej usuwane są z organizmu produkty przemiany materii),
  • pobudzenie procesów regeneracyjnych skóry (skutkujące wzrostem jej jędrności i elastyczności).

Dzięki zabiegowi Cellactor możliwe jest zwalczanie szeregu różnych problemów, dotyczących skóry. Skutkiem przebycia procedury może być likwidacja cellulitu, ale i wygładzenie powierzchni ciała. Oprócz tego efektem zabiegu bywa też spłycenie istniejących u pacjenta zmarszczek, redukcja obrzęków, a także zwiększenie napięcia skóry.

Pierwsze rezultaty poprawiania wyglądu skóry urządzeniem Cellactor mogą być widoczne nawet po jednej sesji zabiegowej. Aby jednak uzyskać jak najlepsze efekty, pacjentom zalecane jest zazwyczaj skorzystanie z kilku (4 do 12) zabiegów z wykorzystaniem fal ultradźwiękowych. Procedura nie jest refundowana przez NFZ, przez co pacjenci, chcący skorzystać z tej metody poprawiania wyglądu skóry, zmuszeni są samodzielnie opłacać jej koszty. W różnych miastach ceny zabiegu Cellactor mogą się różnić, przykładowo w Warszawie koszty jednej sesji zabiegowej rozpoczynają się od 250 złotych.

Cellactor - poprawa wyglądu skóry, modelowanie sylwetki
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródło: www.storzmedical.com

Dodaj komentarz

Lifting ciała Cellactor - jak to działa?

Lifting ciała Cellactor - jak to działa?

Lifting ciała przeprowadzić można zarówno przy użyciu skalpela, jak i korzystając z zabiegów nieinwazyjnych, wykonywanych przy pomocy nowoczesnych urządzeń. Jednym z nich jest Cellactor, czyli aparat, wykorzystujący możliwości fal akustycznych... więcej »

Zabieg Cellactor - jakie daje możliwości?

Zabieg Cellactor - jakie daje możliwości?

Cellulit jest rodzajem lipodystrofii, czyli zaburzeń w obrębie struktury i rozmieszczenia tkanki tłuszczowej, którym towarzyszą zmiany o charakterze obrzękowo-włóknistym, zlokalizowane pod skórą. Popularnie cellulit jest określany jako efekt... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.