Powiększanie piersi Aquafilling Bodyline - efekty zabiegu

Większość kobiet nie jest zadowolona z rozmiaru swojego biustu – wykazało to m.in. badanie, przeprowadzone w 2008 roku przez kalifornijskich naukowców i opublikowane w "International Journal of Sexual Health". Wynika z niego, że ponad 70% kobiet chciałoby coś zmienić w wyglądzie swoich piersi, przy czym zdecydowana większość tej grupy marzy o piersiach większych niż ich obecny rozmiar.

Nie dziwi więc, że tak popularne są zabiegi powiększania piersi – według danych ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery), ponad 15% wszystkich operacji, przeprowadzonych w ubiegłym roku na świecie, dotyczyło właśnie procedur augmentacji biustu. Obecnie kobiecy coraz częściej decydują się na mniej inwazyjne techniki powiększania piersi, m.in. z zastosowaniem przeszczepu własnego tłuszczu pacjentki czy żelu Macrolane. Alternatywą dla implantów jest także preparat Aquafilling Bodyline, składający się w 98% z soli fizjologicznej i w 2% z poliamidu. Do piersi wprowadza się go za pomocą cienkich kaniul, bez konieczności cięć, co minimalizuje ryzyko wystąpienia blizn i zmniejsza inwazyjność zabiegu. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać operację
Sprawdź ofertę »

Ponieważ kobiety przed podjęciem decyzji o operacji dokładnie analizują wszystkie aspekty zabiegu, rozważają także efekty, jakie uda się im osiągnąć dzięki danej metodzie. Jak kwestia rezultatów zabiegu przedstawia się zatem w przypadku powiększania piersi preparatem Aquafilling Bodyline?

Jakie są efekty augmentacji biustu preparatem Aquafilling Bodyline?

Rezultaty małoinwazyjnej procedury powiększania piersi Aquafilling Bodyline w około 70% widoczne są już w trakcie zabiegu, na ostateczne efekty trzeba poczekać około tygodnia – do czasu, aż zejdzie obrzęk z miejsca podawania preparatu. Żel Aquafilling Bodyline jednorazowo pozwala na powiększenie piersi o 1-2 rozmiary, jeśli jednak pacjentka życzy sobie znacznego zwiększenia rozmiaru biustu, po upływie około miesiąca zabieg można powtórzyć. Czas ten potrzebny jest skórze do odpowiedniego naciągnięcia się i „zaadaptowania” do większych piersi, dzięki czemu efekt procedury jest bardzo naturalny.

Jednym z efektów zabiegu z zastosowaniem preparatu Aquafilling Bodyline – oprócz zwiększenia rozmiaru piersi – jest ich wymodelowanie. Lek. med. Maciej Rogala, certyfikowany trener tej techniki powiększania piersi, przeprowadzający zabiegi od 2013 roku, w rozmowie z tygodnikiem „Wprost” zauważa, że Aquafilling Bodyline jest żelem o dużej lepkości, dającym możliwość odpowiedniego modelowania biustu pacjentki, co nie jest możliwe np. w przypadku powiększania piersi przeszczepem własnego tłuszczu. Dzięki temu preparat może być też wykorzystany w małoinwazyjnej korekcji asymetrii piersi czy w wyrównywaniu ubytków czy deformacji biustu np. po operacjach.

Istotne jest to, że efekty powiększania piersi Aquafilling Bodyline, w przeciwieństwie do augmentacji biustu implantami (ale podobnie, jak ma to miejsce w innych małoinwazyjnych technikach z zastosowaniem żelu hialuronowego Macrolane lub własnego tłuszczu pacjentki), nie są trwałe. Ma to związek z faktem, że z czasem preparat jest wchłaniany przez organizm, a piersi stopniowo się zmniejszają. Według informacji, podanych na stronie producenta, efekty procedury utrzymuj się średnio przez pięć lat, choć lekarze, którzy przeprowadzają zabieg od dawna, twierdzą, że u niektórych pacjentek piersi są wyraźnie powiększone jeszcze po upływie 7-8 lat od procedury podania preparatu.

Cena powiększania piersi Aquafilling Bodyline jest w zasadzie ta sama w większości miast polskich i wynosi ok. 10 000 zł za powiększenie każdej piersi iniekcją 100 ml preparatu.

Powiększanie piersi Aquafilling Bodyline
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródła: www.aquafilling.pl; www.aquafilling.eu; Frederick, D. A., Peplau, L. A., & Lever, J. (2008). The Barbie mystique: Satisfaction with breast size and shape across the lifespan; "International Journal of Sexual Health", 20, 200-211

Autor:

Dodaj komentarz

Aquafilling Bodyline: większe piersi bez skalpela

Aquafilling Bodyline: większe piersi bez skalpela

Powiększanie piersi to nieodmiennie jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Każdego roku rzesze kobiet na całym świecie spełniają swoje marzenia o większym biuście, i choć w dalszym ciągu najczęściej wybierają...

Powiększanie piersi metodą Aquafilling Bodyline

Powiększanie piersi metodą Aquafilling Bodyline

Zabiegi powiększania piersi bezapelacyjnie należą do najpopularniejszych operacji plastycznych. Są chętnie wykonywane przez kobiety na całym świecie i praktycznie w każdym wieku: biust powiększają sobie zarówno dwudziestolatki, jak i pacjentki...