Powiększanie piersi implantami - statystyki 2016

Wielkość kobiecych piersi ma wpływ na całą sylwetkę – w dużej mierze to właśnie na ich podstawie określa się, czy kobieta jest atrakcyjna. Zabiegi powiększania piersi umożliwiają trwałe zwiększenie rozmiaru biustu, a efekt operacji jest bardzo naturalny. Nie dziwi więc, że – jak podają światowe statystyki – augmentacja biustu nieodmiennie znajduje się w czołówce najczęściej wykonywanych procedur chirurgii plastycznej.

Autor
Data publikacji
Czas czytania
3 min.

Chirurgia plastyczna umożliwia nie tylko poprawę wyglądu, ale także samopoczucia, i to niejednokrotnie ma dla pacjentów większe znaczenie niż korekta ciała. Operacja pozwala im pozbyć się kompleksów i odzyskać poczucie własnej atrakcyjności, co nierzadko ma wpływ na życie towarzyskie i zawodowe. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać operację
Sprawdź ofertę »

Przykładem operacji plastycznej, mającej szczególnie duży wpływ na samopoczucie i odbiór swojego wyglądu, jest augmentacja biustu. Piersi stanowią niezaprzeczalny symbol kobiecości, a według kreowanego przez media kanonu piękna powinny być spore, nie dziwi więc, że tak wiele kobiet jest z wyglądu swojego biustu niezadowolonych. By poprawić to, czego natura im poskąpiła, a przy okazji podnieść swoją samoocenę, coraz większa ich liczba decyduje się na chirurgiczne powiększanie piersi. Co statystyki mówią na temat tej operacji?

Augmentacja biustu implantami coraz bardziej popularna

Zestaw interesujących informacji na temat operacji powiększania piersi implantami można znaleźć w corocznych statystykach ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery), gromadzącej dane na temat operacji plastycznych z 24 krajów świata. Według tych danych, powiększanie piersi implantami było w 2016 roku najpopularniejszą operacją plastyczną na świecie – wykonano w sumie prawie 1 510 takich operacji, co stanowi niemal 15% wszystkich operacji plastycznych, i czyni powiększanie biustu najpopularniejszym zabiegiem na świecie. W ogólnej liczbie zabiegów augmentacji biustu niemal 1 450 000 operacji przeprowadzonych zostało z wykorzystaniem wkładek wypełnionych żelem silikonowym, a tylko w 61 780 procedurach wykorzystano implanty z solą fizjologiczną.

Najwięcej operacji powiększania piersi implantami wykonano w ubiegłym roku u Amerykanek – ponad 310 000 zabiegów, czyli niemal 20% ogólnej liczby procedur powiększania piersi, przeprowadzonych zostało na terenie USA (270 000 z zastosowaniem implantów silikonowych i 40 000 z zastosowaniem wkładek, wypełnionych solą fizjologiczną). Bardzo często na augmentację biustu z zastosowaniem implantów decydowały się także Brazylijki – w tym kraju wykonano 206 000 takich zabiegów. Dużo operacji zwiększania rozmiaru biustu wykonywano w 2016 roku również w Rosji (ponad 75 000 zabiegów), Meksyku (ponad 58 000 zabiegów) i Włoszech (prawie 48 000 zabiegów), a najrzadziej z procedur takich korzystały mieszkanki Południowej Afryki (3 300 zabiegów). Największa grupa pacjentek, decydujących się na powiększanie piersi implantami (prawie 58%), miała pomiędzy 19 a 34 lata.

Z roku na rok coraz popularniejsze stają się implanty silikonowe, spada natomiast liczba zabiegów z wykorzystaniem wkładek, wypełnionych solą fizjologiczną. W 2016 roku liczba procedur powiększania piersi, wykorzystujących ten pierwszy typ implantów, wzrosła o 11% w stosunku do roku 2015 (1 311 129 zabiegów w 2015 i 1 449 337 zabiegów w roku 2016), podczas gdy operacji z zastosowaniem wkładek wypełnionych solą fizjologiczną wykonano o 4% mniej (64 674 zabiegów w 2015 roku i 61 780 w 2016 roku). Spadła także liczba chirurgów plastycznych, oferujących powiększanie piersi z wykorzystaniem implantów, wypełnionych solą fizjologiczną: w 2016 roku taki zabieg oferowało 10% mniej lekarzy, niż rok wcześniej. W skali świata taki zabieg ma w swojej ofercie jedynie 12% specjalistów chirurgii plastycznej, podczas gdy powiększanie piersi implantami silikonowymi oferuje 91% lekarzy.

Co ciekawe, silną konkurencją dla operacji z użyciem implantów są w ostatnich latach zabiegi powiększania biustu przeszczepem własnego tłuszczu pacjentki. W 2016 roku w skali świata przeprowadzono ponad 138 000 takich operacji, czyli aż o 22% więcej, niż w roku poprzednim. Ten trend jeszcze silniej uwidacznia się w USA, co potwierdzają statystyki ASAPS (The American Society for Aesthetic Plastic Surgery) – organizacji, gromadzącej dane na temat operacji plastycznych, przeprowadzanych na terenie Stanów Zjednoczonych. Według tych danych, w ubiegłym roku w USA wykonano ponad 25 000 takich zabiegów – to aż o 41% więcej, niż w roku 2015.

Powiększanie piersi implantami anatomicznymi
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródła: www.isaps.org; www.surgery.org;

Powiększanie piersi implantami anatomicznymi - więcej na ten temat

Powiększanie piersi implantami anatomicznymi

Powiększanie piersi implantami to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Decydują się na niego kobiety po przebytej mastektomii lub niezadowolone…

Dodaj komentarz

Powiększanie piersi - co warto wiedzieć o implantach

Powiększanie piersi - co warto wiedzieć o implantach

No więc zdecydowałaś się na zabieg powiększania piersi. Jesteś prawie pewna, że chcesz zwiększyć rozmiar swojego biustu przy pomocy implantów. Czas więc zacząć gromadzić dane na temat tej techniki augmentacji piersi. Jakie są rodzaje...

Powiększanie piersi: czemu jest takie popularne?

Powiększanie piersi: czemu jest takie popularne?

Powiększanie biustu od lat nieodmienni znajduje się w czołówce najchętniej przeprowadzanych procedur chirurgii plastycznej, co każdego roku potwierdzają statystyki światowych towarzystw chirurgii plastycznej. Przykładowo, w samych tylko Stanach...

Piękna twarz i zgrabne ciało wciąż w cenie

Piękna twarz i zgrabne ciało wciąż w cenie

Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych (American Society of Plastic Surgeons – ASPS), największa na świecie organizacja, zrzeszająca certyfikowanych specjalistów z zakresu chirurgii plastycznej, opublikowała niedawno dane statystyczne,...