Powiększanie piersi Macrolane a badania mammograficzne

Zabiegi, związane z korektą biustu, należą do najpopularniejszych procedur w medycynie estetycznej. Jeszcze do niedawna jedną z najchętniej wykorzystywanych metod było powiększenie piersi za pomocą żelu Macrolane. Niestety, problem z wykonywaniem badań mammograficznych po takim zabiegu znacznie ograniczył stosowanie tego preparatu.

Na zabieg powiększenia piersi decydują się kobiety w różnym wieku i z różnych przyczyn. Najczęściej powodem jest chęć uatrakcyjnienia wyglądu i posiadania większego rozmiaru biustu. Czasami korekta piersi dokonywana jest także wtedy, gdy biust utracił atrakcyjny wygląd po ciąży i karmieniu piersią. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać operację
Sprawdź ofertę »

Historia powiększania piersi rozpoczęła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie po raz pierwszy w latach 60–tych XX wieku użyto implantów. Metoda ta szybko zyskała popularność: od tamtego czasu technika powiększania biustu z użyciem implantów uległa licznym modyfikacjom, a także wprowadzono nowe metody powiększania piersi. Jak szacuje ISAPS (International Society of Aesthetic Plastic Surgery), co roku na świecie wykonuje się około 1,3 mln zabiegów powiększania piersi. Jeszcze do niedawna w jednej z metod chętnie wykorzystywano preparat Macrolane. W Polsce żel ten stosowano od 2008 roku.

Powiększanie piersi Macrolane a jego wpływ na badania mammograficzne

Macrolane to żel kwasu hialuronowego, który służył między innymi do kształtowania i konturowania ciała. Produkt ten jest oparty na technologii NASHA (Stabilized Non-Animal Hyaluronic Acid – stabilizowany kwas hialuronowy pochodzenia niezwierzęcego). Powiększanie piersi metodą Macrolane było uważane za jeden z najmniej inwazyjnych sposobów na większy biust. Kwas hialuronowy jest związkiem chemicznym, który występuje naturalnie w organizmie człowieka. To minimalizuje ryzyko wystąpienia komplikacji pozabiegowych.

Zabieg powiększenia piersi przy użyciu żelu Macrolane był wykonywany w miejscowym znieczuleniu. W celu wstrzyknięcia preparatu pod gruczoł piersiowy, dokonywano niewielkiego nacięcia skóry - około 0,5 cm, co sprawiało, że rana nie wymagała szycia i szybko się goiła. Preparat Macrolane wprowadzano do piersi za pomocą igły. Dużym atutem kwasu hialuronowego była łatwość w jego równomiernym rozprowadzaniu, a tym samym w odpowiednim modelowaniu piersi. Niestety, efekt powiększenia piersi tą metodą utrzymywał się tylko przez około 3 lata, a potem należało powtórzyć zabieg.

Po zastosowaniu preparatu Macrolane do powiększenia piersi, mogą nastąpić utrudnienia przy przeprowadzaniu badania mammograficznego. Podczas tego rodzaju kontroli, może dojść do przemieszczenia żelu, a wtedy wynika badania jest niepoprawny. Preparat Macrolane może zakłócać obraz z mammografu, a nawet może imitować ogniska nowotworów. W związku z tym, kobieta poddająca się obserwacji mammograficznej i będąca po zabiegu powiększeniu piersi preparatem Macrolane, powinna o tym fakcie poinformować podczas przeprowadzania badania. Wtedy nierzadko konieczne jest wykonanie dodatkowego badania USG, żeby uzyskać więcej informacji na temat tkanki piersi.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Właśnie ze względu na trudności w przeprowadzaniu badań mammograficznych w przypadku piersi powiększonych żelem Macrolane, jego producent zdecydował się na wycofanie preparatu z zabiegów powiększania biustu. Należy jednak podkreślić, że poza trudnościami z wykonaniem poprawnej mammografii, preparat Macrolane jest w pełni bezpieczny dla zdrowia kobiet. Nadal można go stosować do modelowania ciała (głównie pośladków i łydek), a także do korekcji blizn.

Źródło: www.marcolane.co.uk; www.isaps.org

Autor:

Dodaj komentarz

O ile rozmiarów można powiększyć biust preparatem Macrolane?

O ile rozmiarów można powiększyć biust preparatem Macrolane?

Macrolane jest nowoczesnym wypełniaczem na bazie kwasu hialuronowego, powszechnie wykorzystywanym w medycynie estetycznej do korekty rozmiaru i wyglądu różnych części ciała. Coraz chętniej bywa wykorzystywany jako bezpieczniejsza i odwracalna...

Jakie są zalety powiększania piersi preparatem Macrolane?

Jakie są zalety powiększania piersi preparatem Macrolane?

Pragnienie posiadania odpowiedniej wielkości piersi jest marzeniem wielu kobiet. Małe piersi stać się mogą w niektórych przypadkach przyczyną niskiej samooceny kobiety i nieśmiałości w relacjach damsko-męskich. Rozwój medycyny sprawił, że...