Powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym - co to za zabieg

Medycyna estetyczna okolic intymnych, nazywana również ginekologią estetyczną, to dziś prężnie rozwijająca się dziedzina. Z roku na rok coraz więcej kobiet poddaje się zabiegom ginekologii estetycznej, mającym na celu nie tylko wyeliminowanie określonego problemu zdrowotnego, ale i poprawę samooceny czy też jakości życia seksualnego.

Profesor Tomasz Paszkowski, kierownik III Katedry i Kliniki Ginekologii na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie, na jednej z konferencji z cyklu „Najważniejsze problemy dzisiejszej ginekologii i położnictwa”, wymienił najczęściej wykonywane zabiegi z zakresu  ginekologii estetycznej na świecie. Na czele listy znalazły się: laserowa rewitalizacja / obkurczanie pochwy, lifting krocza, a także modulowanie i rewitalizacja warg sromowych większych, w tym m.in. zwiększenie ich objętości. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Wargi sromowe, łac. labia pudendi, to parzyste fałdy skórne, otaczające szparę sromową oraz przedsionek pochwy. Wyróżniamy wargi sromowe większe, położone zewnętrznie i zawierające znaczną ilość tkanki tłuszczowej, oraz wargi sromowe mniejsze, bezpośrednio chroniące wejścia do przedsionka pochwy. Główną funkcją warg sromowych jest ochrona pochwy oraz narządów rodnych przed infekcjami, urazami lub podrażnieniami.

Jakie są wskazania do zabiegu powiększenia warg sromowych kwasem hialuronowym?

Skóra okolic intymnych, podobnie jak skóra twarzy, szyi, czy dłoni, wraz z wiekiem starzeje się. Przejawia się to utratą gęstości i jędrności skóry, przez co staje się ona wiotka i pozbawiona napięcia. Podobne zmiany obserwuje się również często u pacjentek po porodzie. Taka zmiana wyglądu okolic intymnych nierzadko wywołuje u pacjentek dyskomfort psychiczny i obniżoną samoocenę oraz powoduje pogorszenie jakości życia seksualnego. Wraz z wiekiem może dojść ponadto do zaniku lub zmniejszenia ilości tkanki tłuszczowej, budującej wargi sromowe większe, czego skutkiem jest ich znaczne zmniejszenie. Efektem może być brak dostatecznej ochrony kanału rodnego, a więc częste infekcje, podrażnienia czy nadmierna suchość pochwy. Problem zbyt małych warg sromowych większych może również dotyczyć młodych kobiet, u których taki wygląd sromu jest genetyczny.

Rozwiązaniem dla takich pacjentek może być zabieg powiększenia warg sromowych za pomocą kwasu hialuronowego, który w mało inwazyjny sposób przywróci im nie tylko młodzieńczy wygląd, ale i właściwą im funkcję. Zabieg polega na ostrzyknięciu okolic intymnych preparatem kwasu hialuronowego, podawanym za pomocą bardzo cienkich igieł. Ze względu na delikatność strefy intymnej, procedura jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym. Kwas hialuronowy to naturalnie występujący składnik tkanki łącznej, w istotny sposób poprawiający poziom nawilżenia tkanek oraz wzmacniający ich wewnętrzny szkielet.

Podany w iniekcjach kwas hialuronowy pobudza fibroblasty do syntezy kolagenu, dzięki czemu skóra zewnętrznych narządów płciowych odzyskuje naturalną objętość, elastyczność oraz jędrność. Nawilżona i bardziej napięta skóra silniej odbiera wszelkie bodźce, dzięki czemu jednym z efektów zabiegu jest poprawa jakości życia seksualnego. Ponadto, zabieg powiększenia warg sromowych kwasem hialuronowym umożliwia odmłodzenie oraz przywrócenie właściwych funkcji ochronnych zewnętrznym narządom płciowym. Efekty procedury widoczne są bezpośrednio po jej wykonaniu, choć narastają w ciągu następnych dwóch tygodni i utrzymują się do 2 lat.

Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu powiększenia warg sromowych kwasem hialuronowym są aktywne stany zapalne pochwy i sromu, choroby skórne tej okolicy, choroba nowotworowa, ciąża oraz uczulenie na kwas hialuronowy. Zabieg nie wymaga od pacjentki specjalnego przygotowania i trwa zazwyczaj nie dłużej niż 30 minut. Bezpośrednio po jego wykonaniu może dojść do delikatnego obrzęku i zaczerwienienia skóry okolic intymnych. W ramach rekonwalescencji zaleca się unikanie intensywnych kontaktów seksualnych w pierwszych dniach po zabiegu. Ceny powiększania warg sromowych iniekcjami kwasu hialuronowego wahają się od 800 do około 4 000 złotych, w zależności od kliniki oraz od tego, czy wykonuje się go w pakiecie z innymi zabiegami, mającymi na celu rewitalizację zewnętrznych narządów płciowych.

Źródła: www.konferencje.pzwl.pl; Urszula Brumer: Odmładzanie i rewitalizacja miejsc intymnych. Ekspert Anti-Aging, wrzesień/październik, 2014, nr 41.

Powiększanie warg sromowych kwasem hialuronowym
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

 

Autor:

Dodaj komentarz

Pajączki na nogach - przyczyny, od czego są?

Pajączki na nogach - przyczyny, od czego są?

Pękające naczynka na nogach to sygnał, że krew w kończynach dolnych nie krąży prawidłowo. Wyglądające niewinnie tak zwane pajączki z czasem mogą zamienić się w żylaki, które będą wymagały specjalistycznego leczenia. Jakie są przyczyny... więcej »

Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych

Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych

Podczas gdy jeszcze kilkanaście lat temu najpowszechniej stosowaną metodą usuwania żylaków był zabieg chirurgiczny, dziś istnieje znacznie więcej sposobów walki z tym schorzeniem. Nowoczesne metody leczenia żylaków kończyn dolnych mają to do... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska