Przeszczep włosów BHT u mężczyzn

Przeszczep włosów BHT u mężczyzn

Wielu mężczyzn pragnie jak najdłużej zachować gęsty i naturalny wygląd swoich włosów. Wraz z upływem czasu u większości z nich dochodzi jednak do stopniowej utraty włosów i postępującego procesu łysienia. Istnieje na dzień dzisiejszy wiele sposobów, które są w stanie w istotny sposób spowolnić, a nawet zahamować ten proces. Jedną z technik, która daje gwarancję trwałych i długoterminowych efektów, jest zabieg przeszczepu włosów.

Zabiegi przeszczepu włosów stają się coraz popularniejszą procedurą medyczną, zwłaszcza wśród mężczyzn. W związku z mnogością sposobów, które umożliwiają pobieranie i wszczepianie poszczególnych zespołów mieszkowych rozwinęło się wiele metod, wśród których wyróżnić trzeba techniki takiej jak FUE, Strip, S.A.F.E.R. czy właśnie BHT. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Metoda FUE (ang. follicular units extraction) polega na pobraniu za pomocą specjalnych narzędzi pojedynczych zespołów mieszkowych z okolicy dawczej skóry głowy. Metoda BHT (ang. Body Hair Transplant) jest odmianą techniki FUE. Przeszczep włosów przeprowadzany u mężczyzn metodą BHT posiada liczne zalety oraz stanowi istotną alternatywę dla innych zabiegów tego typu.

Na czym polega przeszczep włosów techniką BHT u mężczyzn?

Przeszczep włosów metodą BHT polega najogólniej na pobraniu poszczególnych zespołów mieszkowych z innych okolic ciała pacjenta, niż jego głowa. W przypadku braku wystarczającej ilości materiału dawczego w obrębie skóry owłosionej głowy, w trakcie zabiegu przeszczepu włosów BHT pobiera się materiał z takich rejonów ciała jak skóra klatki piersiowej, z pleców, brody czy kończyn. Dzięki takiemu postępowaniu możliwe jest uzyskanie dobrych efektów kosmetycznych przy jednocześnie minimalnej inwazyjności samego zabiegu.

Całość procedury przeszczepu włosów metodą BHT u mężczyzn przebiega z zastosowaniem technik znieczulenia miejscowego, co w znacznym stopniu wpływa na komfort i samopoczucie pacjenta. W związku z częstą potrzebą pobierania transplantów ze znacznej powierzchni ciała niejednokrotnie konieczne jest znieczulenie znaczących obszarów skóry. 

Przed pobraniem zespołów mieszkowych konieczne jest przystrzyżenie włosów, tak aby poszczególne włosy do przeszczepu miały długość wynoszącą około 2-3 mm. W następnym etapie zabiegu za pomocą specjalnych instrumentów (igieł transplantacyjnych), których średnica zewnętrzna najczęściej nie przekracza 1 mm pobrane zostają poszczególne transplanty. Taki sposób pobierania mieszków włosów sprawia, że powstająca w wyniku interwencji medycznej blizna jest praktycznie niewidoczna gołym okiem. Ostatecznie operator wprowadza odpowiednio przygotowane zespoły mieszkowe do wytworzonych wcześniej specjalnych otworków w skórze głowy pacjenta.

Po zabiegu transplantacji włosów BHT okolica głowy jest odpowiednio zaopatrywana, a przejściowe zaczerwienie i obrzęk zarówno okolicy dawczej, jak i biorczej, zazwyczaj ustępuje w przeciągu tygodnia od przeszczepu włosów. Mogący wystąpić w tym okresie ból głowy najczęściej dobrze reaguje na ogólnodostępne środki przeciwbólowe. Ważne dla uzyskania jak najlepszego efektu kosmetycznego jest ścisłe stosowanie się pacjenta do zaleceń lekarza, które obejmują m.in. zakaz spożywania alkoholu i ograniczenie wysiłku fizycznego w bezpośrednim okresie pozabiegowym.

U mężczyzn, w związku z nadwrażliwością części mieszków włosowych na pochodną testosteronu - dihydrotestosteron (DHT), zazwyczaj dochodzi do nadmiernej utraty włosów w okolicy czołowej i skroniowej. Właśnie te okolice skóry głowy pacjenta stanowią często cel terapeutyczny transplantacji włosów metodą BHT u mężczyzn. Przeszczep włosów tą techniką pozwala dodatkowo na korekcję widocznych blizn w okolicy głowy pacjenta, co w połączeniu z innymi zabiegami pozwala na uzyskanie dobrego efektu kosmetycznego w przypadku np. blizn powypadkowych czy pooperacyjnych. Do nielicznych wad metody BHT zaliczyć trzeba częstą potrzebę znieczulania dużych powierzchni ciała oraz fakt, że włosy pobrane z innych okolic ciała często charakteryzują się odmienną strukturą i budową.

Ceny przeszczepu włosów metodą BHT u mężczyzn zaczynają się w polskich klinikach od około 3 000 zł. 

Przeszczep włosów BHT u mężczyzn
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Bibliografia: www.aad.org

Dodaj komentarz

Dyskopatia, czyli gdy zaboli krążek

Dyskopatia, czyli gdy zaboli krążek

Mało sportu, wielogodzinne siedzenie w nieodpowiedniej pozycji, nadwaga? Trzeba przyznać, że nasz kręgosłup nie ma z nami lekko. Według badań TNS1 nieco ponad 50 procent Polaków (po 55 r.ż.) narzeka na bóle pleców i inne dolegliwości związane... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.