SCHUDNIJ ZDROWO z Tourmedica! - kliknij i umów darmową konsultację z dietetykiem Naturhouse

Przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R. - na czym polega zabieg?

Przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R. - na czym polega zabieg?

Stan naszych włosów wywiera wpływ zarówno na własne samopoczucie i codzienne funkcjonowanie, jak i na to jak odbierają nas inne osoby. Sprawia to, że coraz więcej osób przywiązuje znaczną wagę do wyglądu włosów, a osoby, zmafgajaće się z problemem łysienia, coraz częściej decydujeą się na przeprowadzenie zabiegu przeszczepu włosów. Istnieje wiele technik transplantacji włosów, a jedną z najnowocześniejszych z nich jest tzw. metoda S.A.F.E.R..

Łysienie jest powszechnym problemem, który występuje częściej u mężczyzn, jednakże kobietom ten problem też nie jest zupełnie obcy. Za pomocą specjalnych maści czy kremów można uzyskać znaczne spowolnienie tempa utraty włosów, jednak tylko przeszczep włosów zapewnia najlepsze wyniki i daje długoterminową poprawę wyglądu owłosienia na głowie. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Jednymi z najpopularniejszych metod przeszczepu włosów są takie techniki jak S.A.F.E.R., STRIP, FUE czy BHT. W metodzie FUE (ang. follicular unit extraction) operator podczas zabiegu pobiera pojedynczo poszczególne zespoły mieszkowe z wykorzystaniem specjalnych narzędzi w taki sposób, że w okolicy dawczej powstają mikroskopijne, niewidoczne gołym okiem blizenki. Metoda S.A.F.E.R. jest w pewnym sensie ulepszeniem metody FUE.

Na czym polega przeszczep włosów metodą S.A.F.E.R.?

W metodzie przeszczepu włosów S.A.F.E.R. (ang.Suction Assisted Follicular Extraction and Re-implantation) proces pobierania pojedynczych zespołów mieszkowych jest w pełni zautomatyzowany. Specjalny aparat za pomocą podciśnienia pobiera z okolicy dawczej poszczególne mieszki włosowe w taki sposób, że ryzyko ich mechanicznego uszkodzenia jest maksymalnie zniwelowane. W następnym etapie przeszczepu włosów przygotowane mieszki włosowe są wprowadzane do przygotowanych otworów, wykonanych za pomocą mikronacięć. 

Włosy do przeszczepu pobiera się najczęściej z okolicy potylicy pacjenta. Ma to związek z faktem, że włosy ten okolicy głowy są najmniej wrażliwe na negatywny wpływ dihydrotestosteronu (DHT). Oddziaływanie DHT polega m.in. na obkurczeniu struktury mieszka włosowego i zahamowania produkcji włosa, co przekłada się na postępujący proces łysienia. Najbardziej na ten proces narażone są włosy okolicy skroni i czoła pacjenta i właśnie w tych miejscach często dokonuje się implantacji pobranych z potylicy mieszków włosowych.

Sam zabieg przeszczepu włosów metodą S.A.F.E.R charakteryzuje się minimalną inwazyjnością, a procedura ta nie pozostawia blizn. Automatyzacja procesu pobierania mieszków włosowych sprawia, że w przebiegu tej metody nie dochodzi do uszkodzeń pobranego materiału. Całość zabiegu odbywa się zazwyczaj w warunkach ambulatoryjnych z zastosowaniem technik znieczulenia miejscowego, co wpływa pozytywnie na komfort pacjenta podczas całego procesu.

Znaczącą zaletą przeszczepu włosów metodą S.A.F.E.R. jest fakt, że metoda ta może zostać wykorzystana również w korekcji  czy zagęszczeniu brwi pacjenta. Z wykorzystaniem techniki S.A.F.E.R. możliwe jest dodatkowo odtworzenie lub uzupełnienie ubytków zarostu w okolicach brody czy wąsów pacjenta. S.A.F.E.R. nadaje się także do korekcji ubytków owłosienia skóry w przebiegu niekorzystnego zejścia procesu zapalnego czy urazów głowy, m.in. oparzeń. Za pomocą tej techniki możliwe jest uzyskanie dobrego efektu kosmetycznego w przebiegu łysienia po napromienianiu, np. w powodu nowotworów okolicy głowy i szyi.

Efekty zyskanej korekcji włosów za pomocą techniki S.A.F.E.R. widoczne są natychmiast po zabiegu, jednakże na ostateczny rezultat należy poczekać około 3-6 miesięcy. Bezpośrednio po zabiegu u pacjenta może dojść po przejściowego wypadania włosów, co jest zjawiskiem normalnym spowodowanym szokiem pooperacyjnym. Mogące pojawić się bóle głowy zazwyczaj dobrze reagują na ogólnodostępne środki przeciwbólowe i zazwyczaj ustępują w przeciągu kilku dni. W związku z minimalną inwazyjnością techniki S.A.F.E.R. sam zabieg obarczony jest znikomym ryzykiem wystąpienia powikłań, wśród których wymienia się m.in. infekcję czy przedłużające krwawienie.

Cena przeszczepu włosów metodą S.A.F.E.R. u mężczyzn waha się w Polsce w przedziale 2 600 - 4 000 zł.

Przeszczep włosów metodą SAFER u mężczyzn
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Bibliografia: www.nahrs.org

Dodaj komentarz

Jakie są techniki transplantacji włosów?

Jakie są techniki transplantacji włosów?

Łysienie to poważny problem i trudno powiedzieć, czy bardziej z powodu utraty włosów cierpią mężczyźni, czy kobiety – problem może się bowiem pojawić u obu płci. Choć wydawałoby się, że u panów łysienie to właściwie norma i nie... więcej »

Ile trwa zabieg przeszczepu włosów metodą SAFER?

Ile trwa zabieg przeszczepu włosów metodą SAFER?

Jednym z dostępnych sposobów transplantacji włosów są zabiegi, wykonywane metodą SAFER. Zautomatyzowanie procesu pobierania oraz wprowadzania przeszczepianych włosów pozwala, w porównaniu do innych technik, znacząco skrócić czas procedury. Ile... więcej »

Jakie możliwości daje przeszczep włosów?

Jakie możliwości daje przeszczep włosów?

Jeżeli zabiegi transplantacji włosów wykonywane są przez wprawionych specjalistów, liczba przyjętych przeszczepów włosowych sięgać może nawet 95%. Skuteczność skutecznością, zanim jednak będzie można oszacować rezultaty transplantacji... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.