Transplantacja włosów GHO

Transplantacja włosów GHO

Łysienie jest przykrym doświadczeniem, które dotyka w przeważającej części mężczyzn w średnim wieku. Nie jest jednak obce także kobietom czy młodym mężczyznom, nawet dwudziestolatkom. Ma to związek z występowaniem zaburzeń hormonalnych, ale przede wszystkim przyczyn łysienia w coraz młodszym wieku upatruje się w dużym natężeniu stresu i napięcia w codziennym życiu. Medycyna estetyczna od dawna oferuje możliwość przeszczepienia włosów - jedną z najbardziej nowoczesnych technik jest obecnie metoda GHO.

Metoda transplantacji włosów GHO została opracowana przez dr GHO w Holandii i wprowadzona na rynek usług medycyny estetycznej w 2003 roku. 

Przeszczep włosów GHO od 4 000 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Zabiegowi przeszczepu włosów tą techniką mogą poddać się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co jest jednak jego najbardziej wyróżniającą cechą, to bez wątpienia minimalna inwazyjność oraz bezbolesność. Odpowiedni sposób pobierania mieszków sprawia, że cebulki włosów okolicy dawczej nie ulegają przypadkowemu uszkodzeniu.

Na czym polega transplantacja włosów metodą GHO?

Przeszczep włosów metodą GHO rozpoczyna się od przystrzyżenia włosów okolicy biorczej. Zwykle jest nią część potyliczna, ponieważ mieszki tej okolicy głowy są niewrażliwe na działanie dihydrotestosteronu (DHT). DHT odpowiada bowiem za obkurczenie, osłabienie wzrostu oraz ostateczne obumarcie mieszków włosowych w przypadku występownaia łysienia typu androgenowego - tzw. męskiego, które jest zdecydowanie najczęstszą przyczyną łysienia. 

Po przystrzyżeniu okolicy biorczej specjalista rozpoczyna proces pobierania wszczepów za pomocą specjalnej mikroigły o średnicy 0,60 i 0,65 mm. Jeden wszczep, zwany również transplantem, zawiera od 1 do około 3 torebek włosowych. Pobrane implanty są zanurzane w specjalnym roztworze, który ma im zapewnić odpowiednią ochronę przed mikrouszkodzeniami, ale również ułatwić adaptację mieszka w miejscu biorczym oraz przyspieszyć procesy regeneracyjne. 

Następny etap zabiegu jest rozpoczynany od nastrzyknięcia środkiem znieczulającym okolicy biorczej. Wykorzystując specjalnie wyprofilowaną igłę, specjalista wykonuje mikronacięcia, w których osadzone zostaną wszczepy mieszków włosowych. Warto podkreślić, że igła stosowana do pobierania mieszków ma kształt niemal identyczny z tą, która służy do przygotowania otworków pod implanty.  Dzięki temu otwór i pobrany implant idealnie do siebie pasują, a to ułatwia właściwe procesy regeneracyjne. Już po upływie około 3-4 dni dochodzi do zagojenia się ranek. 

Olbrzymią zaletą zabiegu metodą GHO jest jego bezbolesność - jednak do niewątpliwych wad takiego postępowania należy zaliczyć długość czasu trwania takiego zabiegu, która może sięgać nawet 6h. Z tego względu zabieg należy przerywać w celu umożliwieniu odpoczynku zarówno pacjentowi jak i personelowi medycznemu. Zabieg można także wykonywać stopniowo w ciągu kilku dni implantując w tym czasie nawet do 4000 wszczepów.  

Bezpośrednio po zabiegu należy wstrzymać się z myciem głowy na najbliższe 48h. Po tym czasie można umyć głowę delikatnym szamponem, uważając jednak, by strumień wody nie był zbyt silny. Ważne jest także unikanie ekspozycji na promienie słoneczne przez około miesiąc od zabiegu. 

Włosy, które rozwiną się jako pierwsze z przeszczepionych mieszków, dość szybko wypadną - jest to zjawisko jak najbardziej normalne, związane z szokiem doznanym przez transplantowane mieszki i koniecznością ich adaptacji do nowych warunków. Dopiero po upływie kilku miesięcy, a nawet roku, można ocenić ostateczne efekty zabiegu i zadecydować o konieczności dodatkowego zagęszczenia okolicy biorczej. 

Warto wiedzieć, że przeszczep włosów metodą GHO może służyć uzupełnieniu ubytków owłosienia w miejscach innych niż skóra głowy - także w przypadku brody lub brwi. Co więcej, zadowalające efekty obserwuje się także w przypadku obszarów pozbawionych owłosienia z powodu  oparzeń czy przebytych chorób skóry, np zapalnych. 

Przeszczep włosów GHO
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Bibliografia: www.regrowhair.com

Dodaj komentarz

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Technologia HIFU 2 – lifting bez skalpela*

Nowoczesna medycyna estetyczna nieustannie poszukuje nowych, nieinwazyjnych rozwiązań. Zaletą tego rodzaju procedur są znakomite rezultaty utrzymujące się przez długi czas, niewielka inwazyjność oraz uzyskanie naturalnego wyglądu, bez efektu... więcej »

Tomografia zatok

Tomografia zatok

Tomografia zatok jest jednym z najczęściej zlecanych przez lekarzy badań przy diagnostyce chorób zatok przynosowych. Zaliczana do badań obrazowych, uważana jest za najbardziej precyzyjną metodę diagnostyki schorzeń zatok, szczególnie gdy mówimy... więcej »

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska