VisuMax: nowy laser femtosekundowy do leczenia krótkowzroczności

VisuMax: nowy laser femtosekundowy do leczenia krótkowzroczności

O laserowych korektach wad wzroku słyszy się coraz więcej, nie dziwi więc, że przemysł medyczny zainteresowany jest stałym udoskonaleniem aparatury służącej do tego celu. Jednym z nowszych urządzeń, dzięki któremu możliwa jest trwała korekta wady wzroku i pozbawienie pacjenta konieczności noszenia okularów, jest laser femtosekundowy VisuMax.

Krótkowzroczność to wada wzroku, w której pacjent widzi przedmioty znajdujące się blisko oka, nieostre mogą być z kolei rzeczy znajdujące się nawet w nieco dalszej odległości. Wadę można korygować za pomocą okularów czy soczewek kontaktowych, jednakże nie wszyscy pacjenci są chętni do skorzystania z takiego rozwiązania - dla takich osób medycyna oferuje różne możliwości leczenia wady wzroku. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Coraz popularniejsze stają się zabiegi trwale korygujące wady wzroku. Znane są już dość dobrze techniki LASEK czy LASIK,służące korekcie wad narządu wzroku, przemysł medyczny nie spoczywa jednak na laurach i wciąż opracowywane są nowe urządzenia i technologie. Jedną z nowości jest laser VisuMax.

Nowa opcja leczenia krótkowzroczności: laser femtosekundowy VisuMax

VisuMax to urządzenie opracowane przez Carl Zeiss Meditec. Jest to laser femtosekundowy, czyli taki, który generuje bardzo szybkie i krótkie impulsy. Urządzenie służy do przeprowadzania procedury SMILE (small incision lenticule extraction). Przyczyną krótkowzroczności bywa nadmierna wypukłość rogówki - korekta wady przy pomocy lasera VisuMax bazować ma na likwidacji części rogówki i doprowadzeniu do uzyskania odpowiedniej krzywizny tej struktury, warunkującej dobre widzenie.

Zanim laser został wprowadzony do użytku, przeprowadzone zostały badania dotyczące efektów zabiegów z jego użyciem, a także stopnia bezpieczeństwa takich procedur. Po przeprowadzeniu ocen klinicznych okazało się, że po zabiegach z użyciem VisuMax pojawiają się podobne skutki uboczne jak w przypadku innych metod laserowej korekcji wad wzroku, takie jak np. suchość oka czy pojawianie się mroczków w poddawanej zabiegowi gałce ocznej.

Przeprowadzonym badaniom przyjrzała się amerykańska FDA (Food and Drug Administration) i na ich podstawie organizacja w 2016 roku dopuściła laser femtosekundowy VisuMax do stosowania w leczeniu krótkowzroczności. Urządzenie jest dostępne nie tylko w Stanach Zjednoczonych, zabiegi z jego użyciem można przebyć np. w Warszawie.

Laserowa korekcja wad wzroku
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródło: www.medicalnewstoday.com

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska