r
Zabiegowe leczenie zaćmy na raty

Choroby oczu są schorzeniami, które w znacznym stopniu wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie. Jedną z chorób oczu, która istotnie zaburza prawidłowe widzenie pacjenta jest zaćma. Leczenie zaćmy w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) często związane jest z bardzo długim czasem oczekiwania na przeprowadzenie odpowiedniego zabiegu. W przypadku podjęcia decyzji o odpłatnej operacji zaćmy istnieje możliwość uzyskania odpowiedniego kredytu, który umożliwi korekcję zaćmy bez potrzeby wielomiesięcznego oszczędzania funduszy.

Zaćma i postępujący w czasie proces pogorszenia wzroku związane są ze zmętnieniem soczewki oka. U osoby zdrowej soczewka oka przepuszcza i skupia na siatkówce padające na nią promienie słoneczne. W związku z wiekiem czy niekorzystnym wpływem niektórych substancji dochodzić może do stopniowej utraty przezierności soczewki oka i pełnoobjawowego rozwoju zaćmy. 

Leczenie zaćmy od 1 790 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Najlepszą metodą leczenia zaćmy jest przeprowadzenie zabiegu fakoemulsyfikacji, czyli rozbicia na kawałki chorej soczewki oka za pomocą ultradźwięku i jej odessaniu  połączonym następnie ze wszczepieniem soczewki sztucznej.

Na czym polega leczenie zaćmy na raty?

W związku z zazwyczaj długim czasem oczekiwania chorego na przeprowadzenie zabiegu leczenia zaćmy w ramach NFZ, część pacjentów podejmuje decyzję o poddaniu się procedurze odpłatnej. Znaczna część gabinetów i klinik ma na dzień dzisiejszy podpisane odpowiednie umowy z bankami czy firmami pośredniczącymi, które umożliwiają choremu opłacenie zabiegu leczenia zaćmy w ratach. Istnieje także często możliwość wyszukania i wyboru odpowiadającej pacjentowi kliniki bezpośrednio na stronie internetowej danej firmy, zajmującej się kredytowaniem zabiegów leczenia zaćmy. 

Zazwyczaj proces całego postępowania kredytowego pacjent może przeprowadzić za pośrednictwem internetu, bez potrzeby wychodzenia z domu, a wiele z firm ponadto posiada na swoich stronach specjalne kalkulatory, które pomagają obliczyć m.in. wartość odsetek. Po omówieniu wszystkich niezbędnych szczegółów z konsultantem chory podpisuje odpowiednią umowę, która zawiera m.in. informację dotyczące ilości i wartości poszczególnych rat. W zależności od firmy czy banku wymagany jest jedynie dokument potwierdzający tożsamość klienta np. dowód osobisty lub dodatkowo jeszcze zaświadczenie o dochodach. Warto także pamiętać, że nawet po podpisaniu przez chorego odpowiedniej umowy ratalnej ma on zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem możliwość odstąpienia od niej w przeciągu 14 dni bez podania przyczyn.

W wielu przypadkach cena leczenia zaćmy w prywatnych klinikach obejmuje zarówno koszt usunięcia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji, wszczepienia wybranej, sztucznej soczewki oka i ewentualne wizyty kontrolne po zabiegu. Dodatkowe badania okulistyczne, które determinują zakwalifikowanie pacjenta do zabiegowego leczenia zaćmy są najczęściej oddzielnie płatne.

Inne ważne zagadnienie stanowi zabiegowe leczenie zaćmy na raty w innych krajach niż Polska. W ramach tzw. Ustawy Transgranicznej, która obowiązuje na terenie Polski od roku 2014 istnieje możliwość przeprowadzenia odpowiedniego zabiegu poza terytorium naszego kraju na terenie Unii Europejskiej i odzyskania części poniesionych kosztów. W tych sytuacjach również można liczyć na pomoc wyspecjalizowanych firm i placówek, które często oferują możliwość ratalnego spłacenia zabiegu korekcji zaćmy.

W Polsce możliwość ratalnego finansowania procedur medycznych istnieje od dłuższego czasu, a samo zagadnienie cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno lekarzy, jak i pacjentów. Warto pamiętać, że możliwość kredytowania procedur medycznych nie ogranicza się jedynie do zabiegów leczenia zaćmy. Coraz większą popularnością finansowania ratalnego cieszą się też inne procedury okulistyczne, a także zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej czy stomatologii.

Leczenie zaćmy
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Bibliografia: www.aao.org

Autor:

Dodaj komentarz

Zaćma - o co warto zapytać okulistę i dlaczego?

Zaćma - o co warto zapytać okulistę i dlaczego?

Zaćma to jedna z podstawowych chorób wzroku współczesnego społeczeństwa, dotykająca swoim zasięgiem co najmniej 40% osób po 60 roku życia. Jej przebieg, choć początkowo może być łagodny i wręcz niezauważalny, z czasem nabiera tempa i jest...

Leczenie zaćmy w Czechach na NFZ

Leczenie zaćmy w Czechach na NFZ

Osoby starsze (w wieku 60 lub więcej lat) często skarżą się na pogorszenie jakości wzroku. Problem ten niejednokrotnie postępuje bardzo szybko, więc i równie szybkie musi być leczenie. Zwłaszcza, gdy powodem kłopotów z widzeniem jest zaćma....