Zalety leczenia łysienia metodą FUE

Zalety leczenia łysienia metodą FUE

Jedną z metod leczenia łysienia są zabiegi techniką FUE. Wśród jej zalet można wymienić chociażby znaczną liczbę przeszczepianych podczas jednej procedury włosów, ale i to, że po zabiegu u pacjentów nie pozostają wyraźnie widoczne blizny. Wymienione aspekty z pewnością można traktować jako znaczne korzyści związane z zabiegiem FUE - jest ich jednak zdecydowanie więcej.

Nadmierna utrata włosów i łysienie traktowane są raczej jako typowo męski problem, zjawiska te mogą jednak dotyczyć również kobiet. Przyczynami łysienia mogą być zarówno odziedziczone po przodkach skłonności do wypadania włosów, jak i różne stany chorobowe, np. niedoczynność tarczycy czy niedokrwistość i stany zapalne skóry głowy (np. niektóre typy grzybic). 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Statystyki dotyczące łysienia przekonują, że problem ten jest stosunkowo częsty. Według American Hair Loss Association, nawet 85% obywateli USA, mających więcej niż 50 lat, może doświadczać znacznego przerzedzenia owłosienia na głowie. Kiedyś odtworzyć fryzurę można było jedynie przy pomocy peruki, obecnie pacjenci mogą korzystać z różnych zabiegów przeszczepiania włosów - jedną z dostępnych metod jest FUE.

Jakie są zalety leczenia łysienia techniką FUE?

Skrót FUE pochodzi od angielskiej nazwy "follicular unit extraction". Zabieg ten funkcjonuje obok kilku innych metod zabiegowego leczenia łysienia, takich jak FUT, strip czy SAFER. Technika FUE może być wybierana przez pacjentów do odtwarzania ubytków owłosienia ze względu na jej kilka zalet - jakie one są?

Za zasadniczą zaletę leczenia łysienia metodą FUE można uznać to, że po zabiegu u pacjentów nie pozostają wyraźnie widoczne ślady po pobraniu transplantów. Jest to cecha znacznie odróżniająca tę procedurę od zabiegów metodą strip, po których u leczonych zostaje pozioma blizna w tylnej części głowy. W trakcie zabiegu FUE nie jest pobierany płat skórny, z którego uzyskiwane byłyby przyszłe przeszczepy - transplanty pobierane są pojedynczo bezpośrednio z okolicy dawczej. Efektem takiej techniki jest to, że w rejonach dawczych pozostają jedynie drobne (mierzące około milimetra) ślady, które stosunkowo łatwo są zakrywane przez rosnące w sąsiedztwie włosy.

Inną zaletą metody FUE jest fakt, że dzięki niej pobierać można transplanty zarówno z okolicy głowy, jak i z innych rejonów owłosionej skóry ciała. Rejonami dawczymi w przypadku tego zabiegu mogą być ręce, klatka piersiowa czy pachy - z tych miejsc pobierane są włosy (właśnie techniką FUE) podczas leczenia łysienia metodą BHT.

Część pacjentów może wykazać zainteresowanie tym, że przy przeszczepianiu włosów FUE nie istnieje potrzeba zakładania jakichkolwiek szwów. Transplanty uzyskiwane są z rejonów dawczych i wprowadzane do okolic biorczych w sposób stosunkowo mało inwazyjny, dzięki czemu u pacjentów nie trzeba stosować wspomnianych materiałów.

Budzić zainteresowanie procedurą FUE może również ilość przeszczepianych jednostek włosowych oraz zakres sytuacji, w których znajduje wykorzystanie ta metoda. Podczas jednego zabiegu leczenia łysienia tą techniką możliwe jest przeszczepienie pacjentowi około 1 000 - 1 500 jednostek włosowych. Z zabiegu mogą skorzystać pacjenci z różnymi typami łysienia - przy jego pomocy możliwe jest uzupełnianie braków włosowych związanych z łysieniem androgenowym, jak i uzupełnienie owłosienia w obrębi brwi czy brody. Przeszczep FUE może służyć również do odtwarzania włosów w obrębie blizn związanych zarówno z wcześniejszym leczeniem łysienia (dotyczy to blizn pozostałych po zabiegu metodą strip) czy też tych, do których pojawienia się doszło na skutek przebycia jakiegoś urazu.

W przypadku leczenia łysienia metodą FUE nie istnieją ograniczenia co do płci pacjentów, którzy mogą skorzystać z tego zabiegu - procedura znajduje wykorzystanie zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Przeszczep włosów FUE u mężczyzn
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródła: www.americanhairloss.org; www.emedicine.medscape.com

Dodaj komentarz

Leczenie łysienia męskiego metodą FUE

Leczenie łysienia męskiego metodą FUE

Łysienie to problem większości mężczyzn, jednak nowoczesne metody transplantacji włosów potrafią skutecznie ukryć utratę włosów. Leczenie łysienia metodą FUE jest odpowiednie szczególnie dla tych, którzy preferują krótko ostrzyżone... więcej »

Transplantacja włosów FUE u mężczyzn

Transplantacja włosów FUE u mężczyzn

Utrata włosów dotyka przede wszystkim mężczyzn, co ma głównie podłoże genetyczne. ISHRS szacuje, że blisko 85% zabiegów transplantacji włosów na świecie wykonuje się właśnie na pacjentach płci męskiej, a coraz popularniejszą metodą... więcej »

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.