r
Zalety modelowania sylwetki metodą Vaser Lipo HD

Współczesna medycyna estetyczna proponuje pacjentom różne metody modelowania sylwetki - jedną z nich jest Vaser Lipo HD. Zabieg ten jest coraz częściej wybierany przez pacjentów ze względu na jego zalety, do których można zaliczyć przede wszystkim niewielką inwazyjność procedury czy też szybkie pojawianie się efektów jej przebycia.

Posiadanie zgrabnej sylwetki wciąż jest marzeniem wielu pacjentów: dowodzą tego chociażby statystyki American Society of Plastic Surgeons. Według organizacji, w 2015 roku wykonano w Stanach Zjednoczonych ponad 222 tysiące zabiegów liposukcji, rok później liczba tych procedur była jeszcze wyższa i wyniosła ponad 235 tysięcy. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Liposukcję najogólniej można przedstawić jako zabieg odsysania tłuszczu. Dokonywać tego można rozmaitymi technikami, obecnie wyróżnia się bowiem co najmniej kilka metod liposukcji, a jednym z dostępnych dla pacjentów zabiegów - obok liposukcji klasycznej, wspomaganej strumieniem wodnym czy laserowej - jest Vaser Lipo HD. Czym wyróżnia się ta technika na tle innych metod odsysania tłuszczu i jakie są korzyści modelowania ciała właśnie tym sposobem?

Jakie są zalety odsysania tłuszczu Vaser Lipo HD?

Vaser Lipo HD to liposukcja z wykorzystaniem ultradźwięków. Generatory tych fal są wprowadzane w rejony ciała z nagromadzeniami tkanki tłuszczowej, a następnie - pod wpływem właśnie ultradźwięków - dochodzi do delikatnego rozbijania depozytów tłuszczu i tworzenia z nich emulsji.

Pacjenci mogą skłaniać się ku wybraniu do modelowania sylwetki właśnie procedury Vaser Lipo HD ze względu na jej zalety. Jako podstawową korzyść techniki można podać jej dużą uniwersalność. Przy jej wykorzystaniu możliwe jest modelowanie zarówno takich rejonów ciała, jak brzuch, uda czy talia, jak i znacznie delikatniejszych okolic, takich jak podbródek czy twarz i szyja.

Wśród zalet Vaser Lipo HD nie sposób nie wspomnieć o niewielkiej inwazyjności tego zabiegu. Wymaga on co prawda wprowadzenia do wnętrza ciała generatorów fal ultradźwiękowych, jednakże konieczne do tego celu jest wykonanie jedynie niewielkich nacięć. O małej inwazyjności procedury przekonywać może również to, że może ona być przeprowadzana nawet w znieczuleniu miejscowym. Warto także wspomnieć o precyzyjności tego zabiegu - parametry fal ultradźwiękowych zostały tak dobrane, że oddziałują na tkankę tłuszczową, natomiast znajdujące się w jej pobliżu struktury - takie jak naczynia krwionośne czy nerwy - nie ulegają uszkodzeniu.

Bezpośredni związek z inwazyjnością procedury ma czas rekonwalescencji po jej przebyciu. Modelowanie sylwetki metodą Vaser Lipo HD nie zaburza w znaczący sposób funkcjonowania pacjentów - do swoich codziennych obowiązków można powrócić w zasadzie nawet następnego dnia po przebyciu zabiegu.

Z pewnością za zaletę Vaser Lipo HD można uznać również to, że usuwana z depozytowych miejsc tkanka tłuszczowa może dodatkowo zostać wykorzystana do innych celów. Mowa tutaj o zabiegach powiększania i modelowania różnych rejonów ciała przy pomocy własnej tkanki tłuszczowej. Podczas procedury nie dochodzi do znacznych uszkodzeń tłuszczu, dzięki czemu może on służyć np. do przeprowadzenia lipofillingu piersi.

Pacjenci mogą zwrócić uwagę na Vaser Lipo HD również ze względu na szybkość pojawiania się rezultatów zabiegu, pierwsze widoczne są bowiem bezpośrednio po przebyciu procedury. Pozbycie się depozytów tkanki tłuszczowej to jednak nie jedyny efekt, który zauważyć można u osób, które skorzystały z tej metody modelowania sylwetki. Fale ultradźwiękowe mogą bowiem wpływać również na kondycję skóry, doprowadzając do jej obkurczenia i ujędrnienia.

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródła: www.vaser.com; www.advancedlipocentre.co.uk; www.lipoadvisor.com; www.dermanetwork.org

Autor:

Dodaj komentarz

System do liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo

System do liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo

System Vaser Lipo, wykorzystujący energię ultradźwięków do rozbijania i upłynniania niechcianej tkanki tłuszczowej, pozwala na szybkie i efektywne kształtowanie sylwetki. Odessany tłuszcz w kolejnym etapie zabiegu może zostać wykorzystany m.in....

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo HD

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo HD

Nowoczesna technologia w coraz szerszym zakresie wkracza do gabinetów medycyny estetycznej. Jednym z wyraźnie zauważalnych trendów jest tendencja zastępowania zabiegów chirurgii plastycznej mniej inwazyjnymi metodami z wykorzystaniem m.in....

Najbardziej popularny zabieg chirurgii plastycznej

Najbardziej popularny zabieg chirurgii plastycznej

Po co ćwiczenia i dieta skoro można uniknąć wyrzeczeń i wysiłku kładąc się na stole operacyjnym. Liposukcja, czyli zabieg odsysania tłuszczu jest coraz bardziej popularną i dostępną metodą modelowania sylwetki i to nie tylko dla gwiazd.