KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości

Recepcja, poczekalnia KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości Wygląd zewnętrzny KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości Restauracja, kawiarnia, bar KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości Gabinet zabiegowy KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości Recepcja, poczekalnia KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości Recepcja, poczekalnia KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości Klinika KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości

Opis placówki

Wrocławska Poradnia leczenia otyłości KCM Clinic to nowoczesna placówka należąca do wysokospecjalistycznego szpitala KCM, mieszczącego się w Jeleniej Górze. Nasze Centrum zostało nagrodzone międzynarodową certyfikacją Global Clinic Rating, a z jego usług korzysta coraz więcej pacjentów z Polski i zagranicy. Konsultacje i zabiegi przeprowadzają doświadczeni specjaliści o wysokich kwalifikacjach. Świadczą usługi na najwyższym poziomie, z użyciem zaawansowanych technik i materiałów.

W Centrum Leczenia Otyłości przeprowadzamy konsultacje i kontrolne wizyty pooperacyjne, zaś same zabiegi wykonujemy w szpitalu KCM Clinic. Ponadto w Centrum prowadzimy kompleksową diagnostykę otyłości, stanowiącej problem nie tylko estetyczny, ale przede wszystkim zdrowotny. To choroba o cechach epidemii na skalę światową, odbierająca komfort życia i wywołująca szereg powikłań, w tym nadciśnienie, bezdech senny, problemy z krążeniem, cukrzycę czy schorzenia zwyrodnieniowe stawów. Stosujemy nowoczesne metody leczenia otyłości, zapewniając najlepsze rezultaty. Poprawiamy jakość życia pacjentów i przedłużamy je o wiele lat. Małoinwazyjne metody leczenia otyłości pozwalają szybko i trwale uporać się z chorobą, a także maksymalnie skrócić okres rekonwalescencji, umożliwiając pacjentowi powrót do codziennych obowiązków.

Przeprowadzamy kwalifikacje do zabiegów bariatrycznych metodą laparoskopii 3D. Technika pozwala uniknąć rozległych ran i komplikacji wynikających z tradycyjnych metod chirurgicznych. Wykorzystujemy różne metody chirurgicznego leczenia otyłości. Najczęściej wykonywana jest mankietowa (rękawowa) resekcja żołądka, zmniejszająca jego objętość do ok. 20%. W jej ramach dodatkowo wycina się dno żołądka (wydzielające grelinę – hormon głodu) oraz miejsce regulujące czynności motoryczne żołądka i jelit. Dzięki resekcji pacjent jest w stanie stracić między 65 a 85% masy ciała w ciągu roku od zabiegu.

Przeprowadzamy laparoskopowe zespolenie żołądkowo-jelitowe Roux En Y 3D (bypass żołądkowy). Metoda również polega na wyłączeniu części żołądka pacjenta poprzez jego podział na dwie części. Operacja skutkuje wyłączeniem większej części żołądka, co zmniejsza możliwość przyjmowania dużej ilości pokarmu, a tym samym wchłaniania zbędnych kalorii. Zabieg powoduje utratę masy ciała – nawet o 85% w pierwszym roku po operacji.

Centrum Leczenia Otyłości we współpracy z jeleniogórskim Szpitalem KCM Clinic przeprowadza także leczenie otyłości metodami nieoperacyjnymi (w tym o charakterze przejściowym). Do stosowanych metod należy założenie balona żołądkowego Orbera System na okres 6 lub 12 miesięcy. U osób z otyłością olbrzymią (BMI > 50) jest to etap przejściowy przed wykonaniem właściwej procedury chirurgicznej. Do zabiegu wykorzystywany jest endoskop, a głównym celem implantacji jest zmniejszenie łaknienia u pacjenta. Wprowadzony balon żołądkowy daje uczucie sytości, co pociąga za sobą spożywanie mniejszej ilości pokarmu. Dzięki tej metodzie chory może utracić przeciętnie między 15 a 20 kilogramów. 

Przeprowadzamy zabieg Omega Loop Bypass (mini gastric bypass, MGB, single anastomosis bypass) z wykorzystaniem metody laparoskopowej 3D.

Zakres usług Centrum Leczenia Otyłości obejmuje także założenie regulowanej opaski żołądkowej.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Dysponujemy sprzętem diagnostycznym i zabiegowym najnowszej generacji. Posiadana aparatura umożliwia nam skrócenie czasu zabiegu, ograniczenie ewentualnych powikłań oraz przyspieszenie rekonwalescencji pacjenta. W operacjach bariatrycznych wykorzystujemy aparaturę firmy Olympus oraz Johnson&Johnson (endoskop, laparoskop z technologią 3D). 

Udogodnienia dla pacjentów

 • Dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych – odpowiednio zaprojektowane łazienki i przestronne wnętrza ułatwiają poruszanie się osobom z ograniczeniami ruchowymi.

 • Komfortowe pokoje dla pacjentów – pokoje są maksymalnie dwuosobowe, z łazienkami oraz telewizją i dostępem do Internetu.

 • Grupy wsparcia – prowadzimy na Facebooku Grupy Wsparcia dla pacjentów z otyłością, w języku polskim oraz angielskim.

 • Leczenie na raty – oferujemy dogodny sposób finansowania zabiegów medycznych w systemie ratalnym, umożliwiając skorzystanie z leczenia wszystkim kwalifikującym się do niego osobom.

 • Dogodna lokalizacja.

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości we Wrocławiu.

Konsultacje

Ginekologia estetyczna

Ważna informacja

Prezentowany cennik KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: gotówka, leczenie na raty,

Więcej o usługach w KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości

Centrum Leczenia Otyłości KCM Clinic oferuje pacjentom konsultacje, diagnostykę otyłości oraz dobór najbardziej optymalnej metody leczenia. We współpracy ze szpitalem KCM Clinic wykonujemy małoinwazyjne zabiegi bariatryczne takie jak rękawowa resekcja żołądka, laparoskopowe zespolenie żołądkowo-jelitowe Roux En Y 3D, implantacja balona żołądkowego Obera System czy założenie tzw. mini bypassu (Omega Loop Bypass).

Opinie z internetu

Placówka KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 0.0 w skali 5 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 0 opinii użytkowników z 0 różnych źródeł internetowych.

5,0 / 5  (356 ocen placówki na Znanylekarz.pl)

Zespół

W Poradni i Centrum Leczenia Otyłości pracują wykwalifikowani specjaliści z dużym doświadczeniem w przeprowadzaniu operacji bariatrycznych, w tym małoinwazyjnych (laparoskopia 3D). Sukcesywnie szkolą się w ramach współpracy naukowej ze Sanford Health w USA, a zdobytą wiedzą i umiejętnościami dzielą się z innymi lekarzami na konferencjach szkoleniowych i warsztatach. 

dr hab. n. med. Piotr Major

specjalista chirurgii ogólnej, bariatra

Dr n. med. Piotr Major jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, który ukończył w 2009 roku. Rok później rozpoczął specjalizację z zakresu chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Endoskopowej, Metabolicznej or... więcej »

Zadzwoń: 71 305pokaż numer

Mgr Kinga Waszak ukończyła studia na kierunku dietetyka w Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jest również absolwentką studiów podyplomowych w Uniwersytecie Humanistycznospołecznym we Wrocławiu (kierunek psychodietetyka). System... więcej »

Zadzwoń: 71 305pokaż numer

Efekty

Prezentujemy zdjęcia przed i po zabiegach wykonanych w KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości.

Certyfikaty

KCM Clinic posiada certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2009, stanowiący potwierdzenie standardu usług kliniki, jak również zgodność oferowanych świadczeń z obowiązującym prawem. Gwarantuje pacjentom, osobom odwiedzającym oraz naszym pracownikom komfortowe i bezpieczne warunki pobytu i pracy. Szpital, w którym odbywają się zabiegi bariatryczne, posiada również międzynarodowy certyfikat GCR.

Szczycimy się przynależnością do wąskiego grona europejskich ośrodków laparoskopowych, przeprowadzających zabiegi w technologii 3D. Od 2017 roku nasza klinika jest również ośrodkiem szkoleniowym firmy Olympus w laparoskopii 3D. Organizuje międzynarodowe warsztaty szkoleniowe z transmisją na żywo 3D z sali operacyjnej (np. Międzynarodowa Konferencja i Warsztaty w Chirurgii Metabolicznej i Bariatrycznej).

Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

71 305pokaż numer
(dzisiaj nieczynny)

Adres placówki

KCM Clinic Wrocław - Leczenie Otyłości
ul. Krucza 2A
53-411 Wrocław

Godziny otwarcia

 • poniedziałekna telefon
 • wtorekna telefon
 • środana telefon
 • czwartekna telefon
 • piątekna telefon
 • sobotana telefon
 • niedzielanieczynne

Dojazd

Nasza klinika jest zlokalizowana przy ul. Kruczej 2, niespełna 3 km 3 od Rynku. Główny dworzec kolejowy znajduje się w odległości ok. 2,5 km, a dworzec autobusowy – ok. 1,9 km. Dojazd do Portu Lotniczego zajmuje około 20 minut (niecałe 11 km). Od najbliższego przystanku komunikacji miejskiej dzieli nas dystans ok. 200 m.