Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń

4,6 / 5  - 149 opinii
Wygląd zewnętrzny Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń Gabinet zabiegowy Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń Kadra Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń Wygląd zewnętrzny Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń Kadra Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń Wygląd zewnętrzny Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń Widok ogólny Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń Wygląd zewnętrzny Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń Widok ogólny Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń - logo

Opis placówki

Klinika Stomatologiczna DENmed to nowoczesna, doskonale wyposażona placówka, która swoim Pacjentom oferuje szeroki zakres zabiegów z różnych dziedzin stomatologii. W naszej ofercie znajduje się stomatologia estetyczna, zachowawcza i dziecięca, przeprowadzamy leczenie endodontyczne zębów, zabiegi chirurgii stomatologicznej oraz protetyki, naszym Pacjentom oferujemy również implanty stomatologiczne, pozwalające w sposób skuteczny i trwały odzyskać piękny uśmiech. Szeroki zakres procedur stomatologicznych pozwala kompleksowo zadbać o uśmiech w jednym miejscu, co dla naszych Pacjentów stanowi oszczędność czasu i gwarancję najwyższej jakości zabiegów.

Bezpieczeństwo Pacjentów oraz najwyższa jakość przeprowadzanych zabiegów mają dla nas znaczenie priorytetowe, dlatego w trakcie pracy stosujemy tylko sprawdzone materiały, pochodzące od uznanych światowych producentów, i korzystamy z najwyższej jakości sprzętu medycznego. Na bieżąco śledzimy możliwości, jakie niesie ze sobą nowoczesna stomatologia, systematycznie uzupełniając naszą ofertę o innowacyjne zabiegi i nowoczesne rozwiązania. Jako pierwsi w Toruniu wykonujemy zdjęcia rentgenowskie najwyższej klasy cyfrowymi aparatami RTG, naszym Pacjentom oferujemy także nowatorską w skali całego kraju technologię wykonywania koron z tlenku cyrkonu.

Równie istotne co nowoczesny sprzęt są dla nas kwalifikacje naszych lekarzy, dlatego kadrę medyczną Kliniki Stomatologicznej DENmed tworzą specjaliści z różnych dziedzin stomatologii, posiadający bogatą wiedzę i wieloletnie doświadczenie zawodowe. W trosce o najwyższą jakość przeprowadzanych zabiegów i ich doskonałe efekty, a także całkowite bezpieczeństwo naszych Pacjentów, zespół Kliniki Stomatologicznej DENmed systematycznie poszerza swoją wiedzę i zdobywa nowe umiejętności w trakcie licznych kursów, szkoleń specjalistycznych i sympozjów naukowych z różnych dziedzin stomatologii, organizowanych zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami. W trakcie szkoleń i konferencji naukowych nasi stomatolodzy zapoznają się z nowoczesnymi metodami i technikami leczenia, które następnie wprowadzamy do naszej oferty, dzięki czemu naszym Pacjentom możemy zaoferować leczenie i zabiegi przeprowadzane w zgodzie z najnowszymi osiągnięciami współczesnej stomatologii.

Przyjmujemy Pacjentów w dwóch miejscach: w klinice położonej przy ulicy Tadeusza Kościuszki 51B oraz przy ulicy Hallera 102 A.


Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Jesteśmy świadomi faktu, że nowoczesne leczenie stomatologiczne może być przeprowadzane jedynie przy pomocy wysokiej jakości sprzętu, dlatego naszą placówkę wyposażyliśmy w szereg urządzeń stomatologicznych najwyższej klasy, pochodzących od czołowych światowych producentów tego typu wyposażenia na świecie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń naszym Pacjentom możemy zaoferować leczenie bezpieczne, bezbolesne i skuteczne, w oparciu o najnowsze osiągnięcia stomatologii. Naw wyposażeniu Kliniki znajdują się m.in.:

 • Komputerowy system CAD-CAM – najnowocześniejszy system stomatologiczny wysokiej klasy, umożliwiający wykonywanie precyzyjnych uzupełnień protetycznych w krótkim czasie. System składa się ze skanera, komputera z monitorem oraz automatycznej frezarki.
 • Mikroskop do leczenia endodontycznego – dzięki wielokrotnemu powiększeniu i doskonałej jakości obrazu mikroskop endodontyczny umożliwia bardziej precyzyjne odnalezienie, oczyszczenie i wypełnienie kanałów korzeniowych zęba, co ma ogromny wpływ na efekty leczenia.
 • Nowoczesny aparat RTG – na wyposażeniu naszej placówki znajduje się nowoczesny aparat RTG, który umożliwia wykonywanie zdjęć cyfrowych wysokiej jakości, co z kolei przyspiesza postawienie właściwej diagnozy i skraca proces leczenia. Jednocześnie urządzenie spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa, emitując jedynie minimalne wartości promieniowania. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi naszym Pacjentom możemy zaoferować kompleksowe rozwiązania w zakresie radiologii, w tym zdjęcia cyfrowe pantomograficzne i cefalometryczne, zdjęcia przekrojów poprzecznych, zdjęcia zatok przynosowych i szczękowych, a także zdjęcia cyfrowe stawów skroniowo-żuchwowych.
 • Urządzenie do komputerowego znieczulania The Wand – nowoczesne urządzenie, umożliwiające podawanie znieczulenia miejscowego bez zastosowania igieł. Znacznie ułatwia leczenie stomatologiczne dzieci oraz osób o niskim progu odporności na ból, a także tych Pacjentów, którzy odczuwają lęk przed igłami. Urządzenie składa się z małego komputera i specjalnej końcówki, którą stomatolog przykłada do dziąsła Pacjenta. Lek znieczulający podawany jest pod kontrolą mikroprocesora, dawkowany precyzyjnie w takim tempie, by tkanki mogły na bieżąco wchłaniać płyn.

Dla bezpieczeństwa i wygody pacjentów

Dobre samopoczucie naszych Pacjentów są dla nas równie ważne jak najwyższa jakość przeprowadzanych zabiegów, dlatego przywiązujemy ogromną wagę do nowoczesnych, komfortowych rozwiązań, dzięki którym każda wizyta w naszej placówce przebiega w sympatycznej, bezstresowej atmosferze. W trosce o komfort Pacjentów w Klinice wprowadziliśmy następujące udogodnienia:

 • Nowoczesne gabinety – leczenie stomatologiczne w naszej Klinice jest nie tylko skuteczne i bezpieczne, ale również komfortowe zarówno dla Pacjenta, jak i stomatologa. Nowoczesne, doskonale wyposażone gabinety, ergonomiczne unity stomatologiczne i wysokiej klasy sprzęt sprawiają, że wszystkie zabiegi przeprowadzane są w przyjaznej, komfortowej atmosferze.
 • Wysokiej klasy materiały – w trakcie naszej pracy wykorzystujemy tylko najwyższej klasy materiały stomatologiczne pochodzące od sprawdzonych producentów, dzięki czemu możemy być pewni doskonałych efektów przeprowadzanych zabiegów.
 • Kompetentny personel – o najwyższe standardy obsługi Pacjentów dba kompetentny, zawsze uśmiechnięty personel, który chętnie odpowiada na pytania i objaśnia wszelkie wątpliwości. Pracujący w naszej placówce stomatolodzy poświęcają każdemu Pacjentowi maksimum czasu i uwagi, na pierwszym miejscu stawiając jego komfort i pełną satysfakcję.
 • Leczenie bez bólu – ponieważ pełen komfort naszych Pacjentów ma dla nas znaczenie priorytetowe, szczególny nacisk kładziemy na maksymalne ograniczenie bólu w trakcie leczenia stomatologicznego. W trakcie zabiegów stosujemy sedację wziewną podtlenkiem azotu, czyli znieczulenie gazem rozweselającym, który relaksuje i uspokaja Pacjenta. Oprócz tego do znieczulania stosujemy nowoczesne sterowane komputerowo urządzenie The Wand, które umożliwia podanie preparatu znieczulającego bez konieczności użycia igły.
 • Wizyty adaptacyjne dla małych Pacjentów – mamy świadomość faktu, że leczenie stomatologiczne dzieci może wiązać się ze stresem, dlatego najmłodszym Pacjentom naszej Kliniki oferujemy specjalne wizyty adaptacyjne, w trakcie których dzieci mogą zapoznać się z gabinetem stomatologicznym i jego wyposażeniem czy „postrzelać” z pistoletu na wodę. Oswojenie się z wyposażeniem gabinetu przebiega w przyjaznej, bezstresowej atmosferze, a wizyta połączona jest z przeglądem jamy ustnej małego Pacjenta.
 • Własna pracownia protetyczna – nasza Klinika posiada własną pracownię protetyczną, w ramach której czterech doświadczonych techników techników wykonuje uzupełnienia protetyczne, pracując na nowoczesnym systemie komputerowym CAD-CAM. Własna pracownia umożliwia nam szybkie wykonywanie prac protetycznych, których jakości możemy myć pewni.
 • Dogodne godziny pracy – Klinika Stomatologiczna DENmed przyjmuje Pacjentów przez sześć dni w tygodniu w bardzo dogodnych godzinach, dzięki czemu leczenie stomatologiczne nie musi kolidować z codziennymi obowiązkami naszych Pacjentów.
 • Rejestracja on-line – wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych Pacjentów uruchomiliśmy rejestrację drogą elektroniczną, dzięki czemu za zabiegi i leczenie można zapisać się 24 godziny na dobę.
 • Leczenie na raty – inwestycja w piękny i zdrowy uśmiech nierzadko wiąże się ze znaczącymi kosztami, na które nie każdy może sobie pozwolić. By udostępnić nasze usługi także tym Pacjentom,m którzy nie mają możliwości jednorazowego przeznaczenia na leczenie stomatologicznej większej kwoty, uruchomiliśmy system ratalnego finansowania zabiegów. Oferta obejmuje wszystkie zabiegi stomatologiczne, z gwarancją niskich rat oraz krótkiego oczekiwania na decyzję.
 • Parking przy placówce – zmotoryzowani Pacjenci naszej Kliniki mogą zostawić samochody na parkingu przy budynku Kliniki.
 • Atrakcyjne promocje – dla naszych Pacjentów regularnie organizujemy atrakcyjne zniżki i promocje.
 • Rabaty przewozowe dla Pacjentów Kliniki – pragniemy zapewnić Państwu jak najwyższy komfort korzystania z naszych usług, dlatego we współpracy z sieciami taksówek Lux Taxi z Torunia oraz Express Taxi z Bydgoszczy oferujemy naszym Pacjentom stałe rabaty przewozowe. Oprócz tego zapewniamy bezpłatny przewóz do Bydgoszczy Pacjentów z Torunia i okolic, którym zależy na szybkim wykonaniu usług implantologicznych. Pacjenci mają zagwarantowany transport luksusowym autem z domu do naszej Kliniki w Bydgoszczy i z powrotem, bez konieczności oczekiwania na wolny termin w placówce toruńskiej.
 • Dla Pacjenta zagranicznego – by ułatwić komunikację z Pacjentem zagranicznym nasz personel porozumiewa się w języku angielskim.

Cennik

Przedstawiamy ceny zabiegów i konsultacji wykonywanych w Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń w Toruniu.

Konsultacje

Stomatologia

Medycyna dziecięca

Ważna informacja

Prezentowany cennik Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń jest dostarczany przez usługodawcę i weryfikowany z najwyższą starannością, może on jednak różnić się od cen aktualnych. Ostateczna cena zostanie przedstawiona po konsultacji medycznej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Honorujemy płatności

Honorujemy płatności: karta płatnicza / kredytowa, gotówka,

Więcej o usługach w Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń

Pacjenci Kliniki Stomatologicznej DENmed mogą skorzystać z szerokiej oferty zabiegów z różnych dziedzin stomatologii. W ramach stomatologii zachowawczej oferujemy m.in. wypełnienie kompozytowe w zębie stałym, odbudowę zrębu zęba po leczeniu kanałowym z użyciem włókna szklanego, licówki kompozytowe i odbudowę zęba z wkładem koronowo-korzeniowym, wykonujemy również zabiegi scalingu, piaskowania oraz wybielania zębów żywych oraz martwych. Przeprowadzamy szeroki zakres zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej, w tym usunięcie zębów mlecznych i stałych, usunięcie zęba zatrzymanego, operacyjne usunięcie pozostałości korzeniowej i leczenie suchego zębodołu, a także resekcje wierzchołka korzenia zęba, hemisekcje oraz podcięcie wędzidełka wargi i języka.

Istotnym punktem w naszej ofercie są zabiegi z zakresu implantologii. W Klinice przeprowadzamy kompleksowe leczenie implantologiczne, obejmujące podnoszenie dna zatoki szczękowej w celu uzyskania większej powierzchni tkanki kostnej, sterowaną regenerację kości oraz wprowadzenie implantu i osadzenie na nim korony. Nasza Klinika od wielu lat specjalizuje się w implantologii, oferując Pacjentom nowoczesne rozwiązania, sprawdzone technologie i najwyższą precyzję przeprowadzanych zabiegów. Jako jedni z pierwszych w regionie wprowadziliśmy do oferty wyjątkowo estetyczne i trwałe implanty z koronami z tlenki cyrkonu, które stanowią obecnie najnowocześniejsze rozwiązanie w zakresie implantologii.

Co leczymy

Naszym Pacjentom oferujemy kompleksowe leczenie stomatologiczne. Przeprowadzamy leczenie endodontyczne z zastosowaniem najnowocześniejszego sprzętu, w tym wysokiej klasy mikroskopu endodontycznego. W ofercie placówki znajduje się zarówno pierwotne, jak i wtórne leczenie kanałowe zębów jednokanałowych, przedtrzonowych oraz trzonowych, zamykanie perforacji i usuwanie złamanego narzędzia z kanału zębowego, a także doraźna pomoc w leczeniu kanałowym.

Pacjenci placówki mogą skorzystać z leczenia ortodontycznego, obejmującego m.in. konsultacje, zdjęcia i modele a także szeroki wybór różnorodnych aparatów, w tym aparat metalowy, aparat estetyczny i Clear Aligner. W naszej ofercie znajduje się też leczenie protetyczne, pozwalające odzyskać piękny uśmiech i uzupełnić braki zębowe od pojedynczego ubytku aż do całkowitego bezzębia. W ramach leczenia protetycznego naszym Pacjentom oferujemy korony akrylowe tymczasowe, korony lane (pełnometalowe, pełnozłote, na stopie nieszlachetnym lub na złocie licowane porcelaną), porcelanowe oraz licowane porcelaną na podbudowanie z tlenku cyrkonu, licówki ceramiczne, korony teleskopowe i różne rodzaje koron na implancie, a także protezy akrylowe i szkieletowe, zęby ćwiekowe i wkłady indywidualne.

W ofercie naszej placówki znajduje się także leczenie stomatologiczne dzieci. Nasi stomatolodzy posiadają wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, dzięki czemu leczenie przebiega w przyjaznej dla najmłodszych Pacjentów, bezstresowej atmosferze. By oswoić dziecko z gabinetem stomatologicznych i jego wyposażeniem przeprowadzamy specjalne wizyty adaptacyjne, a w trakcie wypełniania ubytków stosujemy kolorowe wypełnienia, które są dla dzieci atrakcyjne wizualnie. Kompleksowe leczenie dzieci w naszej placówce obejmuje m.in. leczenie próchnicy, fluoryzację i ekstrakcje zębów. Dzięki odpowiedniemu podejściu zdobywamy zaufanie naszych najmłodszych Pacjentów, którym leczenie stomatologiczne nie kojarzy się ze strachem i bólem.

Opinie z internetu

Placówka Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń została oceniona przez pacjentów jako znakomita. Średnia ocena wynosi 4.6 w skali 5 stopniowej i została skalkulowana na podstawie 149 opinii użytkowników z 3 różnych źródeł internetowych.

4,6

149 ocen
(z 3 źródeł)
4,7 / 5  (3 ocen placówki na Tourmedica.pl)
4,1 / 5  (23 ocen placówki na Google.pl)
5,0 / 5  (123 ocen placówki na Znanylekarz.pl)

Ocena Tourmedica.pl

"Klinika Stomatologiczna DENmed to placówka, która od wielu lat rozwija swoją ofertę realizując usługi na najwyższym poziomie. Posiada dwa oddziały w Toruniu i w Bydgoszczy oraz dysponuje szerokim wachlarzem usług zarówno w stomatologii zachowawczej, protetyce, jak i ortodoncji. Klinka pracuje zgodnie bieżącymi trendami panującymi w stomatologii, proponując coraz to nowsze rozwiązania. Zajmuje się leczeniem wszystkich pacjentów i dysponuje doświadczeniem pozwalającą na osiągnięcie najlepszych efektów i zdrowych i pięknych uśmiechów u dzieci, młodzieży i dorosłych, dlatego rejestruję tu wielu klientów. Najczęściej spotykam się z bardzo pozytywnymi opiniami zarówno o placówce, jak i o kadrze medycznej. Zgodnie z informacjami uzyskiwanymi od klientów zabiegi przeprowadzane są błyskawicznie, profesjonalnie i bezboleśnie. Szczegółowo tłumaczony jest przebieg zabiegu, na każdym kroku czuje się zainteresowanie pacjentem, jego problemami i chęć niesienia pomocy." - Agnieszka Z. (Doradca Pacjenta w Tourmedica.pl)

Opinie pacjentów

Anna
(Toruń)
26 stycznia 2018
5,0

Świetna placówka

5,0 - Anna
Ładny wystrój, profesjonalne podejście, możliwość rozbicia kosztów na raty
Zabieg:  
Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) (styczeń 2018)
 
Szczegóły
Krzysztof
1 czerwca 2018
5,0

DenMed

5,0 - Krzysztof
Cena 😕
Obsługa i zaangażowanie
Dotyczy:  
Konsultacja implantologiczna (maj 2018)
 
Szczegóły
edi
16 maja 2018
4,0

Po za tym bez uwag

4,0 - edi
lepsze zadbanie o pacjenta po zabiegu zeby nie wychodzil z gabinety dentystycznego z zakrawawionymi wargami
obsluga ,podejscie do pacjenta,wyjasnienie na temat implantu itp
Zabieg:  
Implanty stomatologiczne (maj 2018)
 
Szczegóły

Zespół

Kadrę medyczną Kliniki Stomatologicznej DENmed tworzą lekarze specjaliści z różnych dziedzin stomatologii, dzięki czemu naszym Pacjentom możemy zaoferować kompleksowe leczenie różnych problemów stomatologicznych, od leczenia ubytków i stomatologii zachowawczej, przez ortodoncję aż po skomplikowane zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej i implantologii. Specjalistą implantologii w placówce jest lek. stom. Mariusz Pankowski, który przeprowadza również leczenie protetyczne naszych Pacjentów. Lek. stom. Halina Pankowska specjalizuje się w stomatologii zachowawczej, lek. stom. Sebastian Bugajski przeprowadza zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji mikroskopowej, a lek. stom. Lidia Pluskota przeprowadza leczenie protetyczne i endodontyczne naszych Pacjentów oraz zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej. W skład zespołu wchodzą także lek. stom. Magdalena Ostrowska (zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej i endodoncji), lek. stom. Aleksandra Michalak (ortodoncja, endodoncja i stomatologia zachowawcza), lek. stom. Wojciech Salata (zabiegi endodontyczne pod mikroskopem, stomatologia zachowawcza),m a także lek. stom. Piotr Kopaczewski, który specjalizuje się w zabiegach chirurgii stomatologicznej i w endodoncji mikroskopowej oraz stomatologii zachowawczej. Pracę stomatologów wspierają wykwalifikowane higienistki stomatologiczne: Róża Bida, Monika Napiórska i Natalia Wulczyńska, a także asystentki stomatologiczne Justyna Kołodziejczyk, Kornelia Dulska oraz Ewa Rybińska.

W trosce o jak najlepsze efekty przeprowadzanych zabiegów oraz całkowite bezpieczeństwo Pacjentów nasi lekarze systematycznie poszerzają swoją wiedzę i zdobywają nowe umiejętności w trakcie licznych kursów i szkoleń specjalistycznych, a także sympozjów i konferencji naukowych. W trakcie kursów i szkoleń nasi lekarze zapoznają się z nowoczesnymi rozwiązaniami, które następnie wprowadzamy do naszej oferty, dzięki czemu Pacjentom Kliniki Stomatologicznej DENmed możemy zagwarantować leczenie na najwyższym poziomie, w zgodzie z najnowszymi światowymi osiągnięciami w tej dziedzinie.

Więcej 

Efekty

Prezentujemy zdjęcia przed i po zabiegach wykonanych w Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń.

Certyfikaty

Klinika Stomatologiczna DENmed może poszczycić się licznymi osiągnięciami, wśród których najbardziej istotnym jest stale rosnąca liczba usatysfakcjonowanych Pacjentów, którzy nasze usługi polecają swoim bliskim i znajomym. Szeroki zakres zabiegów z różnych dziedzin stomatologii, nowoczesny sprzęt i przyjazna, serdeczna atmosfera sprawiają, że Pacjenci darzą nas szacunkiem i zaufaniem, które stanowią dla nas najlepszą nagrodę za codzienne starania, by świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Pacjenci cenią również wiedzę i szerokie doświadczenie naszych stomatologów: warto wspomnieć, że właściciel Kliniki, lek. stom. Mariusz Pankowski jest uznanym implantologiem, który na swoim koncie ma już ponad pięć tysięcy wkręconych implantów stomatologicznych.

Rejestracja wizyt

Umawianie wizyt lub pytania
prosimy kierować pod numer telefonu:

56 444pokaż numer
(czynny dzisiaj w godz. 8:00 - 18:00)

Adres placówki

Klinika Stomatologiczna DENmed Toruń
ul. Tadeusza Kościuszki 51B
87-100 Toruń

Godziny otwarcia

 • poniedziałek20:00-8:00
 • wtorek20:00-8:00
 • środa20:00-8:00
 • czwartek20:00-8:00
 • piątek20:00-8:00
 • sobota14:00-9:00
 • niedzielanieczynne

Dojazd

Klinika Stomatologiczna DENmed znajduje się w niewielkiej odległości od centrum Torunia, a dzięki dogodnej lokalizacji bez trudu dostaną się do nas zarówno Pacjenci zmotoryzowani, jak i ci korzystający z transportu miejskiego. Najbliższy przystanek autobusowy (Świętopełka, autobusy linii 01, 04, 26, 34 i 40) mieści się w odległości około 200 m od placówki, 100 m od Kliniki znajduje się również postów taksówek. Od Dworca PKP Toruń Wschodni dzieli nas nieco ponad kilometr, łatwo dotrą do nas również Pacjenci spoza Torunia, preferujący podróże drogą lotniczą: od Portu Lotniczego Bydgoszcz-Szwederowo naszą placówkę dzieli jedynie 50km, a podróż z lotniska zajmuje niecałą godzinę.

Przyjmujemy pacjentów również w drugiej toruńskiej placówce – dysponujemy ośrodkiem mieszczącym się przy ulicy Hallera 102 A.

Pacjenci spoza Torunia wizytę w naszej Klinice mogą połączyć ze zwiedzaniem zabytków i poznawaniem atrakcji turystycznych tego pięknego miasta. Będąc w Toruniu z pewnością warto zobaczyć położony w odległości około 3 km od Kliniki średniowieczny zespół miejski, w 1997 roku wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, monumentalny neogotycki kościół garnizonowy św Katarzyny z 1897 roku (1,8 km od placówki) czy liczne zabytki, położone w obrębie dzielnicy Bydgoskie Przedmieście, warto również odwiedzić najstarszy w Polsce Ogród Zoobotaniczny (3,5 km od placówki), pochodzący z 1797 roku. Wielbiciele zieleni i odpoczynku na świeżym powietrzu z pewnością odwiedzą liczne toruńskie parki i skwery, m.in. zabytkowy Park Miejski na Bydgoskim Przedmieściu (5,2 km od placówki) czy położoną w odległości 5,5 km od Kliniki wyspę wiślaną i rezerwat przyrody Kępa Bazarowa, natomiast miłośnicy zakupów mogą odwiedzić jedno z licznych toruńskich centrów handlowych.