Kliniki i gabinety w Polsce

Filtruj wyniki
Filtruj:
Wczytaj więcej wyników

Kliniki i gabinety w Polsce - informacje

Protetyka jest dziedziną stomatologii, która skupia się na odbudowie ubytków zębowych, przywróceniu wyglądu i prawidłowej funkcji uzębienia z zastosowaniem koron, mostów oraz licówek, jak również protez. Nowoczesne rozwiązania protetyczne umożliwiają odbudowę utraconych zębów bądź ich fragmentów, a także kompletnego łuku zębowego z wykorzystaniem zębów naturalnych lub implantów (implantoprotetyka). Wyspecjalizowany w protetyce stomatolog zwykle współpracuje z technikami i korzysta z rozwiązań oferowanych przez laboratorium.

Protetyk – leczenie stomatologiczne w Polsce

Protetyką zajmuje się dr n. med. Piotr Stendera, który pacjentów przyjmuje w w Warszawie. Jako specjalista stomatologii ogólnej i protetyki stomatologicznej, w 1999 r. obronił pracę doktorską „Uzupełnienia typu overdenture w leczeniu protetycznym”. Jest autorem kilkudziesięciu publikacji i prelegent kongresów krajowych i zagranicznych oraz zebrań PTS, a ponadto członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Europejskiego Towarzystwa Protetycznego oraz posiadaczem umiejętności Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej.

Przyjmująca w Krakowie lek. stom. Agnieszka Wyszyńska Biront, specjalista protetyki stomatologicznej, prywatną praktykę stomatologiczną prowadzi od 2002 r., wcześniej doświadczenie zdobywając m.in. na stanowisku asystenta w Uniwersyteckiej Klinice Stomatologicznej w Krakowie.  Staż specjalizacyjny w dziedzinie protetyki stomatologicznej odbyła na Oddziale Protetyki Stomatologicznej Uniwersyteckiej Kliniki Stomatologicznej. Protetyk posiada m.in. dyplom radiografii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej oraz zastosowania aktywnych wkładó koronowo-korzeniowych, jak również zaświadczenia ukończenia licznych kursów m.in. w zakresie biomechaniki, reakcji tkanek i rodzajów ruchu zębów. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego.

Absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach jest dr n. med. Przemysław Rosak, specjalista protetyki stomatologicznej, który od w 2004 r. prowadzi  pracę naukowo-dydaktyczną jako Asystent w zakresie rehabilitacji protetycznej i implantoprotetycznej pacjentów z wykorzystaniem nowoczesnych technologii diagnostycznych i terapeutycznych tj.T-scan, Bio EMG, łuki twarzowe elektroniczne – System Zebris JMA. W swojej praktyce skupia się na analizie zmian napięcia mięśni układu stomatognatycznego w okresie adaptacji do całkowitych uzupełnień protetycznych. 

Leczenie protetyczne – ceny w Polsce i w Londynie (Wielka Brytania)

Cena konsultacji protetycznej w Londynie może osiągnąć nawet 200 £ (1 120 zł), z włączeniem diagnostyki RTG. Jeśli leczenie obejmie zastosowanie korony, w My-Dental-Clinic jego cena wzrasta do 699 £ (3 914 zł). Dla porównania, w Polsce są to koszty rzędu 1 600 zł z konsultacją.  

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska