2,4 / 5  - 109 opinii
Zabieg, operacja Ado-Med 2 Leczenie, terapia Ado-Med 2 Leczenie, terapia Ado-Med 2 Leczenie, terapia Ado-Med 2 Pacjenci Ado-Med 2 Pacjenci Ado-Med 2 Klinika Ado-Med 2

Informacje ogólne o Ado-Med 2

Centrum Medyczne Ado-Med 2 oferuje pacjentom specjalistyczną kompleksową opiekę medyczną, począwszy od diagnostyki i konsultacji medycznych, przez porady lekarskie i dostosowane do indywidualnych potrzeb pacjenta leczenie, aż zabiegi operacyjne po wykonywane w ramach chirurgii jednego dnia. W placówce funkcjonuje kilkanaście poradni specjalistycznych. Korzystamy z nowoczesnego sprzętu diagnostycznego i zabiegowego, a współpracujący z nami lekarze cechują się szeroką wiedzą i kwalifikacjami. Opieramy się na innowacyjnych, skutecznych metodach leczenia. W trosce o komfort pacjentów stosujemy bezpieczne małoinwazyjne techniki zabiegowe.

W centrum funkcjonuje nowo otwarty, doskonale wyposażony oddział chirurgii jednego dnia. Wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii, chirurgii naczyniowej, ortopedii, urologii i ginekologii. Oferta obejmuje operacyjne leczenie przepuklin brzusznej, pachwinowej, pępkowej i kresy białej. Wykonujemy operacje klasyczne oraz z użyciem siatki. Operujemy hemoroidy, szczeliny odbytu, przetoki odbytu, przeprowadzamy również szereg innych zabiegów proktologicznych. Wycinamy pęcherzyk żółciowy metodą laparoskopową, tarczycę (częściowo i całkowicie), usuwamy paznokcie. Operujemy guzy piersi, jak również usuwamy piersi u kobiet z nowotworem. Zajmujemy się chirurgicznym leczeniem ginekomastii tłuszczowej i gruczołowej.

Leczymy chorych z żylakami kończyn dolnych. Proponujemy Państwu klasyczne operacje oraz zabiegi wykonywane metodą pary wodnej SVS z użyciem aparatu VBOX. Stosujemy również technikę skleroterapii.

Zajmujemy się operacyjnym leczeniem chorób i urazów aparatu ruchu. Przeprowadzamy operacje zespołu cieśni kanału nadgarstka, chirurgiczne leczenie choroby Dupuytrena i choroby Guyona, a także operacje palca strzelającego. Wykonujemy artroskopię leczniczą stawów barkowego, kolanowego i skokowego. Przeprowadzamy operacje rekonstrukcyjne ścięgna zginacza lub prostownika palców ręki, operacje zerwanego ścięgna Achillesa, operacje palucha koślawego, ostrogi piętowej i inne zabiegi ortopedyczne.

W ramach urologii wykonujemy zabiegi chirurgicznego leczenia stulejki, operacje wodniaka jądra oraz plastykę wędzidełka. Przeprowadzamy operacje usunięcia jądra z powodu nienowotworowego. Usuwamy wodniaki powrózka nasiennego, jak również leczymy zabiegowo żylaki powrózka nasiennego.

Zajmujemy się ginekologią operacyjną. Przeprowadzamy elektrokonizację szyjki macicy oraz wyłyżeczkowanie jamy macicy. Wykonujemy histeroskopię diagnostyczną i zabiegową. Operujemy laparoskopowo m.in. mięśniaki, wycinamy przydatki oraz usuwamy macicę.

Zapraszamy do naszych poradni specjalistycznych. Konsultujemy pacjentów w zakresie proktologii, onkologii, laryngologii czy neurologii. W naszym centrum funkcjonują poradnia endokrynologiczna i poradnia profilaktyki schorzeń piersi. Świadczymy usługi w dziedzinie dermatologii i kardiologii, zajmujemy się także położnictwem i ginekologią. W placówce wykonywana jest diagnostyka prenatalna, w tym badania płodu 4D.

Oferta centrum obejmuje usługi z zakresu stomatologii. W naszym gabinecie stomatologicznym przeprowadzane są zabiegi z dziedziny stomatologii zachowawczej, chirurgii stomatologicznej i protetyki.

Posiadamy własne zaplecze diagnostyczne – doskonale wyposażone pracownie USG, RTG, oraz mammograficzną.

Sukcesywnie poszerzamy naszą ofertę o kolejne nowości. Zapraszamy Państwa na bardzo szczegółową, rzetelną diagnostykę tarczycy – badanie USG ultranowoczesnym aparatem z innowacyjnym oprogramowaniem S-Detect for Thyroid i E-Thyroid. To jeden z pierwszych tego typu urządzeń w Polsce. Jest bardzo przydatny w ocenie złośliwości guza tarczycy przed zakwalifikowaniem pacjenta do biopsji (BAC) wykrytych zmian. Dzięki oprogramowaniu S-Detect specjalista jest w stanie precyzyjnie określić grupę pacjentów wymagających diagnostyki BAC celem wykrycia złośliwych zmian, jak również ustalić grupę chorych, u których wykonanie biopsji tarczycy nie jest konieczne.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego centrum medycznego.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

  • Aparaty USG – wysokiej klasy aparaty do badań ultrasonograficznych, posiadające funkcje Doppler oraz Power Doppler, jak również tryb 3D/4D.

  • Aparat USG z innowacyjnym oprogramowaniem S-Detect for Thyroid i E-Thyroid. 

  • Aparat RTG – nasza pracownia rentgenowska jest wyposażona w nowoczesny aparat umożliwiający redukcję dawki promieniowania przyjmowanego przez pacjenta.

  • Aparat do mammografii – aparat najnowszej generacji, pozwalający na wykrycie zmian we wczesnym stadium.

Udogodnienia dla pacjentów

  • Zmodernizowany, doskonale wyposażony budynek szpitalny – do dyspozycji pacjentów oddaliśmy zmodernizowany budynek szpitalny, znajdujący się w największym w okolicy zespole szpitalnym.

  • Profesjonalne poradnie specjalistyczne – w naszym drugim budynku znajdują się poradnie specjalistyczne, oferujące wysoką jakość usług.

  • Nowocześnie wyposażone gabinety lekarskie – gabinety lekarskie zostały wyposażone w wysokiej klasy aparaturę diagnostyczną.

  • Komfortowe wnętrza – dbamy nie tylko o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów, lecz również o ich poczucie komfortu. Wnętrza w obydwóch budynkach zostały urządzone w nowoczesny sposób, z uwzględnieniem potrzeb pacjentów.

  • Oferta dla firm – przygotowaliśmy specjalną ofertę w postaci programu opieki medycznej dla firm.

Osiągnięcia i certyfikaty Ado-Med 2

Nasza placówka została trzykrotnie wyróżniona Medalem Europejskim, nagrodą przyznawaną przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej i Business Centre Club. Kolejno w latach 2005 i 2006 centrum zostało wyróżnione przez gazetę „Rzeczpospolita” jako jedna z dwóch niepublicznych placówek w województwie śląskim.

Wysoką jakość sług gwarantuje pacjentom System Zarządzania Jakością ISO 9001:2000.