4,2 / 5  - 13 oceny »
Recepcja, poczekalnia Alfa Centrum Ortopedii i Traumatologii Wygląd zewnętrzny Alfa Centrum Ortopedii i Traumatologii Sala operacyjna Alfa Centrum Ortopedii i Traumatologii Gabinet zabiegowy Alfa Centrum Ortopedii i Traumatologii Sala operacyjna Alfa Centrum Ortopedii i Traumatologii Zabieg, operacja Alfa Centrum Ortopedii i Traumatologii Zabieg, operacja Alfa Centrum Ortopedii i Traumatologii Pokój, sala dla pacjentów Alfa Centrum Ortopedii i Traumatologii Pokój, sala dla pacjentów Alfa Centrum Ortopedii i Traumatologii Recepcja, poczekalnia Alfa Centrum Ortopedii i Traumatologii NZOZ Alfa Centrum Ortopedii i Traumatologii - logo

Informacje ogólne o NZOZ Alfa Centrum Ortopedii i Traumatologii

NZOZ Alfa Centrum to nowoczesny ośrodek specjalizujący się w diagnostyce i leczeniu chorób oraz urazów narządu ruchu. Został stworzony, aby pomóc osobom niepełnosprawnym oraz tym, którzy cierpią z powodu uszkodzeń układu nerwowego. Działania zespołu specjalistów centrum mają na celu wysokiej klasy leczenie oraz poprawę jakości życia osób chorych. Placówka funkcjonuje według standardów wyznaczonych przez Ministerstwo Zdrowia. Sukcesywnie podwyższa jakość świadczonych usług, tworząc dzięki temu warunki sprzyjające leczeniu i szybkiemu powrotowi do zdrowia.

Centrum specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym zmian chorobowych układu kostno-stawowego, powstałych na skutek przewlekłych schorzeń zapalnych, wad wrodzonych lub urazów. W ofercie Alfa Centrum znajduje się szeroka gama usług z zakresu medycyny regeneracyjnej, w tym przeszczep komórek macierzystych szpiku pod membranę kolagenową oraz przeszczepy chrzęstno-kostne. Specjaliści ośrodka zajmują się leczeniem stawów i kręgosłupa, przeprowadzają również leczenie operacyjne dyskopatii oraz urazów kręgosłupa.

Do dyspozycji pacjentów jest poradnia, składająca się z gabinetów lekarskich, sali zabiegowej i gipsowni, gabinetów USG oraz radiologii cyfrowej, a także poczekalni z licznymi miejscami siedzącymi. W poradni są przeprowadzane konsultacje oraz badania diagnostyczne i laboratoryjne. Centrum posiada również blok operacyjny, składający się z dwóch kompleksowo wyposażonych sal. W każdej z nich znajduje się laminarny nawiew powietrza, klimatyzacja oraz nowoczesny system komputerowy. Z blokiem operacyjnym połączona jest sala do sterylizacji narzędzi i uzdatniania wody.

Z myślą o pacjentach przygotowano oddział łóżkowy, który składa się z dwóch 1-osobowych oraz pięciu 2-osobowych pokoi, wyposażonych w węzeł sanitarny. Przygotowano także specjalny dwułóżkowy oddział intensywnej terapii, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W NZOZ Alfa Centrum pracuje doświadczony i wykwalifikowany personel. W trosce o jakość usług jego członkowie stale dokształcają się poprzez udział w specjalistycznych kursach oraz szkoleniach. Do dyspozycji pacjentów jest także personel pomocniczy, gwarantujący profesjonalną, życzliwą i fachową pomoc.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą centrum.

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

Zarówno nasze gabinety diagnostyczno-zabiegowe, jak i blok operacyjny są wyposażone w najwyższej klasy sprzęt gwarantujący bezpieczeństwo i skuteczność leczenia. Obecnie dysponujemy takimi urządzeniami jak m.in.:

 • Radiologia cyfrowa – urządzenie, dzięki któremu można wykonać zdjęcie RTG w cyfrowej jakości. Umożliwia dostosowanie dawki promieniowania do potrzeb procedury, a także pozwala na archiwizację danych.
 • Ultrasonografy – dzięki nim lekarz może wykonać badanie USG tkanek. Ultrasonograf umożliwia dokładne wykonanie badania, zwiększając wykrywalność wszelkich zmian – również nowotworowych.
 • Komputerowy system transmisji operacji – system umożliwiający transmisje operacji oraz zdjęć śródoperacyjnych (m.in. dzięki wbudowanej kamerze i lampie). Pozwala zespołowi operującemu na konsultacje z lekarzami z innych placówek na bieżąco, w trakcie zabiegu.
 • Autoklawy – wysokiej jakości autoklawy z komputerowym wydrukiem kontroli standardów sterylności, służące do dezynfekcji narzędzi zabiegowych.

Udogodnienia dla pacjentów

Z myślą o naszych pacjentach przygotowaliśmy udogodnienia, dzięki którym poczują się u nas bezpiecznie i komfortowo:

 • Wielojęzyczny personel specjaliści naszego ośrodka posługują się językami obcymi, dzięki czemu pacjenci z zagranicy mogą czuć się u nas swobodnie.
 • Klinika przyjazna osobom niepełnosprawnymnasze centrum jest w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
 • Brak kolejek – zapewniamy krótkie terminy oczekiwań na wizytę u specjalisty, a drobne zabiegi chirurgiczne wykonujemy ambulatoryjnie.
 • Szybka i sprawna obsługa – posiadamy zintegrowany system obsługi pacjenta, dzięki czemu formalności zredukowane są do minimum.
 • Przyjemna atmosfera – nasz personel stara się zapewnić Państwu miłą i rodzinną atmosferę.
 • Wygodna poczekalnia – czas oczekiwania na konsultację bądź zabieg pacjenci spędzają w przestronnej poczekalni z  dużą ilością miejsc siedzących.
 • Klimatyzacja – zarówno blok operacyjny, jak i oddział intensywnej terapii są wyposażone w system klimatyzacji.
 • Pokoje z WC i łazienką – pokoje dla pacjentów posiadają węzły sanitarne.

Osiągnięcia i certyfikaty NZOZ Alfa Centrum Ortopedii i Traumatologii

W naszej placówce świadczymy wysokiej jakości usługi z zakresu ortopedii oraz traumatologii ruchu. Kwalifikacje zespołu medycznego NZOZ Alfa Centrum potwierdzają liczne dyplomy i certyfikaty. Należący do niego lekarze pracują na innowacyjnym, atestowanym sprzęcie, z powodzeniem używanym w placówkach medycznych na całym świecie. Ośrodek, jako jeden z nielicznych w kraju, posiada komputerowy system transmisji operacji, który umożliwia naszym lekarzom kontaktowanie się w trakcie  zabiegu ze specjalistami z innych klinik.

Zespół lekarzy prowadzi autorytet medyczny, prof. dr hab. Jan Skowroński, światowej klasy specjalista z dziedziny ortopedii, ze szczególnym uwzględnieniem mikrochirurgii. Jest autorem ponad 100 publikacji medycznych oraz twórcą opatentowanego implantu do kręgosłupa, z powodzeniem stosowanego za granicą.