r
Recepcja, poczekalnia Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Przychodnia Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Recepcja, poczekalnia Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Przychodnia Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie i Stomatologiczne - logo

Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie – informacje ogólne

Alfa Medica to nowoczesna krakowska klinika, w której świadczymy szeroki zakres usług diagnostycznych i leczniczych zarówno dla osób prywatnych, firm, jak i zakładów pracy. Staramy się dbać o naszych pacjentów kompleksowo, dlatego poza usługami z dziedziny medycyny ogólnej proponujemy im zabiegi w obrębie medycyny estetycznej. Wykonają Państwo u nas również niezbędne badania, przydatne w prawidłowej diagnostyce oraz późniejszym leczeniu.

W naszej przychodni dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem, a zabiegi przeprowadza wykwalifikowana kadra. W trosce o jak najlepszą opiekę i komfort leczenia zadbaliśmy, by wśród nas znaleźli się interniści, chirurdzy oraz inni specjaliści, których oprócz doskonałego wykształcenia i doświadczenia cechuje także empatyczne podejście do pacjenta. Nasi lekarze zajmują się profesjonalnym poradnictwem, diagnostyką i planowaniem leczenia z indywidualnym doborem najlepszej dla pacjenta metody terapii. Są to wysokiej klasy eksperci, którzy nieustannie poszerzają swoją wiedzę oraz czynnie zajmują się pracą naukową. To autorzy i współautorzy licznych publikacji naukowych, posiadający prócz tego wiele dyplomów i certyfikatów.

Do Państwa dyspozycji oddajemy specjalistyczne poradnie oraz doskonale wyposażone laboratoria, w których wykonujemy m.in. badania USG za pomocą aparatu SonoScape S8 Exp 3D/4D. Przeprowadzamy badania naczyniowe tętnic szyjnych, nerkowych oraz tętnicy krezkowej górnej, jak również badania pnia trzewnego, naczyń biodrowych oraz tętnic kończyn dolnych i górnych. Wykonujemy także badania naczyniowe żył kończyn dolnych (zespół pozakrzepowy) i górnych. W zakres świadczonych usług wchodzi ocena przepływów nerkowych, przeprowadzana w ramach diagnostyki nadciśnienia systemowego i wrotnego.

Oferujemy pacjentom badania USG narządu ruchu stawów, ścięgien oraz mięśni. Przeprowadzamy badania USG ślinianek, brzucha, tarczycy i węzłów chłonnych, jak również piersi, jąder oraz moszny. W ramach diagnostyki oferujemy także biopsje (wykonuje je nasz doświadczony chirurg, dr n. med. Marcin Graca).

W bogatej ofercie Alfa Medica znajdą Państwo szeroki wachlarz usług, których celem jest niwelowanie oznak starzenia. W ramach medycyny estetycznej przeprowadzamy zabiegi odmładzające oraz niwelujące niedoskonałości wyglądu. Wykorzystujemy preparaty na bazie kwasu hialuronowego, wygładzając przy ich pomocy zmarszczki oraz przywracając skórze utraconą jędrność i elastyczność. Proponujemy Państwu zabiegi z użyciem unikalnych wypełniaczy skórnych Ellansé (implantów), umożliwiających wybór czasu, w jakim pacjent może cieszyć się efektem zabiegowym.

Stosujemy także preparaty z toksyną botulinową (botoks), skuteczne nie tylko w redukcji zmarszczek mimicznych, lecz również w terapii migren oraz nadmiernej potliwości dłoni, pach oraz stóp. Ponadto pomagamy osobom borykającym się z problemem bruksizmu (nadmiernego zgrzytania zębami).

Ważne miejsce w naszej ofercie zajmują zabiegi z użyciem nici. Dysponujemy kilkoma rodzajami nici, w tym nićmi hialuronowymi oraz nićmi liftingującymi: PDO i Aptos. Zabieg First Lift, wykorzystujący nici PDO, może być stosowany zarówno na twarzy (m.in. lifting czoła, opadające policzki, korekcja owalu twarzy), jak i na ciele (m.in. zmarszczki na szyi i dekolcie, rozstępy na brzuchu i ramionach, poprawa elastyczności skóry). Zabieg nićmi Aptos to łagodny lifting z użyciem bioabsorbowalnych nici caprolac, który – poza efektem wizualnym – stymuluje naturalne procesy rewitalizacji skóry. Nici hialuronowe sprawdzają się w zabiegach modelowania twarzy. Przy ich pomocy tworzy się rodzaj „rusztowania” dla skóry, a minimalna inwazyjność procedury pozwala przeprowadzać ją bez znieczulenia, a rezultat jest widoczny natychmiast. Zabieg odmładza, a także liftinguje obszar, w który wszczepiono nici, nawilżając go i ujędrniając.

Zapraszamy do kliniki osoby pragnące przywrócić blask skórze. Proponujemy Państwu zabiegi mezoterapii, poprzedzone indywidualnym doborem dla każdego rodzaju skóry najlepszej mieszanki preparatów (koktajlu odżywczego).

W zakres świadczonych u nas usług wchodzi lipoliza iniekcyjna, dedykowana osobom borykającym się z lokalnymi depozytami tkanki tłuszczowej, opornej na dietę i ćwiczenia.

Nasza klinika jest w pełni dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych (także poruszających się na wózku inwalidzkim).

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W naszej krakowskiej klinice dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który gwarantuje komfort i bezpieczeństwo podczas zabiegów i badań. Wykorzystywane przez nas urządzenia spełniają wszelkie wymogi i posiadają certyfikaty medyczne. Do wyposażenia Alfa Medica należy m.in.:

  • SonoScape S8 Exp 3D/4D – kompaktowy ultrasonograf klasy premium, sprawdzający się zarówno w podstawowej diagnostyce USG w trybie 2D, w badaniach USG Color/Power Doppler czy Doppler spektralny, jak i w ultrasonografii położniczej (3D/4D) oraz kardiologicznej (TDI, CW). Wśród licznych opcji, w jakie jest wyposażony, znajduje się program badań elastograficznych. Monitor urządzenia zapewnia komfortowe warunki oglądania uzyskanego obrazu bez względu na lokalizację (możliwość odchylenia w górę do 50 stopni).

Udogodnienia dla pacjentów

W Alfa Medica dbamy nie tylko o Państwa zdrowie, lecz również o komfort fizyczny i psychiczny. W naszej placówce na pacjentów czeka szereg udogodnień, wśród których można wymienić m.in.:

  • Przystosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych – nasza klinika posiada udogodnienia przygotowane dla osób niepełnosprawnych oraz poruszających się na wózku inwalidzkim. Dodatkowym atutem jest jej położenie (parter).

  • Klimatyzacja – pomieszczenia kliniki Alfa Medica są klimatyzowane, dzięki czemu pacjenci mogą czuć się u nas komfortowo.

  • Internet WiFi – w budynku można skorzystać z bezpłatnego bezprzewodowego internetu WiFi.

  • Kawa/herbata – pacjentów oczekujących na konsultację bądź zabieg częstujemy pyszną kawą lub herbatą.

  • Bliskość przystanku komunikacji miejskiej – kilkadziesiąt metrów od kliniki znajduje się przystanek tramwajowy oraz autobusowy, z których można dojechać do centrum miasta.

Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie – osiągnięcia i certyfikaty

Pracujący u nas lekarze to doskonali specjaliści, którzy mają na swoim koncie wiele osiągnięć zawodowych. Dr n. med. Marcin Graca jest posiadaczem certyfikatu Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, uprawniającego specjalistę do samodzielnego wykonywania badań USG. Ponadto to autor i współautor artykułów opublikowanych w krajowych i zagranicznych czasopismach specjalistycznych. Jest także wieloletnim pracownikiem dydaktycznym, adiunktem III Katedry i Kliniki Chirurgii Ogólnej CM UJ. Nieustannie poszerza swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w sympozjach i konferencjach naukowych, czego potwierdzeniem są liczne posiadane przez niego dyplomy i certyfikaty.

Przychodnia Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Przychodnia Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Przychodnia Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Przychodnia Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Przychodnia Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Przychodnia Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Przychodnia Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Przychodnia Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Przychodnia Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Przychodnia Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie Przychodnia Alfa Medica Specjalistyczne Gabinety Lekarskie