Angiografia MR naczyń głowy Warszawa

Synonimy: rezonans magnetyczny głowy z angiografią, angio MR naczyń głowy, angiografia MR naczyń mózgowych więcej »

Filtruj wyniki

Angiografia MR naczyń głowy Warszawa - informacje

Sprzęt medyczny w Radiologica Wilanów Sprzęt medyczny w Radiologica Wilanów

Angiografia metodą rezonansu magnetycznego (angio-MR) jest nieinwazyjnym badaniem diagnostycznym, które umożliwia zobrazowanie układu naczyniowego oraz ocenę żył i tętnic organizmu. Badanie angio-MR głowy wykonuje się m.in. w celu diagnostyki udaru, tętniaków wewnątrzczaszkowych, malformacji naczyniowych czy niewydolności kręgowo-podstawnej. Angiografię MR przeprowadza specjalista diagnostyki obrazowej w pracowni radiologicznej. Podczas badania pacjent ułożony jest w pozycji leżącej na specjalnym stole, który przesuwa się wzdłuż tuby rezonansu magnetycznego. Wśród podstawowych technik badania wyróżnia się m.in. angiografię czasu przepływu (TOF) oraz angiografię kontrastu fazy (PC).

 Angiografia metodą rezonansu magnetycznego w Warszawie

Badanie naczyniowe głowy metodą rezonansu magnetycznego znajduje się w ofercie Medycznych Centrów Diagnostycznych Voxel, które mają oddziały m.in. w Warszawie, Krakowie czy Zabrzu. Warszawska pracownia rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej wyposażona jest w nowoczesne urządzenie firmy General Electric Healtcare, które umożliwia wykonanie badania na najwyższym poziomie. W placówce wykonywane są badania takie jak angiografia MR głowy, MR głowy, TK głowy i TK przysadki mózgowej.

Angiografia MR naczyń głowy w Warszawie znajduje się także w ofercie dr n. med. Michała Zawadzkiego, specjalisty radiologii i diagnostyki obrazowej. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, a doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując m.in. w Zakładzie Diagnostyki Radiologicznej przy Centralnym Szpitalu Klinicznym MSW w Warszawie oraz na Oddziale Diagnostycznym Centrum Medycznego ENEL-MED. Należy do Polskiego Towarzystwa Radiologicznego, European Society of Neuroradiology,a także Radiological Society of North America. Jest autorem i współautorem artykułów oraz książek, dotyczących badań angiograficznych. Posiada doświadczenie w diagnostyce obrazowej naczyń (NP. angio-MR, angio-TK, USG doppler, czy wenografia-TK).

Również Akademickie Centrum Medyczne (ACM) posiada Pracownię Diagnostyki Obrazowej, w której wykonywane są badania diagnostyczne takie jak rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa, USG i RTG. Centrum specjalizuje się w diagnostyce chorób neurologicznych, neurodegeneracyjnych,  schorzeń kręgosłupa i układu ruchu. ACM wyposażone jest w aparat Magnetom Spectra o intensywności pola 3T, który umożliwia dokładne zobrazowanie szczegółów anatomicznych całego ciała. Przy jego użyciu przeprowadzana jest angiografia MR głowy, badania czynnościowe mózgu, czy badania naczyniowe tętnic i żył mózgu.

Badanie naczyniowe głowy metodą rezonansu magnetycznego  - ceny w Warszawie i za granicą

Sprzęt medyczny w Radiologica Wola Sprzęt medyczny w Radiologica Wola

W University of Michigan Health System w Stanach Zjednoczonych angiografia MR głowy kosztuje 2 477 $ (ponad 9 500 zł), podczas gdy w Warszawie cena badania wynosi już 495 zł. 

Angiografia MR naczyń głowy - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 350 zł do 650 zł
 • Poznań od 640 zł do 660 zł
 • Wrocław od 600 zł
 • Lublin od 440 zł
 • Szczecin od 349 zł do 399 zł
 • Gdynia od 600 zł do 800 zł
 • Augustów od 750 zł
 • Jelenia Góra od 600 zł
 • Szczecinek od 550 zł
 • Choroszcz od 500 zł do 650 zł
 • Głogów Małopolski od 500 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu angiografia mr naczyń głowy także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.