Angiografia MR tętnic szyjnych

Synonimy: angiografia tętnic szyjnych, angiografia rezonansu magnetycznego tętnic szyjnych badanie angio RM tętnic szyjnych, angio RM tętnic szyjnych z kontrastem więcej »

Filtruj wyniki

DLA KLINIK: Oferujesz angiografia mr tętnic szyjnych? Dołącz do nas! »

Angiografia MR tętnic szyjnych - informacje

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny  Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

Angiografia rezonansu magnetycznego służy do nieinwazyjnego obrazowania naczyń układu tętniczego i żylnego. Pozwala ona na zróżnicowanie zmian w obrębie naczyń. Wśród wskazań do wykonania badania angiografii MR tętnic szyjnych wymienia się m.in. udary niedokrwienne, miażdżycę oraz zawroty głowy.

Angiografia MR tętnic szyjnych w Polsce – gdzie można udać się na badanie

Na angiografię rezonansem magnetycznym tętnic szyjnych w Elblągu udać się można do placówki MR Diagnostic, w której świadczone są usługi z zakresu diagnostyki obrazowej rezonansu magnetycznego. Pracownia wyposażona jest w nowoczesny aparat Signa XDxt 1,5 T firmy General Electric. Urządzenie charakteryzuje się szybki czasem skanowania oraz uzyskiwaniem obrazu w wysokiej rozdzielczości. Oprócz angiografii MR tętnic szyjnych (zarówno z kontrastem, jak i bez), w placówce przeprowadzić można także angiografię MR tętnic nerkowych oraz tętnic obwodowych. Jej oferta obejmuje również angiografię rezonansem magnetycznym głowy (z kontrastem lub bez), aorty (z kontrastem lub bez) oraz angiografię RM aorty brzusznej.

W Lublinie angiografia MR tętnic szyjnych jest możliwa do przeprowadzenia w placówce Top Medical. W pracowni rezonansu magnetycznego wykorzystywany jest aparat Optima MR 450w z opcją Gem firmy General Electric. Jest to jedno z najnowocześniejszych urządzeń tego typu w Polsce. Aparat wyposażony jest w nowatorskie oprogramowanie do bezkontrastowej angiografii 3D (INHANCE) o wysokiej rozdzielczości przestrzennej do obrazowania tętnic. Urządzenie umożliwia również wykonanie angiografii substrakcyjnej z podaniem paramagnetyku w opcji dynamicznej 3D oraz opcji 4D (pozwala na wizualizację dynamiki napływu i odpływu krwi z badanego obszaru w krótkim czasie). Oprócz angiografii RM tętnic szyjnych w placówce wykonać można również angiografię MR tętnic klatki piersiowej, tętnic kończyn dolnych, oraz tętnic i żył biodrowych, a także badanie tętnic i żył udowych oraz angiografię MR tętnic biodrowych. Jej oferta obejmuje także angiografię MR naczyń szyjnych, angiografię MR naczyń mózgowych oraz angiografię RM aorty.

W swojej ofercie angiografię rezonansem magnetycznym tętnic szyjnych ma Pracownia Rezonansu Magnetycznego Szpitala Powiatowego w Zambrowie. Pracowania wyposażona jest w nowej generacji rezonans magnetyczny marki Siemens Magnetom Spectra 3T. Urządzenie dzięki generowaniu pola o indukcyjności 3T zapewnia większą dokładność obrazowania (w przeciwieństwie do innych aparatów o mniejszej sile pola magnetycznego). Do placówki udać się można również na angiografię MR tętnic mózgowych oraz tętnic nerkowych, jej oferta obejmuje także angiografię MR miednicowo-kończynową.

Cena angiografii rezonansu magnetycznego tętnic szyjnych w Polsce i za granicą

Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny  Im. Świętej Rodziny Sala operacyjna w Szpital Specjalistyczny Im. Świętej Rodziny

W Polsce za angiografię MR tętnic szyjnych zapłacić trzeba około 550 złotych. Za granicą cena takiego badania jest znacznie wyższa. W Diagnóstico Arvi - Hospital Delfos Barcelona w Barcelonie wynosi ona 350 euro, czyli około 1 500 złotych.

Angiografia MR tętnic szyjnych - ceny w różnych miastach

  • Warszawa od 480 zł
  • Szczecin od 349 zł do 399 zł
  • Gdynia od 800 zł
  • Poznań od 750 zł
  • Legnica od 369 zł
  • Szczecinek od 800 zł
  • Głogów Małopolski od 500 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2017 Tourmedica.pl Sp. z o.o.