Aparat ortodontyczny stały kryształowy (2 łuki) Kraków

Synonimy: aparat ortodontyczny estetyczny, aparat ortodontyczny szafirowy

Filtruj wyniki

Aparat ortodontyczny stały kryształowy (2 łuki) Kraków - informacje

Gabinet zabiegowy w AlbusDent Gabinet zabiegowy w AlbusDent

Leczenie wady zgryzu wiąże się z dobraniem odpowiedniego aparatu zębowego. Osobom, którym zależy na dobrym efekcie estetycznym, stomatolog może zaproponować stały aparat ortodontyczny, wyposażony w kryształowe zamki. Są one wykonane z monokrystalicznego szafiru, a ich transparentność powoduje, że wyglądają bardzo naturalnie na zębach. Zastosowanie zamków tego typu poprawia też komfort pacjenta oraz zmniejsza tarcie podczas leczenia. Zakładanie jednego łuku kryształowego aparatu ortodontycznego trwa nie więcej niż godzinę. Na wizyty kontrolne lekarz zwykle umawia się co 1-2 miesiące – wtedy też może wymienić zużyte części aparatu na nowe. 

Leczenie ortodontyczne kryształowym aparatem stałym w Krakowie

Osoby z wadami zgryzu mogą się zgłosić do gabinetu lek. dent. Agaty Janisz, która posiada specjalizację z zakresu stomatologii, choć jej główną pasją jest ortodoncja. Przynależy do International Associaton for Orthodontics, a także  do Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. W 2010 roku wzięła udział w praktycznym kursie doginania łuków stałych aparatów ortodontycznych oraz ukończyła kursy ortodontyczne I-ego i II-ego stopnia. Do leczenia wad zgryzu wykorzystuje aparaty samoligaturujące TenBrook T1, a także aparaty stałe, wyposażone w kryształowe zamki Radiance.

Aparat ortodontyczny stały kryształowy ma w swojej ofercie Klinika Stomatologiczna Gamadent. Specjaliści z tej placówki leczą zarówno pacjentów dorosłych, jak i dzieci. Proponują nie tylko aparaty stałe z kryształowymi zamkami, ale i klasyczne, stalowe oraz porcelanowe. Ponadto, oferują też modele samoligaturujące, wyposażone w zamki metalowe bądź porcelanowe. Po noszeniu aparatu ortodontycznego mogą natomiast zaproponować stały bądź ruchomy aparat retencyjny.

Leczenie wad zgryzu z wykorzystaniem stałego aparatu zębowego z kryształowymi zamkami może poprowadzić ortodonta, dr n. med. Ewa Bieniek, która należy do Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. W 2011 roku uczestniczyła w kursie prof. Ravindra Nanda „Ortodontyczne strategie na podstawie estetyki i biomechaniki” oraz w kursie, dotyczącym trudnych przypadków ortodontycznych. Wzięła też udział w kursie ortodontycznym, zatytułowanym „Nowe horyzonty w ortodoncji i ortopedii zębowo-twarzowej”. W swoim gabinecie dysponuje aparatami samoligaturującymi i modelami z zamkami szafirowymi, może także zaproponować pacjentom estetyczny aparat lingwalny.

Ceny kryształowych aparatów stałych (2 łuki) w Polsce i w Serbii

Gabinet zabiegowy w AlbusDent Gabinet zabiegowy w AlbusDent
W Dental Clinic Cvejanovic w Belgradzie za dwa łuki aparatu stałego z kryształowymi zamkami należy zapłacić co najmniej 1 400 € (prawie 6 000 zł). W Krakowie ceny za ten sam rodzaj aparatu zaczynają się już od 4 500 zł.

Aparat ortodontyczny stały kryształowy (2 łuki) - ceny w Krakowie na tle innych miast

  • Kraków od 7 200 zł
  • Warszawa od 4 000 zł do 6 000 zł
  • Wrocław od 5 000 zł do 5 600 zł
  • Gdańsk od 5 500 zł do 6 000 zł
  • Rzeszów od 6 000 zł
  • Łódź od 5 000 zł
  • Poznań od 6 000 zł
  • Białystok od 5 000 zł
  • Radom od 5 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu aparat ortodontyczny stały kryształowy (2 łuki) w pobliżu Krakowa, w miejscowościach: Wieliczka.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska