Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki)

aparat ortodontyczny metalowy, aparat metalowy na zęby - 2 łuki

Wczytaj więcej wyników

Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) - informacje

Kadra w Klinika Stomatologiczna DENmed Bydgoszcz Kadra w Klinika Stomatologiczna DENmed Bydgoszcz

Leczenie ortodontyczne służy nie tylko poprawie wyglądu uzębienia, ale również dobremu samopoczuciu pacjentów. Rozróżnia się aparaty ortodontyczne stałe oraz ruchome, czyli zdejmowane (leczenie ortodontyczne aparatami stałymi zalecane jej w przypadku poważnych wad zgryzu). Aparaty stałe metalowe wykonane są z bardzo wysokiej jakości materiałów i są całkowicie bezpieczne. Cieszą się one największą popularnością w leczeniu ortodontycznym. W czasie leczenia ortodontycznego należy szczególnie dbać o higienę jamy ustnej (w przeciwnym razie może dojść do komplikacji). Efekty noszenia aparatu ortodontycznego stałego metalowego są widoczne już w pierwszych 3 miesiącach.

Leczenie ortodontyczne za pomocą aparatu stałego metalowego w Polsce

We Wrocławiu leczenie ortodontyczne za pomocą aparatu ortodontycznego stałego metalowego prowadzi dr n. med. Marlena Kosior-Piwowar, specjalistka ortodonta. Specjalizację z ortodoncji uzyskała w Katedrze i Zakładzie Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji we Wrocławiu. Posiada certyfikat ukończenia kursu teoretycznego, dotyczącego efektów leczenia aparatami ortodontycznymi. Swoim pacjentom oferuje zarówno aparaty stałe metalowe klasyczne, jak i aparaty stałe metalowe w systemie niskiego tarcia. Stosuje również aparaty stałe estetyczne (klasyczne i w systemie niskiego tarcia), aparaty lingwalne, aparaty stałe kryształowe oraz aparaty szeregujące (typu Aligner, Clerar Aligner, 3D). Udać się do niej można także na założenie aparatu ruchomego.

W Warszawie aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) w leczeniu wad zgryzu założyć można w Gabinecie Fabdent. Oprócz aparatów stałych metalowych w placówce stosowane są także aparaty stałe porcelanowe, kryształowe oraz aparaty stałe lingwalne. Do Gabinetu udać się można także na założenie aparatu ortodontycznego z systemem Damona (w przeciwieństwie do standardowych aparatów, działają delikatniej i wymagają znacznie mniejszego zakresu regulacji). Oferta placówki obejmuje także leczenie niewidocznym aparatem nakładkowym Clear Aligner oraz leczenie aparatami ruchomymi.

Na założenie aparatu ortodontycznego stałego metalowego w Kartuzach udać się można do Centrum Stomatologii i Ortodoncji Doktora Wrony. W placówce świadczone są usługi z zakresu m.in. ortodoncji i stomatologii estetycznej protetyki oraz endodoncji. Stosowane są w niej aparaty ortodontyczne stałe metalowe bezligaturowe, jak i ligaturowe. Oferta Centrum obejmuje również aparaty stałe estetyczne (ceramiczne i szafirowe) oraz aparaty ruchome.

Cena leczenia ortodontycznego aparatem stałym metalowym w Polsce i za granicą

Gabinet zabiegowy w Damadent Gabinet zabiegowy w Damadent

W Polsce za założenie 2 łuków aparatu ortodontycznego stałego metalowego zapłacić trzeba około 3 000 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa: przykładowo, w Clínica Dental Ferrus & Bratos w Madrycie wynosi ona 3 190 euro, czyli około 14 000 złotych.


Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 2 800 zł do 3 600 zł
 • Kraków od 3 400 zł do 3 600 zł
 • Wrocław od 3 000 zł do 3 600 zł
 • Łódź od 2 600 zł do 3 600 zł
 • Gdańsk od 3 400 zł do 5 600 zł
 • Poznań od 3 600 zł
 • Katowice od 3 800 zł do 5 000 zł
 • Bydgoszcz od 3 400 zł do 4 000 zł
 • Olsztyn od 3 000 zł do 3 600 zł
 • Gliwice od 3 600 zł
 • Lublin od 3 200 zł
 • Rzeszów od 3 600 zł
Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) cena »

Usługa aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) jest najczęściej wykonywana przez ortodontę.

Autor: