Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki)

Synonimy: aparat ortodontyczny metalowy, aparat metalowy na zęby - 2 łuki

Filtruj wyniki
Łódźul. Szparagowa 10

Neo Dentica Klinika Stomatologiczna Marta i Mariusz Kochanowscy

ocena 5.0 / 5 (2 opinie) - zobacz opinie »zobacz »
"Fachowe podejście do pacjenta. Kompletna odpowiedz na każde zadane pytanie odnośnie leczenia. Kompleksowa obsługa. Dokładny opis toku leczenia. Bardzo mila atmosfera." 
Wczytaj więcej wyników

Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) - informacje

Gabinet zabiegowy w DENS 1 Gabinet zabiegowy w DENS 1

Leczenie ortodontyczne służy nie tylko poprawie wyglądu uzębienia, ale również dobremu samopoczuciu pacjentów. Rozróżnia się aparaty ortodontyczne stałe oraz ruchome, czyli zdejmowane (leczenie ortodontyczne aparatami stałymi zalecane jej w przypadku poważnych wad zgryzu). Aparaty stałe metalowe wykonane są z bardzo wysokiej jakości materiałów i są całkowicie bezpieczne. Cieszą się one największą popularnością w leczeniu ortodontycznym. W czasie leczenia ortodontycznego należy szczególnie dbać o higienę jamy ustnej (w przeciwnym razie może dojść do komplikacji). Efekty noszenia aparatu ortodontycznego stałego metalowego są widoczne już w pierwszych 3 miesiącach.

Leczenie ortodontyczne za pomocą aparatu stałego metalowego w Polsce

We Wrocławiu leczenie ortodontyczne za pomocą aparatu ortodontycznego stałego metalowego prowadzi dr n. med. Marlena Kosior-Piwowar, specjalistka ortodonta. Specjalizację z ortodoncji uzyskała w Katedrze i Zakładzie Ortopedii Szczękowej i Ortodoncji we Wrocławiu. Posiada certyfikat ukończenia kursu teoretycznego, dotyczącego efektów leczenia aparatami ortodontycznymi. Swoim pacjentom oferuje zarówno aparaty stałe metalowe klasyczne, jak i aparaty stałe metalowe w systemie niskiego tarcia. Stosuje również aparaty stałe estetyczne (klasyczne i w systemie niskiego tarcia), aparaty lingwalne, aparaty stałe kryształowe oraz aparaty szeregujące (typu Aligner, Clerar Aligner, 3D). Udać się do niej można także na założenie aparatu ruchomego.

W Warszawie aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) w leczeniu wad zgryzu założyć można w Gabinecie Fabdent. Oprócz aparatów stałych metalowych w placówce stosowane są także aparaty stałe porcelanowe, kryształowe oraz aparaty stałe lingwalne. Do Gabinetu udać się można także na założenie aparatu ortodontycznego z systemem Damona (w przeciwieństwie do standardowych aparatów, działają delikatniej i wymagają znacznie mniejszego zakresu regulacji). Oferta placówki obejmuje także leczenie niewidocznym aparatem nakładkowym Clear Aligner oraz leczenie aparatami ruchomymi.

Na założenie aparatu ortodontycznego stałego metalowego w Kartuzach udać się można do Centrum Stomatologii i Ortodoncji Doktora Wrony. W placówce świadczone są usługi z zakresu m.in. ortodoncji i stomatologii estetycznej protetyki oraz endodoncji. Stosowane są w niej aparaty ortodontyczne stałe metalowe bezligaturowe, jak i ligaturowe. Oferta Centrum obejmuje również aparaty stałe estetyczne (ceramiczne i szafirowe) oraz aparaty ruchome.

Cena leczenia ortodontycznego aparatem stałym metalowym w Polsce i za granicą

Mirosława Bronikowska Mirosława Bronikowska

W Polsce za założenie 2 łuków aparatu ortodontycznego stałego metalowego zapłacić trzeba około 3 000 złotych. Za granicą cena takiej procedury jest znacznie wyższa: przykładowo, w Clínica Dental Ferrus & Bratos w Madrycie wynosi ona 3 190 euro, czyli około 14 000 złotych.


Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 2 800 zł do 3 600 zł
 • Kraków od 3 200 zł do 3 600 zł
 • Wrocław od 3 000 zł do 3 600 zł
 • Poznań od 3 600 zł
 • Gdańsk od 3 400 zł do 5 600 zł
 • Łódź od 2 600 zł do 3 600 zł
 • Katowice od 3 800 zł do 5 000 zł
 • Lublin od 3 200 zł
 • Olsztyn od 3 000 zł do 3 600 zł
 • Bydgoszcz od 3 400 zł do 4 000 zł
 • Gliwice od 3 600 zł
 • Rzeszów od 3 600 zł
Pokaż więcej »

Usługa aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) jest najczęściej wykonywana przez ortodontę.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska