Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) Wrocław

Synonimy: aparat ortodontyczny metalowy, aparat metalowy na zęby - 2 łuki

Filtruj wyniki

Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) Wrocław - informacje

Dorota Urbańska - kierownik personelu medycznego Dorota Urbańska - kierownik personelu medycznego

Metalowy aparat na zęby jest popularnym i często stosowanym narzędziem w leczeniu ortodontycznym zębów stałych. Stały aparat zbudowany jest z metalowych zamków, które połączone są ze sobą łukiem ortodontycznym przy wykorzystaniu specjalnych gumek, tzw. ligatur. Gumki wymieniane są przy każdej wizycie kontrolnej (co 4-6 tygodni) i za każdym razem mogą być inne (bezbarwne, kolorowe, graficzne). Ortodonta przykleja aparat stały do zewnętrznej powierzchni wszystkich zębów na cały czas trwania leczenia, który uzależniony jest od wady uzębienia. Działanie aparatu opiera się na stopniowym przesuwaniu zębów za pomocą precyzyjnie określonej siły, wytwarzanej przez łuk.

Leczenie ortodontyczne stałymi aparatami metalowymi we Wrocławiu

W leczeniu ortodontycznym dzieci i młodzieży z wykorzystaniem aparatów stałych specjalizuje się lek. stom. Angela Berdel-Jarmuszczak, która prowadzi prywatny Gabinet Ortodontyczny we Wrocławiu. Jest absolwentka Akademii Medycznej we Wrocławiu ze specjalizacją ze stomatologii ogólnej i ortodoncji. Kwalifikacje zawodowe podnosi, uczestnicząc w kursach i szkoleniach specjalistycznych, m.in. „Leczenie zgryzów otwartych w różnych okresach rozwojowych”, „Nowoczesne aparaty i techniki leczenia w ortodoncji” czy „Leczenie ortodontyczne aparatami stałymi”. W swojej ofercie posiada aparaty stałe metalowe i estetyczne, aparaty z kolorowymi gumkami i aparaty samoligaturujące, jak również aparaty retencyjne i mikroimplanty.

Ortodontyczne stałe aparaty metalowe (na jeden i dwa łuki) znajdują się również w ofercie Gabinetu Stomatologicznego Clinident, który działa we Wrocławiu od 1989 roku. W gabinecie możliwe jest leczenie wad zgryzu m.in. aparatami metalowymi klasycznymi oraz aparatami metalowymi w systemie niskiego tarcia, aparatami lingwalnymi Incognito, jak również aparatami szeregującymi i kryształowymi.

Aparat ortodontyczny stały metalowy na dwa łuki w leczeniu ortodontycznym stosuje także dr n. med. Liwia Minch, specjalista ortodoncji. Jest członkinią Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Europejskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz The Charles H.Tweed International Foundation. Ukończyła AM we Wrocławiu oraz Master of Science in Lingual Orthodontics na Uniwersytecie Medycznym w Hanowerze. W celu podniesienia kwalifikacji zawodowych uczestniczy w stażach, konferencjach i szkoleniach naukowych - ukończyła m.in. kurs „Leczenie ortodontyczne pacjentów dorosłych z chorobą przyzębia”, „Nowoczesne rozwiązania w ortodoncji przy wykorzystaniu innowacyjnych materiałów” i „Zaburzenia pionowe – leczenie zgryzu otwartego i głębokiego”.

Ceny aparatu ortodontycznego z metalowymi zamkami w Polsce i za granicą

Kadra w Platinum Kadra w Platinum

W Ace Braces O’Regan Orthodontics w Tullamore w Irlandii za aparat metalowy na dwa łuki trzeba zapłacić od 3 000 € (około 12 900 zł), podczas gdy we Wrocławiu cena takiego aparatu to już 3 200 zł.

Aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) - ceny we Wrocławiu na tle innych miast

 • Wrocław od 3 000 zł do 3 600 zł
 • Warszawa od 2 800 zł do 3 600 zł
 • Kraków od 3 200 zł do 3 600 zł
 • Łódź od 2 600 zł do 3 600 zł
 • Gdańsk od 3 400 zł do 5 600 zł
 • Poznań od 3 600 zł
 • Katowice od 3 800 zł do 5 000 zł
 • Rzeszów od 3 600 zł
 • Olsztyn od 3 000 zł do 3 600 zł
 • Bydgoszcz od 3 400 zł do 4 000 zł
 • Gliwice od 3 600 zł
 • Toruń od 3 400 zł do 4 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) we Wrocławiu jest najczęściej wykonywana przez ortodontę.

Pacjenci szukali zabiegu aparat ortodontyczny stały metalowy (2 łuki) w pobliżu Wrocławia, w miejscowościach: Brzeg.

Autor:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska