Aparat ortodontyczny - ortodonta

Synonimy: aparaty na zęby, klamerki na zęby, założenie aparatu ortodontycznego

Filtruj wyniki
Filtruj:
Wczytaj więcej wyników

Aparat ortodontyczny - ortodonta - informacje

Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne IMED Gabinet zabiegowy w Centrum Medyczne IMED

Zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe cierpiące z powodu wad zgryzu mogą skorzystać ze stałego aparatu ortodontycznego. Jest on znacznie skuteczniejszy niż aparat ruchomy i nadaje się do korygowania nawet dużych wad zgryzu. Aparat składa się z pierścieni i zamków, które mocuje się do szkliwa za pomocą specjalnego kleju. Do pierścieni i zamków przytwierdzony jest drut, wywierający stały nacisk na zęby. Zabieg założenia aparatu trwa ok. półtorej godziny i nie jest bolesny. Leczenie zgryzu za pomocą stałego aparatu ortodontycznego trwa zwykle 2 lata, jednak pierwsze efekty widać już po kilku miesiącach.

Leczenie ortodontyczne w Polsce

W samym centrum Szczecina, przy ul. Tkackiej przyjmuje ortodonta dr n. med. Zygmunt Ziemba, absolwent Wydziału Stomatologii Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie oraz adiunkt w Zakładzie Ortodoncji PAM. Specjalista w swojej ofercie posiada m.in. stały aparat ortodontyczny Incognito 3M Unitek, który opracowywany jest indywidualnie dla każdego pacjenta. Ortodonta, poza aparatami stałymi, w leczeniu ortodontycznym stosuje pełen zakres aparatów ruchomych, przeznaczonych dla dorosłych i dzieci w każdym wieku.

Lek. dent. Anna Banaszczyk-Rozbicka w swojej prywatnej praktyce znajdującej się na warszawskich Bielanach, świadczy bogaty wachlarz usług ortodontycznych. Dentystka posiada II stopień specjalizacji z ortodoncji i praktykuje od 1994 roku. Doświadczenie zawodowe zdobywała uczestnicząc w kursach i szkoleniach, np. w szkoleniu dotyczącym leczenia wad zgryzu aparatami stałymi, zorganizowanym w Czechach. Pani doktor w swoim gabinecie zakłada aparaty stałe stosując zarówno zamki metalowe jak i estetyczne (np. ceramiczne, kryształowe bądź szafirowe).

Zielonogórska klinka stomatologiczna Den-Med w swojej ofercie ma leczenie zgryzu aparatami stałymi i ruchomymi. Najpierw ortodonta podczas wizyty inicjującej przeprowadza szczegółowy wywiad oraz wykonuje zdjęcia radiologiczne za pomocą wewnątrzustnego aparatu  Gendex Expert DV i na tej podstawie przygotowuje indywidualny plan leczenia. Pacjent sam może wybrać rodzaj i kolor zamków oraz gumek. Klinika dysponuje atestowanym sprzętem w postaci pantomografu Orthoralix 9200, który umożliwia precyzyjne wykonanie zdjęcia twarzoczaszki dzięki czemu aparat jest idealnie dopasowany.

Aparaty stałe w Polsce taniej niż za granicą

Gabinet zabiegowy w Damadent Gabinet zabiegowy w Damadent

W Polsce ceny założenia stałego aparatu ortodontycznego wahają się między 1 600 zł a 2 500 zł w zależności od rodzaju użytych komponentów. To znacznie mniej niż za granicą. W londyńskiej klinice Forest & Ray za podobną usługę trzeba zapłacić 1 049 euro (ok. 4 500 zł), a w hiszpańskim centrum stomatologicznym Clinica Dental Cots 1 800 euro (ok. 7 700 zł).

Aparat ortodontyczny - ceny w różnych miastach

 • Warszawa od 1 000 zł do 7 600 zł
 • Kraków od 1 600 zł do 7 200 zł
 • Wrocław od 1 500 zł do 16 000 zł
 • Gdańsk od 500 zł do 7 600 zł
 • Poznań od 1 800 zł do 6 000 zł
 • Katowice od 1 900 zł do 6 000 zł
 • Łódź od 1 300 zł do 7 600 zł
 • Rzeszów od 800 zł do 6 000 zł
 • Lublin od 1 600 zł do 5 000 zł
 • Bydgoszcz od 1 700 zł do 5 000 zł
 • Olsztyn od 1 200 zł do 3 000 zł
 • Gliwice od 1 800 zł do 6 000 zł
Pokaż więcej »

Usługa aparat ortodontyczny jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska