Aparat ortodontyczny - ortodonta Bydgoszcz

aparaty na zęby, klamerki na zęby, założenie aparatu ortodontycznego

Aparat ortodontyczny - ortodonta Bydgoszcz - informacje

Gabinet zabiegowy w Klinika Stomatologiczna DENmed Bydgoszcz Gabinet zabiegowy w Klinika Stomatologiczna DENmed Bydgoszcz

Aparat ortodontyczny służy do leczenia wad zgryzu, właściwego ustawiania zębów w łukach zębowych oraz do przywracania odpowiedniego zwarcia między żuchwą a szczęką. Aparaty takie dzieli się na ruchome oraz stałe. Klasyczne ruchome aparaty są polecane przede wszystkim dzieciom do 12 roku życia, natomiast stałe przeznaczone są dla młodzieży i osób dorosłych. Stałe aparaty dzielą się z kolei na metalowe, tytanowe i estetyczne. Na rynku można spotkać również aparaty samoligaturujące, ligwalne oraz przezroczyste. Aparat ortodontyczny zakłada dentysta ortodonta. Pierwszym krokiem przy leczeniu jest omówienie z pacjentem proponowanej metody, następnie zakłada się aparat. Bardzo ważne są regularne wizyty kontrolne w trakcie których lekarz ocenia postępy leczenia oraz odpowiednio reguluje aparat. Należy je odbywać co 4-6 tygodni w przypadku aparatów stałych i co 2-3 miesiące przy klasycznych aparatach ruchomych.

Gdzie założyć aparat ortodontyczny w Bydgoszczy

Leczenie wad zgryzu przy pomocy aparatów ortodontycznych można przeprowadzić w Gabinecie Stomatologicznym Heliodent. W ofercie zabiegowej placówki z zakresu ortodoncji znajdują się aparaty zdejmowane oraz stałe: metalowe i porcelanowe. Po zakończeniu leczenia można tu również skorzystać z aparatu retencyjnego czyli takiego, który utrwala efekt estetyczny powstały przy noszeniu stałego lub ruchomego aparatu. Umożliwiają one szczęce, zębom i dziąsłom poprawne przystosowanie się do uzyskanego ustawienia i zapobiegają powrotowi nieprawidłowego zgryzu.

Aparaty ortodontyczne zakłada się również w Klinice Implantologii Stomatologicznej Sergij Isaryk. W ofercie, oprócz klasycznych ruchomych i stałych aparatów, znajduje się także możliwość leczenia wad zgryzu za pomocą technologii Clear Aligner. Jest to metoda, łącząca zalety aparatu ruchomego i stałego. Zęby są prostowane za pomocą przezroczystych nakładek, które są praktycznie niewidoczne na zębach. Nie są również cementowane na stałe, więc w każdej chwili można je ściągnąć. Pacjent sam reguluje czas i miejsce, w którym nosi aparat korygujący zgryz.

Problem niewłaściwego ułożenia zębów w szczęce można rozwiązać również w Indywidualnej Specjalistycznej Praktyce Dentystycznej. Można tam leczyć wady zgryzu za pomocą Systemu Damon. Te aparaty wyposażone są w bezligaturowe zamki, pozwalające na szybkie i mało inwazyjne przesunięcia zębów oraz przesuwne łuki na zamkach, dzięki czemu leczenie przebiega szybciej i mniej boleśnie dla pacjenta.

Aparaty ortodontyczne – ceny w Polsce i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Klinika Stomatologiczna DENmed Bydgoszcz Gabinet zabiegowy w Klinika Stomatologiczna DENmed Bydgoszcz
Założenie aparatu ortodontycznego w londyńskiej klinice The Brace kosztuje od 2 800 £ do nawet 10 800 £, w zależności od rodzaju aparatu. W przeliczeniu na złotówki daje to kwotę od 14 500 zł do 56 000 zł. W Polsce jest dużo taniej – w Bydgoszczy ceny stałych aparatów zaczyna się od 2 000 zł.

Aparat ortodontyczny - ceny w Bydgoszczy na tle innych miast

 • Bydgoszcz od 1 700 zł do 5 000 zł
 • Warszawa od 1 000 zł do 7 600 zł
 • Kraków od 1 000 zł do 7 200 zł
 • Wrocław od 1 500 zł do 16 000 zł
 • Poznań od 1 800 zł do 7 000 zł
 • Łódź od 1 300 zł do 7 600 zł
 • Gdańsk od 1 700 zł do 7 600 zł
 • Katowice od 4 000 zł do 5 000 zł
 • Olsztyn od 1 500 zł do 3 600 zł
 • Gliwice od 1 800 zł do 6 000 zł
 • Toruń od 1 700 zł do 5 000 zł
 • Lublin od 1 600 zł
Aparat ortodontyczny cena »

Usługa aparat ortodontyczny w Bydgoszczy jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu aparat ortodontyczny w pobliżu Bydgoszczy, w miejscowościach: Inowrocław.

Autor: