Aparat ortodontyczny - ortodonta Katowice

aparaty na zęby, klamerki na zęby, założenie aparatu ortodontycznego

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Aparat ortodontyczny - ortodonta Katowice - informacje

Gabinet zabiegowy w Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich Gabinet zabiegowy w Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich

Korekcja łuku zębowego czy wyprostowanie nachylenia zębów bez konieczności ich usuwania, są podstawowym wskazaniem do zastosowania stałego aparatu ortodontycznego. Przyklejany do zewnętrznej powierzchni zębów, posiada cienki, metalowy łuk, niezbędny do ustawiania zębów w prawidłowych pozycjach oraz elastyczne ligatury, które go utrzymują w zamkach. Ligatury oraz łuk ortodontyczny są wymieniane kilka razy podczas leczenia. Jedynym trwałym elementem mechanizmu jest zamek, montowany na cały okres terapii.

Ortodontyczne leczenie aparatami stałymi

Leczeniem wad zgryzu i innych schorzeń z zakresu ortodoncji w Specjalistycznej Praktyce Ortodontyczno-Implantologicznej Namysłowscy zajmuje się lekarz ortodonta dr n. med. Katarzyna Namysłowska, certyfikowana w zakresie terapii ortodontycznych. W swojej praktyce, oprócz aparatów ruchomych wykorzystuje trzy rodzaje stałych aparatów korygujących: metalowy, porcelanowy-mleczny oraz kryształowy-kryształ górski. Średni czas trwania terapii wynosi 2 lata. Gabinet realizuje ponadto leczenie protetyczne i implantologiczne.

Na Os. Tysiąclecia, w Gabinecie ortodontycznym i dentystycznym Dominodent Dominika Piechocińska, wszystkie typy wad u dorosłych i dzieci wyleczymy aparatem stałym kryształowym oraz tradycyjnym, naklejanym do zębów – metalowym, z możliwością doboru kolorowej ligatury w tym ostatnim przypadku. Gabinet prowadzi lek. dent. Dominika Piechocińska, która ponadto jest absolwentką studiów podyplomowych z zakresu medycyny estetycznej. Gabinet oferuje możliwość finansowania leczenia w ratach.  

Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic powstało w 2008 r. z inicjatywy Wojciecha i Katarzyny Fąferko, i od początku podstawę jego oferty stanowi diagnostyka w zakresie leczenia implantologicznego, protetyki oraz ortodoncji. Ofertę stałych aparatów zębowych stanowi m.in. jeden z najnowocześniejszych obecnie na rynku – aparat Incognito (lingwalny), zakładany od języka, praktycznie niewidoczny. Na aparaty ortodontyczne Centrum udziela 2 letniej gwarancji.

Jak zauważają specjaliści Gabinetu stomatologicznego NZOZ UdentE, ponad 80% wszystkich wad, są to wady o charakterze nabytym i powstają w ciągu kilku pierwszych lat życia. Ich profilaktyką i leczeniem zajmuje się tutaj m.in. specjalista stomatolog ogólny, specjalista ortodonta, dr n. med. Barbara Oleś, która wykorzystuje metalowe aparaty stałe oraz ceramiczne lub transparentny monokryształ szafiru. Nowoczesnym rozwiązaniem ortodontycznym są ponadto systemy samoligaturujące, skracające czas trwania terapii.

Zmian w ustawieniach zębów oraz stabilizację ich położenia osiągniemy również dzięki terapii w nowoczesnym gabinecie FILA Orthodontics, które specjalizuje się w leczeniu wad zgryzu we wszystkich grupach wiekowych. W zależności od budżetu i rodzaju defektu, spośród aparatów stałych możemy wybrać: konwencjonalny – estetyczny i metalowy, samoligaturujący w wariantach z zamkami metalowymi oraz kosmetycznymi, jak również lingwalny – stanowiący bardziej dyskretne rozwiązanie. Gabinet prowadzi ortodonta, lek. stom. Dorothea Fila, członek m.in. Deutsche Gesellschaft für Kieferorthopädie (DGKFO). 

Specjalistyczną i kompleksową opiekę ortodontyczną w zakresie profilaktyki i leczenia wad zgryzu u dzieci i dorosłych świadczy specjalista II stopnia z ortodoncji, lek. stom. Ewa Hornik-Pietrzyk. Certyfikowana w leczeniu aparatami stałymi oraz wad zgryzu zamkami bezligaturowymi, swoje usługi realizuje w ramach Prywatnej Praktyki Stomatologicznej w centrum Katowic, na ul. Słowackiego 51. Oferta obejmuje każdy rodzaj aparatu i indywidualny plan leczenia.  

Cena aparatu ortodontycznego w Katowicach i w Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich Gabinet zabiegowy w Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne A.H.Frelich

Wielokrotna różnica w cenie za poszczególne modele potwierdza atrakcyjność oferty z Katowic. Jak podaje Braces.org.uk, za jeden z najtańszych systemów – Inman Aligner – zapłacimy 1300–2500 £ (6760–13000 zł) oraz 3000–4000 £ (15600–20800 zł) za tradycyjne zamki ceramiczne. Nieco droższe są aparaty stałe samoligaturujące Damon, które kosztują 3000–6000 £ (15600–31200 zł). Pacjenci, którzy nie mają ograniczeń finansowych mogą zdecydować się na całkowicie niewidoczne aparaty lingwalne (Incognito) jakie są w cenie 3000–14000 £ (15600–72800 zł). 

Aparat ortodontyczny - ceny w Katowicach na tle innych miast

 • Katowice od 1 900 zł do 6 000 zł
 • Warszawa od 1 000 zł do 7 600 zł
 • Kraków od 1 000 zł do 7 200 zł
 • Wrocław od 1 500 zł do 16 000 zł
 • Poznań od 1 800 zł do 6 000 zł
 • Łódź od 1 300 zł do 7 600 zł
 • Gdańsk od 1 700 zł do 7 600 zł
 • Olsztyn od 1 500 zł do 3 600 zł
 • Gliwice od 1 800 zł do 6 000 zł
 • Bydgoszcz od 1 700 zł do 5 000 zł
 • Białystok od 1 600 zł do 3 200 zł
 • Lublin od 1 600 zł
Aparat ortodontyczny cena »

Usługa aparat ortodontyczny w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

Pacjenci szukali zabiegu aparat ortodontyczny w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Zabrze, Jaworzno, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój oraz Bielsko-Biała.

Autor: