Aparat ortodontyczny - ortodonta Olsztyn

Synonimy: aparaty na zęby, klamerki na zęby, założenie aparatu ortodontycznego

Filtruj wyniki

Aparat ortodontyczny - ortodonta Olsztyn - informacje

Gabinet zabiegowy w Kraina Zdrowego Uśmiechu Gabinet zabiegowy w Kraina Zdrowego Uśmiechu

Celem terapii ortodontycznej jest przywrócenie prawidłowych stosunków międzyzębowych oraz wytworzenie (utrzymanie) proporcji dolnego i środkowego odcinka twarzy, stąd niekiedy specjalizacja ta nosi nazwę zachowawczej ortopedii szczękowej. Wiek nie stanowi bariery w leczeniu ortodontycznym, może mieć tylko wpływ na jego efekt. O rezultacie leczenia decyduje również rodzaj wady zgryzu i rodzaj zastosowanego aparatu, a ponadto poziom higieny jamy ustnej w trakcie terapii i regularność wizyt kontrolnych.

Leczenie ortodontyczne w Olsztynie

Aparaty ruchome, składające się z drucianych elementów, utrzymujących aparat ortodontyczny bądź śrub lub sprężyn, a także aparaty stałe metalowe i estetyczne oferuje M.Dent – Stomatologia. Leczenie aparatami estetycznymi obejmuje zamki szafirowe i porcelanowe, a z nimi mogą być stosowane łuki zarówno metalowe, jak i powlekane, w naturalnym kolorze zęba. Przebieg leczenia ortodontycznego obejmuje konsultację ortodontyczną z diagnostyką RTG (zdjęcie pantomograficzne, telerentgenowskie boczne czaszki) i planem leczenia, rozpoczęcie terapii i wizyty kontrolne. Ostatnim etapem jest faza retencji.

Aparaty ortodontyczne stałe metalowe i kosmetyczne z możliwością zastosowania kolorowych ligatur, aparaty samoligaturujące, a ponadto aparaty zdejmowane to oferta Gabinetu lek. stom. Doroty Juśkiewicz – Ortodoncja. Dobór aparatu odbywa się podczas konsultacji, po pełnym rozpoznaniu, a zakres leczenia obejmuje dzieci, młodzież i osoby dorosłe. W ofercie Gabinetu znajduje się również nowoczesny samoligaturujący system lingwalny Harmony z automatycznie formowanymi łukami i uchwytami (JIGS) przednio pozycjonującymi, a leczenie wspomagane jest komputerowo.

Nowoczesnym leczeniem ortodontycznym w oparciu o diagnostykę digitalną i planowanie komputerowe 3D w systemie Insignia oferuje lek. dent. Małgorzata Yusufali, specjalista ortodoncji. W swojej praktyce zajmuje się leczeniem ortodontycznym dzieci, młodzieży i dorosłych z zastosowaniem aparatów stałych w systemach samoligaturujących, a także opartym na CAD/CAM systemie Insignia. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, a kwalifikacje ortodonty potwierdzają liczne certyfikaty, m.in. w zakresie leczenia zgryzów otwartych w okresach rozwojowych, ortodontycznego leczenia z chorobami przyzębia, a ponadto zastosowania systemu Damon 2 z zamkami zamykanymi.

Cena aparatu ortodontycznego w Olsztynie i w USA

Gabinet zabiegowy w Kraina Zdrowego Uśmiechu Gabinet zabiegowy w Kraina Zdrowego Uśmiechu

W Kalifornii średnia cena aparatu metalowego stałego wynosi 5 000 6  000 $ (19 000 - 22 800 zł), podaje Delta Dental. Dla porównania, analogiczne rozwiązanie w Olsztynie wiąże się z wydatkiem rzędu 1 600 - 1 900 zł.

Aparat ortodontyczny - ceny w Olsztynie na tle innych miast

 • Olsztyn od 1 200 zł do 3 000 zł
 • Warszawa od 1 000 zł do 7 600 zł
 • Wrocław od 1 500 zł do 16 000 zł
 • Kraków od 1 600 zł do 7 200 zł
 • Gdańsk od 500 zł do 7 600 zł
 • Poznań od 1 800 zł do 6 000 zł
 • Gliwice od 1 800 zł do 6 000 zł
 • Lublin od 1 600 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 1 900 zł do 6 000 zł
 • Łódź od 1 300 zł do 7 600 zł
 • Rzeszów od 800 zł do 6 000 zł
 • Bydgoszcz od 1 700 zł do 5 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu aparat ortodontyczny także w miastach pobliżu Olsztyna, takich jak: Dobre Miasto lub Ostróda.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.