Aparat ortodontyczny - ortodonta Szczecin i okolice

Synonimy: aparaty na zęby, klamerki na zęby, założenie aparatu ortodontycznego

Filtruj wyniki

Aparat ortodontyczny - ortodonta Szczecin - informacje

By wyprostować zęby i zmniejszyć lub usunąć wady wymowy, stosuje się aparaty ortodontyczne. Wyróżniamy dwa rodzaje aparatów ortodontycznych: ruchome i stałe. Te pierwsze najczęściej zaleca się najmłodszym pacjentom, bo założenie aparatu stałego jest możliwe tylko wtedy, gdy pacjent ma już wszystkie zęby stałe. Aparaty ortodontyczne stałe stosuje się po uprzednim wyleczeniu ubytków i oczyszczeniu zębów z osadu. Niezbędne jest też wykonanie gipsowych wycisków i separacji, czyli umieszczenie między zębami elementów, które później zostaną zastąpione specjalnymi pierścieniami. Samo założenie zamków i łuku następuje podczas jednej wizyty. W zależności od rodzaju wady, aparat stały nosi się do 3 lat. W tym okresie niezbędne są regularne wizyty u ortodonty.

Gdzie w Szczecinie można poddać się założeniu aparatu ortodontycznego stałego?

W Szczecinie praktykuje ortodonta lek. dent. Aldona Dydyk – absolwentka Pomorskiej Akademii Medycznej i członkini Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, która w swojej ofercie ma leczenie wad zgryzu przy pomocy aparatów ortodontycznych stałych. Dr Dydyk nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w kursach z zakresu ortodoncji, np. w „Ortodontycznym kursie cefalometrii” prowadzonym przez dra Stephena Williamsa i kursie prowadzonym przez dra Tiziano Baccettiego „Zasadność stosowania aparatów stałych i retencyjnych u pacjentów młodocianych i dorosłych. Estetyka zwarcia i estetyka twarzy: podstawowe zasady pomagające w udoskonaleniu leczenia ortodontycznego”.

W Szczecinie na założenie aparatu ortodontycznego stałego można umówić się do ortodonty dr n. med. Katarzyny Jamroszczyk. Jest ona autorką i współautorką wielu artykułów, poświęconych stosowaniu aparatów stałych, m.in. „Procesy korozyjne w jamie ustnej pacjentów leczonych stałymi aparatami ortodontycznymi” czy „Zapobieganie próchnicy i chorobom przyzębia u osób leczonych stałymi i zdejmowanymi aparatami ortodontycznymi – zalecenia dla pacjentów”. Dr Jamroszczyk systematycznie pogłębia swoją wiedzę, uczestnicząc w szkoleniach z udziałem wybitnych ortodontów, np. „Leczenie ortodontyczne aparatami stałymi”, prowadzone przez prof. Milana Kaminkę i dr Marię Srefkovą.

Aparaty ortodontyczne stałe znajdują się w ofercie dr n. med. Barbary Wędrychowskiej-Szulc, która również praktykuje w Szczecinie. Jest absolwentką Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie, a doświadczenie zawodowe w zakresie leczenia ortodontycznego zdobywała m.in. w Klinice i Zakładzie Ortodoncji Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Dr Wędrychowska-Szulc zajmuje się kształceniem młodej kadry akademickiej i przyszłych ortodontów, jest również współautorką podręcznika akademickiego „Zarys współczesnej ortodoncji”.

Porównanie cen założenia aparatu ortodontycznego stałego w Polsce i Wielkiej Brytanii

Założenie aparatu ortodontycznego stałego w Total orthodontics kosztuje od 2 900 do 6 000 funtów (ok. 17 400 - 36 000 zł). Ostateczna cena zależy od rodzaju aparatu, wybranego przez pacjenta. W szczecińskich placówkach ceny założenia stałego aparatu zaczynają się od 1 500 zł.

Aparat ortodontyczny - ceny w Szczecinie na tle innych miast

 • Warszawa od 1 000 zł do 7 600 zł
 • Kraków od 1 600 zł do 7 200 zł
 • Wrocław od 1 500 zł do 16 000 zł
 • Gdańsk od 500 zł do 7 600 zł
 • Poznań od 1 800 zł do 6 000 zł
 • Katowice od 1 900 zł do 6 000 zł
 • Lublin od 1 600 zł do 5 000 zł
 • Łódź od 1 300 zł do 7 600 zł
 • Bydgoszcz od 1 700 zł do 5 000 zł
 • Olsztyn od 1 200 zł do 3 000 zł
 • Gliwice od 1 800 zł do 6 000 zł
 • Rzeszów od 800 zł do 6 000 zł
Pokaż więcej »

Dodaj komentarz

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska