Aparat ortodontyczny w Warszawie

Synonimy: aparaty na zęby, klamerki na zęby, założenie aparatu ortodontycznego

Filtruj wyniki
Filtruj:

Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Aparat ortodontyczny w Warszawie - informacje

Gabinet zabiegowy w Ober Clinic Medycyna Specjalistyczna Gabinet zabiegowy w Ober Clinic Medycyna Specjalistyczna

Aparat stały jest przystosowany do uzębienia stałego i pozwala na pozycjonowanie zębów w prawidłowe miejsca, w celach kosmetycznych i zdrowotnych. Zakładany przez lekarza ortodontę na cały okres leczenia, w odróżnieniu od aparatów ruchomych, może być zdjęty tylko przez niego. Odpowiednio dobrany i zainstalowany aparat, uaktywni precyzyjne ustawienie zębów w łuku oraz wyrówna symetrię twarzy. 

Korekcja wad zgryzu

Kosmetyczne aparaty stałe, jakie oferuje Przychodnia Stomatologiczna Anident, posiadają zamki wykonane z materiałów estetycznych, co je odróżnia od standardowych aparatów stałych z zamkami metalowymi. Jeszcze lepiej od ceramicznych zamków prezentują się aparaty stałe z zamkami kryształowymi, które są przezroczyste. Procedura obejmuje zaplanowanie leczenia, montaż oraz miesięczne wizyty kontrolne. Placówka, która rozpoczęła działalność na Ursynowie w 2004 r., kontynuuje rodzinną tradycję stomatologiczną w zakresie kompleksowej opieki stomatologicznej.

Technikę SWLF, czyli niskiego tarcia, która ułatwia i skraca leczenie nawet o 30% stosują ortodonci Smile Design Clinic. Aparaty stałe w Klinice zakładane są na okres od roku do 3 lat i oprócz metalowych, pacjent może wybrać zamki ceramiczne lub kryształowe. Ci, którym zależy na ortodontycznym efekcie w bardzo krótkim czasie, Klinika oferuje metodę dekortykacji przyzębia przy użyciu delikatnych drgań ultradźwiękowych czyli zabieg Piezocision. Placówka prowadzi działalność od 1989 r., a kierownikiem zespołu jest specjalista II stopnia ortodoncji, lek. stom. Barbara Wyszomirska.

Kryształowe zamki Radiance wykonane z pojedynczego szafiru oferuje w aparatach stałych ortodonta, lek. dent. Danuta Mackiewicz, która od 1982 r. w zakresie prywatnej praktyki zajmuje się estetyczną korekcją wad zgryzu. Bogatą ofertę stanowią ponadto aparaty stałe lingwalne, nowoczesne labialne – bezligaturowe, labialne Mistiki firmy Ormko lub Clarity firmy 3M Unitech oraz tradycyjne metalowe. Metodami ortodontycznymi Gabinet leczy także choroby stawów skroniowo-żuchwowych.

Na Bielanach możemy skorzystać z usług AB Ortodoncja Anna Banaszczyk-Rozbicka, gdzie oferta aparatów stałych obejmuje zamki metalowe, również w wersji dla alergików lub kosmetyczne, a ligatury, dostępne w wielu kolorach, wymieniane są przy każdej wizycie. Nowością są zamki Micro Sprint oraz ceramiczne w optymalnym kształcie i kolorze. Indywidualną Specjalistyczną Praktykę Lekarską lek. stom. Banaszczyk-Rozbicka prowadzi od 1994 r. Jest specjalistą I stopnia stomatologii ogólnej i specjalistą II stopnia ortodoncji oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego .

Ortodoncją dzieci i dorosłych zajmuje się także zespół Orthos, m.in. lek. stom. Natasza Iracka – specjalista ortodonta, certyfikowana w zakresie leczenia czynnościowego wad zgryzu i w technikach aparatów stałych. W zależności od tego, do której powierzchni zęba przyklejony jest zamek, gabinet oferuje stałe aparaty wargowe (labialne, zewnętrzne) oraz językowe (lingwalne, wewnętrzne). W technikach podniebiennych stosuje m.in. aparat Nance'a oraz aparat do szybkiego rozszerzenia szczęki Hyrax. Wzrost żuchwy pobudza stały aparat Herbsta. Placówka realizuje ponadto specjalistyczne leczenie wad kostnych oraz chorób przyzębia.

Na ul. Łuckiej 20 w sąsiedztwie hotelu Hilton, usługi świadczy klinika StomaCare gdzie wad zgryzu za pośrednictwem m.in. aparatów stałych pozbędziemy się korzystając z metalowych lub kryształowych zamków. Nowoczesnym rozwiązaniem są niewidoczne aparaty samoligaturujące Damon Clear, który wyróżnia brak dowiązywania drutów gumkami oraz specjalny system łuków z pamięcią kształtu. Nowoczesne metody leczenia ortodontycznego pozwalające uniknąć usuwania zębów (system Damon, szyny Clear Aligner) stosuje w Klinice ortodonta, lek. dent. Katarzyna Ratyńska-Afek. 

Aparaty ortodontyczne w Warszawie i w Minneapolis (USA) – jaka cena?

Gabinet zabiegowy w Centrum Stomatologiczne Demed Ursynów Gabinet zabiegowy w Centrum Stomatologiczne Demed Ursynów

W porównaniu z cennikiem amerykańskiej kliniki Delta Dental, gdzie koszt tradycyjnych metalowych zamków na okres dwóch lat to 5000–6000 $ (16 500–19 800 zł) i 4000–8000 $ (13 200 – 26 400 zł) za zamki porcelanowe, krajowa oferta jest pod tym względem nieporównywalnie korzystniejsza.  

Aparat ortodontyczny - ceny w Warszawie na tle innych miast

 • Warszawa od 1 400 zł do 9 000 zł
 • Wrocław od 1 500 zł do 16 000 zł
 • Kraków od 1 600 zł do 7 200 zł
 • Gdańsk od 1 500 zł do 7 600 zł
 • Poznań od 1 800 zł do 6 000 zł
 • Gliwice od 1 800 zł do 6 000 zł
 • Lublin od 1 600 zł do 5 000 zł
 • Katowice od 1 900 zł do 6 000 zł
 • Bydgoszcz od 1 700 zł do 5 000 zł
 • Łódź od 1 300 zł do 7 600 zł
 • Olsztyn od 1 200 zł do 3 000 zł
 • Rzeszów od 800 zł do 6 000 zł
Pokaż więcej »
Pacjenci szukali zabiegu aparat ortodontyczny także w miastach pobliżu Warszawy, takich jak: Zielonka, Piaseczno, Józefów, Otwock, Grodzisk Mazowiecki lub Mińsk Mazowiecki.

Dodaj komentarz

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2019 Tourmedica.pl Sp. z o.o.