Aqua-reh Centrum rehabilitacji

poniedziałek
9:00 - 19:00
wtorek
9:00 - 19:00
środa
9:00 - 19:00
czwartek
9:00 - 19:00
piątek
9:00 - 19:00
sobota
9:00 - 12:00
niedziela
nieczynne
Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Wygląd zewnętrzny Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Sala do ćwiczeń Aqua-reh Sala do ćwiczeń Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Oferta, ćwiczenia, zabiegi Aqua-reh Pacjenci Aqua-reh Pacjenci Aqua-reh Sprzęt medyczny Aqua-reh Sprzęt medyczny Aqua-reh Sprzęt medyczny Aqua-reh Sprzęt medyczny Aqua-reh Sprzęt medyczny Aqua-reh Sprzęt medyczny Aqua-reh Sprzęt medyczny Aqua-reh Aqua-reh Centrum rehabilitacji - logo

Informacje ogólne o Aqua-Reh

Opolskie Centrum Rehabilitacji Aqua-Reh oferuje pacjentom pomoc w powrocie do zdrowia i odzyskaniu pełnej sprawności. Nasi wykwalifikowani fizjoterapeuci zajmują się rehabilitacją pourazową i pozabiegową, a także ortopedyczną i neurologiczną, a dzięki bogatemu wachlarzowi usług fizjoterapeutycznych możemy zapewnić Państwu kompleksową terapię. Posiadamy własny basen z podgrzewaną i ozonowaną wodą, w pełni wyposażoną salę do ćwiczeń oraz szeroką gamę zabiegów hydroterapeutycznych. Nasza młoda, pełna zapału i pasji kadra nieustannie doskonali swoje umiejętności oraz śledzi nowości na rynku medycznym. Dokłada wszelkich starań, aby Państwa powrót do pełni sił i sprawności nastąpił jak najszybciej.

W Centrum Rehabilitacji prowadzimy zajęcia rekreacyjne zdrowy kręgosłup oraz Pilates, które zakładają przywrócenie równowagi napięcia mięśniowego kręgosłupa. W trakcie zajęć wykonywane są ćwiczenia wzmacniające gorset mięśniowy, rozluźniające i rozciągające, a także kształtujące nawyki prawidłowej postawy. Zajęcia są prowadzone zarówno na sali, z wykorzystaniem różnych przyrządów, jak i w wodzie. To znakomity pomysł na aktywność fizyczną szczególnie dla tych, którzy prowadzą siedzący tryb życia.

W trosce o kształtowanie zdrowych nawyków i utrzymanie prawidłowej postawy u najmłodszych oferujemy zajęcia korygujące wady postawy u dzieci. Nasi specjaliści prowadzą zajęcia na sali albo na basenie, co stanowi dodatkową atrakcje dla maluchów.

W naszej ofercie zajęć rekreacyjnych znajdują się także treningi aerobowe, fitness dance i fitness z boksem, pomagające spalić tkankę tłuszczową i wzmocnić mięśnie całego ciała oraz zajęcia na basenie (zdrowy kręgosłup, korekcja wad postawy czy aqua aerobik). Prowadzimy naukę pływania dla różnych grup wiekowych, w tym dla niemowląt, dzieci i dorosłych. Zajęcia mogą być prowadzone w grupach lub indywidualnie.

Aqua-Reh oferuje bogaty wachlarz zabiegów fizjoterapeutycznych z wykorzystaniem różnych metod i przyrządów. Przeprowadzamy zabiegi hydroterapeutyczne, kinezyterapię i masaże lecznicze, a także zabiegi fizykoterapeutyczne oraz terapię specjalistyczną.

W ramach zabiegów hydroterapeutycznych oferujemy masaż wirowy kończyn dolnych i kręgosłupa, wykonywany w wannie przy pomocy 10 specjalnie ukierunkowanych dysz. Ruch wirowy wody wpływa na rozluźnienie mięśni, zmniejsza zastój żylny i obrzęki. Za pomocą 4 dysz wykonujemy także masaż wirowy kończyn górnych o podobnym działaniu. W celu przyspieszenia regeneracji po wysiłku fizycznym oraz wspomagająco w rehabilitacji urazowej oferujemy kąpiele solankowe w wodzie o temperaturze 40 st. Celsjusza. Kąpiele siarczkowe sprzyjają leczeniu schorzeń reumatycznych, zwyrodnień stawów, a także wspomagają terapię leczenia chorób skóry, zaś bicze szkockie są zabiegiem silnie pobudzającym i stymulującym. Dzięki wykorzystaniu naprzemiennym strumienia wody ciepłej i zimnej mięśnie są rozluźnione, a skóra ujędrniona. Pacjenci czują się zrelaksowani zarówno fizycznie, jak i psychicznie.

W ofercie fizykoterapii znajduje się szereg zabiegów z wykorzystaniem prądu stałego, zmiennego lub impulsów elektrycznych. Pacjentom polecamy leczniczą moc prądu stałego w zabiegu galwanizacji oraz jonoforezy, w czasie której aplikuje się przez skórę odpowiedni lek, a także zabiegi z wykorzystaniem prądów impulsowych: diadynamicznych, interferencyjnych czy prądów TENS oraz elektrostymulacje nerwów czuciowych. Ofertę fizykoterapeutyczną uzupełniają ultradźwięki, krioterapia oraz światłolecznictwo wykorzystujące lampy Sollux bądź kwarcowe.

W ramach zabiegów kinezyterapii oferujemy ćwiczenia indywidualne, z wykorzystaniem wyciągu albo ćwiczenia czynne w podwieszeniu w Uniwersalnym Gabinecie Usprawniania Leczniczego (UGUL).

Ofertę zabiegów fizjoterapeutycznych uzupełniają masaże relaksacyjne, z wykorzystaniem bańki chińskiej oraz drenaż limfatyczny.

Pacjentom polecamy także terapie specjalistyczne, mające na celu przywrócenie pełnej sprawności i zniwelowanie dysfunkcji, takie jak PNF (torowanie nerwowo-mięśniowe), zakładające przywrócenie funkcji, której potrzebuje chory z uwzględnieniem jego mocnych stron i zdrowych obszarów, terapię manualną i neurologiczną oraz neuromobilizacje czy kinesiotaping, czyli plastrowanie dynamiczne.

W Centrum Rehabilitacji pacjenci mogą skorzystać z porad dietetyczki, która dokona analizy składu ciała i indywidualnie dobierze plan żywieniowy, z uwzględnieniem preferencji żywieniowych oraz schorzeń. Dla tych z Państwa, którzy chcą podjąć długotrwały wysiłek w celu wdrożenia zdrowych nawyków żywieniowych, oferujemy specjalny 3-miesięczny pakiet zawierający 10 wizyt kontrolnych oraz indywidualnie ustalony program żywienia.

Czytaj więcej 

Udogodnienia dla pacjentów

Centrum Rehabilitacji Aqua-Reh to nowoczesny ośrodek powstały z myślą o pacjentach, którzy chcą powrócić do pełnej sprawności fizycznej albo poprawić swoją kondycję i formę.

Nasz obiekt jest w pełni przystosowany do potrzeb osób z dysfunkcjami ruchowymi. Posiadamy basen o wymiarach 12 na 6 metrów, ze stałą temperaturą wody w granicach 30-32 st. Celsjusza, która jest uzdatniana przez aktywny tlen z jonami srebra. Dzięki temu woda nie drażni skóry, ponadto osoby pływające w basenie nie czują przykrego zapachu chloru. Nasi podopieczni nie mają obowiązku zakładania czepków w trakcie korzystania z basenu.

Do dyspozycji pacjentów oddajemy także w pełni wyposażoną salę do ćwiczeń rekreacyjnych oraz rehabilitacji.

Przed budynkiem Centrum znajduje się parking dla klientów.

Osiągnięcia i certyfikaty Aqua-Reh

W Centrum Rehabilitacji Aqua-Reh dbamy o to, aby nasze usługi i procedury były przeprowadzone na najwyższym poziomie. Prowadzona w naszej placówce dokumentacja medyczna jest tworzona w oparciu o wytyczne Międzynarodowej Klasyfikacji IC, a kadra stale podnosi swoje kwalifikacje, które udokumentowane są licznymi dyplomami i zaświadczeniami.

Filmy Aqua-reh Centrum rehabilitacji

Dołącz do nas:

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Copyright © 2012-2018 Tourmedica.pl Sp. z o.o.