5,0 / 5
Recepcja, poczekalnia Arte Clinic Gabinet zabiegowy Arte Clinic Sprzęt medyczny Arte Clinic Sprzęt medyczny Arte Clinic Sprzęt medyczny Arte Clinic Recepcja, poczekalnia Arte Clinic Recepcja, poczekalnia Arte Clinic

Informacje ogólne o Arte Clinic

Klinika Stomatologii i Medycyny Estetycznej Arte Clinic to wyjątkowe miejsce na medycznej mapie Gliwic. Dzięki indywidualnie dobieranym zabiegom, wykonywanym z użyciem wysokiej klasy sprzętu medycznego, mogą Państwo cieszyć się dłużej z młodo wyglądającej, wypoczętej twarzy, rozświetlonej zdrowym, białym uśmiechem. Naszym celem jest podkreślenie i wydobycie naturalnego piękna człowieka, a wszelkie podejmowane przez nas kroki są podporządkowane utrzymaniu Państwa zdrowia i dobrego samopoczucia.

Specjalizujemy się w stomatologii estetycznej, która zajmuje się zarówno zdrowiem, jak i estetyką uzębienia. Mając na względzie to, że nawet pojedyncze ubytki przyczyniają się negatywnie do wyglądu całej twarzy poprzez skracanie jej dolnego odcinka (co z kolei prowadzi do powstawania zmarszczek i bruzd), wykonujemy szereg zabiegów estetycznych. Należą do nich procedury, takie jak wybielanie zębów czy korekta kształtu zębów za pomocą kompozytu. Proponujemy pacjentom również licówki porcelanowe i ceramiczne, wypełnienia typu Inlay i Onlay oraz korony protetyczne, które polecamy szczególnie osobom z problemem zębów osłabionych np. zabiegami endodontycznymi.

Przeprowadzamy nowoczesne leczenie kanałowe (włącznie z leczeniem martwicy i zgorzeli miazgi). Osiągamy bardzo dobre rezultaty dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym stosowanym przy opracowywaniu i pomiarze długości kanałów. Wykonujemy zabiegi w powiększeniu (endodoncja mikroskopowa), uzyskując znacznie większą precyzję niż przy standardowym leczeniu. Dzięki temu ratujemy zęby, które kwalifikowałyby się do ekstrakcji.

Oferujemy usługi z zakresu implantologii stomatologicznej, uważanej za jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej stomatologii oraz najbardziej efektywny sposób uzupełniania braków uzębienia. Stosujemy wysokiej jakości materiały, a dzięki naszemu doświadczeniu zabiegi wszczepiania implantów przebiegają sprawnie i bezboleśnie.

W ramach protetyki uzupełniamy zarówno pojedyncze, jak i bardziej rozległe ubytki zębów. Każdorazowo dobieramy uzupełnienie indywidualnie do potrzeb pacjenta spośród szeregu dostępnych rozwiązań, począwszy od koron przez mosty, a skończywszy na protezach.

Do naszej oferty należą również zabiegi z dziedziny chirurgii stomatologicznej. Przeprowadzamy m.in. ekstrakcje zębów, włącznie ze złożonymi zabiegami usunięcia zatrzymanych zębów ósmych.

Świadczymy usługi w zakresie leczenia chorób przyzębia. W ramach periodontologii udzielamy profesjonalnej pomocy osobom z problemami takimi jak rozchwianie zębów, obrzęki i krwawienia dziąseł, odsłonięcie szyjek zębowych czy nadwrażliwość na zmiany temperatury. Wykonujemy kiretaż otwarty i zamknięty, przeprowadzamy sterowaną regenerację kości, jak również zabiegi płatowe. 

Ważne miejsce w ofercie Arte Clinic zajmuje profilaktyka stomatologiczna. Przykładamy dużą wagę do edukacji pacjentów w kwestii prawidłowej higieny jamy ustnej, wykonujemy zabiegi profilaktyczne takie jak scaling, fluoryzacja czy lakowanie.

Oferujemy usługi z zakresu stomatologii dziecięcej. Zapraszamy dzieci na wizyty adaptacyjne, dające możliwość zapoznania się małych pacjentów z gabinetem oraz narzędziami pracy stomatologa. Zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem zębów mlecznych.

Dysponujemy aparatem rentgenowskim, który umożliwia wykonywanie szybkiej i dokładnej diagnostyki na miejscu, w placówce.

Proponujemy Państwu szereg usług z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki minimalnej inwazyjności stosowanych technik zabiegowych udaje nam się skrócić okres rekonwalescencji oraz znacząco zminimalizować dyskomfort pacjenta przy jednoczesnym zachowaniu efektywności leczenia. Osobom z problemem opadających powiek polecamy nieoperacyjną korektę powiek Plasmage. Jej skuteczność jest porównywalna do rezultatów inwazyjnych operacji plastycznych. Zabieg Plasmage jest zalecany także w terapii zmarszczek, wiotkiej skóry, blizn i rozstępów.

Zapraszamy na zabiegi zamykania naczynek krwionośnych ThermaVein. W ich trakcie wykorzystuje się kontrolowaną dawkę energii wysokiej częstotliwości (RF), a efekt jest widoczny natychmiast po zakończeniu procedury. Ponadto zastosowanie tej metody eliminuje ból oraz ryzyko powstawania blizn pozabiegowych.

Wykonujemy zabiegi z nićmi liftingującymi, uzyskując dzięki nim efekt liftingu twarzy bez konieczności inwazyjnej operacji. Nici poleca się pacjentom, u których występują takie oznaki starzenia się skóry jak opadający owal twarzy, widoczne zmarszczki i bruzdy oraz brak jędrności i gęstości skóry. Wykorzystujemy trzy rodzaje nici: First Lift, o działaniu rewitalizującym, zapewniające efekt delikatnego liftingu, First Lift Barb 4D (z haczykami), które dają efekt głębokiego liftingu, oraz nici chirurgiczne Happy Lift, wykonane z polikaprolaktonu.

Wykonujemy mezoterapię. W trakcie serii iniekcji dostarczamy bezpośrednio do głębokich warstw skóry specjalnie dobrane substancje odżywcze (tzw. „koktajle witaminowe”). Mezoterapia pozwala szybko i efektywnie pozbyć się zmarszczek, odmłodzić twarz oraz wybrane partie ciała. Sprawdza się w redukcji cellulitu i rozstępów, a także w leczeniu łysienia.

Do oferty Arte Clinic należą zabiegi odmładzające Dermapen. W porównaniu z klasyczną mezoterapią Dermapen trwa krócej, a dzięki ultra cienkim molibdenowym igłom znacząco zmniejsza się dyskomfort pacjenta, jak również skraca się okres rekonwalescencji. Po zabiegu zmarszczki ulegają spłyceniu, poprawia się jędrność oraz gęstość skóry, a blizny, rozszerzone pory i inne niedoskonałości zostają zredukowane. Dermapen polecany jest także w terapii nadmiernego wypadania włosów.

Proponujemy Państwu lipolizę iniekcyjną z użyciem jednego z trzech wysokiej jakości preparatów: Celluform Plus, Aqualyx lub Dermaheall LL. Celluform Plus to zabiegi dedykowane osobom borykającym się z nadmiarem tłuszczu podbródkowego. Aqualyx to alternatywa dla liposukcji, obecnie jedyny zarejestrowany preparat do usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą iniekcji. Natomiast Dermaheal LL pobudza spalanie tkanki tłuszczowej i pozwala pozbyć się cellulitu.

Przeprowadzamy zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej. Zajmujemy się spłycaniem zmarszczek (mimicznych i dynamicznych), kwas hialuronowy wykorzystujemy również do modelowania i powiększania ust. Z kolei toksyna botulinowa sprawdza się w leczeniu m.in. nadmiernej potliwości. 

Świadczymy usługi z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej i dietetyki tj. testów MRT. Zapraszamy do naszej kliniki na konsultacje i zabiegi. 

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W Arte Clinic mamy dostęp do najnowocześniejszych technologii i wysokiej jakości preparatów, dzięki czemu pacjenci mają gwarancję efektywnego, a przy tym mało inwazyjnego leczenia. Posiadamy urządzenia takie jak m.in.:

 • Aparat RTG – aparatura do cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej.

 • Endometr – aparat do pomiaru długości kanału zęba, dzięki któremu leczenie kanałowe jest o wiele bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla pacjenta.

 • Plasmage – urządzenie wykorzystujące zjawisko plazmy. Wykorzystywane m.in. do przeprowadzania nieoperacyjnej korekcji powiek.

 • ThermaVein – urządzenie opracowane na bazie wieloletnich badań niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie chirurgii naczyniowej, Briana Newmana. Służy do bezpiecznego małoinwazyjnego zamykania naczyń krwionośnych.

 • Dermapen – aparat do mikronakłuwania skóry. Zabiegi przeprowadzane za jego pomocą stymulują procesy regeneracyjne skóry.

 • Geneo – urządzenie do zabiegów kosmetycznych o silnym działaniu dotleniającym, rozjaśniającym i odmładzającym skórę.

Udogodnienia dla pacjentów

 • Doświadczenie i wiedza – kadrę Arte Clinic tworzą lekarze specjaliści z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i szeroką wiedzą medyczną.

 • Dostęp do najnowocześniejszych technologii – uważnie śledzimy zmiany na rynku medycznym i wprowadzamy kolejne innowacyjne, a przy tym sprawdzone i bezpieczne zabiegi do naszej oferty.

 • Dogodne formy płatności – płatność za zabiegi można uiścić zarówno gotówką, jak i kartą.

 • Udogodnienia dla niepełnosprawnych – nasz gabinet jest przyjazny osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

 • Elastyczne godziny pracy – mając świadomość tego, jak zapracowani są niektórzy nasi pacjenci, umożliwiamy umówienie się na zabieg również w soboty.

 • Przyjazna atmosfera – leczenie w Arte Clinic przebiega w miłej i kameralnej atmosferze. Szanujemy intymność każdego pacjenta.

Osiągnięcia i certyfikaty Arte Clinic

Jednym z naszych licznych sukcesów jest wyróżnienie, jakie otrzymaliśmy w kampanii edukacyjnej Twarz z głową. Wiem. Wymagam. Wybieram.", prowadzonej przez firmę Allergan. Partnerami kampanii są m.in.: Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE), Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) oraz Sekcja Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (SDE PTD). Jej celem jest propagowanie wiedzy o medycynie estetycznej, budowa społecznego zaufania do tej dziedziny medycyny, poszerzanie świadomości pacjentów i kształtowanie ich postawy w oparciu o świadomy wybór oraz partnerstwo z lekarzem.