poniedziałek
10:00 - 19:00
wtorek
10:00 - 19:00
środa
10:00 - 19:00
czwartek
10:00 - 19:00
piątek
10:00 - 19:00
sobota
-
niedziela
nieczynne
Recepcja, poczekalnia Arte Clinic Gabinet zabiegowy Arte Clinic Sprzęt medyczny Arte Clinic Sprzęt medyczny Arte Clinic Sprzęt medyczny Arte Clinic Recepcja, poczekalnia Arte Clinic Recepcja, poczekalnia Arte Clinic

Informacje ogólne o Arte Clinic

Klinika Stomatologii i Medycyny Estetycznej Arte Clinic to wyjątkowe miejsce na medycznej mapie Gliwic. Dzięki indywidualnie dobieranym zabiegom, wykonywanym z użyciem wysokiej klasy sprzętu medycznego, mogą Państwo cieszyć się dłużej z młodo wyglądającej, wypoczętej twarzy, rozświetlonej zdrowym, białym uśmiechem. Naszym celem jest podkreślenie i wydobycie naturalnego piękna człowieka, a wszelkie podejmowane przez nas kroki są podporządkowane utrzymaniu Państwa zdrowia i dobrego samopoczucia.

Specjalizujemy się w stomatologii estetycznej, która zajmuje się zarówno zdrowiem, jak i estetyką uzębienia. Mając na względzie to, że nawet pojedyncze ubytki przyczyniają się negatywnie do wyglądu całej twarzy poprzez skracanie jej dolnego odcinka (co z kolei prowadzi do powstawania zmarszczek i bruzd), wykonujemy szereg zabiegów estetycznych. Należą do nich procedury, takie jak wybielanie zębów czy korekta kształtu zębów za pomocą kompozytu. Proponujemy pacjentom również licówki porcelanowe i ceramiczne, wypełnienia typu Inlay i Onlay oraz korony protetyczne, które polecamy szczególnie osobom z problemem zębów osłabionych np. zabiegami endodontycznymi.

Przeprowadzamy nowoczesne leczenie kanałowe (włącznie z leczeniem martwicy i zgorzeli miazgi). Osiągamy bardzo dobre rezultaty dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym stosowanym przy opracowywaniu i pomiarze długości kanałów. Wykonujemy zabiegi w powiększeniu (endodoncja mikroskopowa), uzyskując znacznie większą precyzję niż przy standardowym leczeniu. Dzięki temu ratujemy zęby, które kwalifikowałyby się do ekstrakcji.

Oferujemy usługi z zakresu implantologii stomatologicznej, uważanej za jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej stomatologii oraz najbardziej efektywny sposób uzupełniania braków uzębienia. Stosujemy wysokiej jakości materiały, a dzięki naszemu doświadczeniu zabiegi wszczepiania implantów przebiegają sprawnie i bezboleśnie.

W ramach protetyki uzupełniamy zarówno pojedyncze, jak i bardziej rozległe ubytki zębów. Każdorazowo dobieramy uzupełnienie indywidualnie do potrzeb pacjenta spośród szeregu dostępnych rozwiązań, począwszy od koron przez mosty, a skończywszy na protezach.

Do naszej oferty należą również zabiegi z dziedziny chirurgii stomatologicznej. Przeprowadzamy m.in. ekstrakcje zębów, włącznie ze złożonymi zabiegami usunięcia zatrzymanych zębów ósmych.

Świadczymy usługi w zakresie leczenia chorób przyzębia. W ramach periodontologii udzielamy profesjonalnej pomocy osobom z problemami takimi jak rozchwianie zębów, obrzęki i krwawienia dziąseł, odsłonięcie szyjek zębowych czy nadwrażliwość na zmiany temperatury. Wykonujemy kiretaż otwarty i zamknięty, przeprowadzamy sterowaną regenerację kości, jak również zabiegi płatowe. 

Ważne miejsce w ofercie Arte Clinic zajmuje profilaktyka stomatologiczna. Przykładamy dużą wagę do edukacji pacjentów w kwestii prawidłowej higieny jamy ustnej, wykonujemy zabiegi profilaktyczne takie jak scaling, fluoryzacja czy lakowanie.

Oferujemy usługi z zakresu stomatologii dziecięcej. Zapraszamy dzieci na wizyty adaptacyjne, dające możliwość zapoznania się małych pacjentów z gabinetem oraz narzędziami pracy stomatologa. Zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem zębów mlecznych.

Dysponujemy aparatem rentgenowskim, który umożliwia wykonywanie szybkiej i dokładnej diagnostyki na miejscu, w placówce.

Proponujemy Państwu szereg usług z zakresu medycyny estetycznej. Dzięki minimalnej inwazyjności stosowanych technik zabiegowych udaje nam się skrócić okres rekonwalescencji oraz znacząco zminimalizować dyskomfort pacjenta przy jednoczesnym zachowaniu efektywności leczenia. Osobom z problemem opadających powiek polecamy nieoperacyjną korektę powiek Plasmage. Jej skuteczność jest porównywalna do rezultatów inwazyjnych operacji plastycznych. Zabieg Plasmage jest zalecany także w terapii zmarszczek, wiotkiej skóry, blizn i rozstępów.

Zapraszamy na zabiegi zamykania naczynek krwionośnych ThermaVein. W ich trakcie wykorzystuje się kontrolowaną dawkę energii wysokiej częstotliwości (RF), a efekt jest widoczny natychmiast po zakończeniu procedury. Ponadto zastosowanie tej metody eliminuje ból oraz ryzyko powstawania blizn pozabiegowych.

Wykonujemy zabiegi z nićmi liftingującymi, uzyskując dzięki nim efekt liftingu twarzy bez konieczności inwazyjnej operacji. Nici poleca się pacjentom, u których występują takie oznaki starzenia się skóry jak opadający owal twarzy, widoczne zmarszczki i bruzdy oraz brak jędrności i gęstości skóry. Wykorzystujemy trzy rodzaje nici: First Lift, o działaniu rewitalizującym, zapewniające efekt delikatnego liftingu, First Lift Barb 4D (z haczykami), które dają efekt głębokiego liftingu, oraz nici chirurgiczne Happy Lift, wykonane z polikaprolaktonu.

Wykonujemy mezoterapię. W trakcie serii iniekcji dostarczamy bezpośrednio do głębokich warstw skóry specjalnie dobrane substancje odżywcze (tzw. „koktajle witaminowe”). Mezoterapia pozwala szybko i efektywnie pozbyć się zmarszczek, odmłodzić twarz oraz wybrane partie ciała. Sprawdza się w redukcji cellulitu i rozstępów, a także w leczeniu łysienia.

Do oferty Arte Clinic należą zabiegi odmładzające Dermapen. W porównaniu z klasyczną mezoterapią Dermapen trwa krócej, a dzięki ultra cienkim molibdenowym igłom znacząco zmniejsza się dyskomfort pacjenta, jak również skraca się okres rekonwalescencji. Po zabiegu zmarszczki ulegają spłyceniu, poprawia się jędrność oraz gęstość skóry, a blizny, rozszerzone pory i inne niedoskonałości zostają zredukowane. Dermapen polecany jest także w terapii nadmiernego wypadania włosów.

Proponujemy Państwu lipolizę iniekcyjną z użyciem jednego z trzech wysokiej jakości preparatów: Celluform Plus, Aqualyx lub Dermaheall LL. Celluform Plus to zabiegi dedykowane osobom borykającym się z nadmiarem tłuszczu podbródkowego. Aqualyx to alternatywa dla liposukcji, obecnie jedyny zarejestrowany preparat do usuwania tkanki tłuszczowej za pomocą iniekcji. Natomiast Dermaheal LL pobudza spalanie tkanki tłuszczowej i pozwala pozbyć się cellulitu.

Przeprowadzamy zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej. Zajmujemy się spłycaniem zmarszczek (mimicznych i dynamicznych), kwas hialuronowy wykorzystujemy również do modelowania i powiększania ust. Z kolei toksyna botulinowa sprawdza się w leczeniu m.in. nadmiernej potliwości. 

Świadczymy usługi z zakresu kosmetologii pielęgnacyjnej i dietetyki tj. testów MRT. Zapraszamy do naszej kliniki na konsultacje i zabiegi. 

Czytaj więcej 

Wyposażenie i nowoczesny sprzęt

W Arte Clinic mamy dostęp do najnowocześniejszych technologii i wysokiej jakości preparatów, dzięki czemu pacjenci mają gwarancję efektywnego, a przy tym mało inwazyjnego leczenia. Posiadamy urządzenia takie jak m.in.:

 • Aparat RTG – aparatura do cyfrowej diagnostyki rentgenowskiej.

 • Endometr – aparat do pomiaru długości kanału zęba, dzięki któremu leczenie kanałowe jest o wiele bezpieczniejsze i bardziej komfortowe dla pacjenta.

 • Plasmage – urządzenie wykorzystujące zjawisko plazmy. Wykorzystywane m.in. do przeprowadzania nieoperacyjnej korekcji powiek.

 • ThermaVein – urządzenie opracowane na bazie wieloletnich badań niekwestionowanego autorytetu w dziedzinie chirurgii naczyniowej, Briana Newmana. Służy do bezpiecznego małoinwazyjnego zamykania naczyń krwionośnych.

 • Dermapen – aparat do mikronakłuwania skóry. Zabiegi przeprowadzane za jego pomocą stymulują procesy regeneracyjne skóry.

 • Geneo – urządzenie do zabiegów kosmetycznych o silnym działaniu dotleniającym, rozjaśniającym i odmładzającym skórę.

Udogodnienia dla pacjentów

 • Doświadczenie i wiedza – kadrę Arte Clinic tworzą lekarze specjaliści z wieloletnim doświadczeniem zawodowym i szeroką wiedzą medyczną.

 • Dostęp do najnowocześniejszych technologii – uważnie śledzimy zmiany na rynku medycznym i wprowadzamy kolejne innowacyjne, a przy tym sprawdzone i bezpieczne zabiegi do naszej oferty.

 • Dogodne formy płatności – płatność za zabiegi można uiścić zarówno gotówką, jak i kartą.

 • Udogodnienia dla niepełnosprawnych – nasz gabinet jest przyjazny osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich.

 • Elastyczne godziny pracy – mając świadomość tego, jak zapracowani są niektórzy nasi pacjenci, umożliwiamy umówienie się na zabieg również w soboty.

 • Przyjazna atmosfera – leczenie w Arte Clinic przebiega w miłej i kameralnej atmosferze. Szanujemy intymność każdego pacjenta.

Osiągnięcia i certyfikaty Arte Clinic

Jednym z naszych licznych sukcesów jest wyróżnienie, jakie otrzymaliśmy w kampanii edukacyjnej Twarz z głową. Wiem. Wymagam. Wybieram.", prowadzonej przez firmę Allergan. Partnerami kampanii są m.in.: Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych (SLDE), Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA) oraz Sekcja Dermatologii Estetycznej Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego (SDE PTD). Jej celem jest propagowanie wiedzy o medycynie estetycznej, budowa społecznego zaufania do tej dziedziny medycyny, poszerzanie świadomości pacjentów i kształtowanie ich postawy w oparciu o świadomy wybór oraz partnerstwo z lekarzem.

Opublikowane na stronach internetowych Tourmedica.pl Sp. z o.o. materiały, informacje oraz ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Korzystanie z serwisu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu i polityki prywatności .

Materiały zamieszczone w serwisie Tourmedica.pl nie są substytutem dla profesjonalnych porad medycznych, diagnozowania lub leczenia. Użytkownik serwisu pod żadnym pozorem nie może lekceważyć porady lekarza lub opóźnić poszukiwania porady medycznej z powodu informacji, jakie przeczytał w serwisie. Tourmedica.pl nie poleca ani nie popiera żadnych konkretnych badań, lekarzy, procedur, opinii lub innych informacji zawartych w serwisie, poleganie na informacjach zawartych na stronie Tourmedica.pl odbywa się wyłącznie na własne ryzyko Użytkownika.

Tourmedica.pl Sp. z o.o.
ul. Traugutta 25
90-113 Łódź, Polska